5 مورد ممنوع در ماشینهای تمام اتوماتیک که نباید انجام دهید

5 مورد ممنوع در ماشینهای تمام اتوماتیک که نباید انجام دهید
شاید به تازگی یک ماشین تمام اتوماتیک خریده باشید و بسیاری از مواردی که در مورد این ماشینها باید رعایت کنید را نمی دانید اما در ادامه این مطلب به 5 مورد ممنوع در ماشینهای تمام اتوماتیک که نباید انجام دهید، خواهیم پرداخت که کمک زیادی به شما در نگهداری هر چه بهتر ماشینتان می کند.
 

اخبار و آموزشهای مختلف در مورد ماشین و نگهداری آن

 

5 مورد ممنوع در ماشینهای تمام اتوماتیک که نباید انجام دهید

 

 
 
هرگز با یک ماشین تمام اتوماتیک از یک محل پر آب مثل عرض یه رودخانه عبور نکنید چرا که در صورت نفوذ آب به محفظه پیشران اتوماتیک خودرو، فشار زیادی به موتور خواهد آمد و در بسیاری از موارد شما مجبور به تعویض سیستم اتوماتیک خود هستید که هزینه زیادی در پی خواهد داشت.
 
هرگز حالت حرکت را به یکباره از Drive به Reverse (دنده عقب) تغییر ندهید. در بسیاری از مواقع دیده شده رانندگان به خاطر عادتی که دارند دستشان روی دنده است و به طور تصادفی دستشان به جلو حرکت می کند و در حالی که در حال جرکت به جلو هستند، ماشین به حالت reverse می رود که این اتفاق، سیستم دنده اتوماتیک ماشین شما را نابود خواهد کرد.
 
نکته سوم که باید از ان پرهیز کنید این است که وقتی در توقف قرار دارید، دنده ماشین را در حالت Drive قرار ندهید. چرا که توقف های طولانی در حالت drive باعث گرم شدن بیش از حد موتور می شود که برای عملکرد سیستم انتقال اتوماتیک نیور مضر است.
 
نکته چهارم اینکه هرگز با یک ماشین دنده اتوماتیک به فکر انجام تیک آف یا اصطلاحاً burnouts نباشید.
 
نکته پنجم اینکه به چرندیاتی که بر روی مخزن روغن ماشینهای تمام اتوماتیک نوشته شده توجه نکنید؛ بر روی بسیاری از مدلها این عنوان نوشته شده که نیازی به تعویض ندارند اما شما حتما باید با طی مسافت 60 تا 80 هزار مایل یکبار روغن ماشین خود را عوض کنید و گرنه کل ماشینتان را از دست می دهید و موتور ماشین را باید کلاً تعویض کنید!
 
 
منبع : تماشاچی

نظرات

user

خیلییییییییییی ممنون ک گفتین بسیار مفید بود

پاسخ دادن