آموزش تصویری پارک دوبله ماشین با ترفندی ساده

آموزش تصویری پارک دوبله ماشین با ترفندی ساده
شاید به جرات بتوان گفت یکی از دغدغه های اصلی و بزرگ افرادی که تازه گواهینامه رانندگی گرفته اند، پارک دوبله کردن ماشین در خیابان بین دو ماشین دیگر باشد و بسیاری از ترس اینکه نتوانند اینکار را اننجام دهند و یا به ماشین خود یا دیگران اسیب بزنند از انجام اینکار به زعم خودشان سخت صرف نظر می کنند و ترجیح می دهند در مکانی ساده تر، ماشین خود را پارک کنند. اما در ادامه این مطلب به آموزش تصویری پارک دوبله ماشین با ترفندی ساده خواهیم پرداخت.
 
 

5 کاری که نباید با ماشینهای تمام اتوماتیک انجام داد

 
 

آموزش تصویری پارک دوبله ماشین با ترفندی ساده

 
 
 
آموزش تصویری پارک دوبله ماشین با ترفندی ساده
 
 
در ابتدا می بایست حدود ابعاد ماشین خود را در ذهن داشته باشید و با یک نگاه به فضای خالی بین دو ماشین که قصد دارید ماشین خود را در آن پارک کنید، متوجه شوید که آیا این فصا برای ماشین شما مناسب است یا خیر؟
 
 
پس از مطمئن شدن از اینکه ماشینتان در فصای بین دو ماشین پارک شده، جا می شود به جلو حرکت کنید و در موازات ماشین جلویی بایستید. دقت کنید که هر چه ماشینتان به ماشینی که موازی ماشین شما است نزدیک تر باشد، کار شما برای پارک دوبله راحت تر است اما فاصله پیشنهادی با ماشین کناری حدود 30-40 سانتی متر مناسب است. ترفندی که در این مرحله وجود دارد این است که طوری ماشین را در کنار ماشین کناری نگه دارید که صندلی شما دقیقا موازی با صندلی راننده در ماشین بغلی باشد.
 
 
آموزش تصویری پارک دوبله ماشین با ترفندی ساده
 
 
سپس دنده عقب بروید و وقتی تایرهای عقب به سپر ماشین کناری رسید فرمان را اصطلاحاً بشکنید و هنگامی که ستون های میانی ماشین به سپر عقب ماشین کناری رسید، فرمان را در جهت مخالف حرکت دهید. توجه داشته باشید زاویه ماشین هنگام شکستن فرمان با راستای ماشینهای پارک شده اگر 45 درجه باشد، شما در بالاترین سطح ممکن پارک دوبله را انجام داده اید.
 
دقت داشته باشید که تمام این موارد را می بایست با آرامش انجام دهید و هیچ عجله ای در انجام دادن این مراحل نداشته باشید چرا که اگر هر یک از مراحل را اشتباه انجام دهید ممکن است در پارک کردن بین دو ماشین دچار مشکل شوید.
 
 
برای یادگیری اموزش تصویری مراحل فوق کلیپ زیر را تماشا کنید
 
 
منبع : تماشاچی

نظرات

user

اولا با این ماشین عمه من تک چرخ میزنه دوما تو تهران هیچ وقت به اندازه یه ماشین جای پارک نمیمونه حتما باید ماشینو به چپونی تو جای پارک

پاسخ دادن
user

خیییییییییلی ممنون

پاسخ دادن