محمد صلاح فرعون فوتبال نیست او پیامبر فوتبال است | تماشاچی

محمد صلاح فرعون فوتبال نیست او پیامبر فوتبال است

محمد صلاح فرعون فوتبال نیست او پیامبر فوتبال است
در حالی که جهان فوتبال از حرکات جادویی ستاره مسلمان لیورپول یعنی محمد صلاح به وجد آمده و کار به جایی رسیده که ستارگانی همچون پله، مارادونا و لیونل مسی نیز لب به تحسین او گشوده اند و دامنه نفوذ این بازیکن به قدری در بین هواداران زیاد شده که عده ای در انگلستان به خاطر او مسلمان شده اند و یا تعداد زیادی از مصری ها به خاطر علاقه به محمد صلاح به توصیه او، اعتیاد را کنار گذاشته اند این بار این کشورهای عربی هستند که باز هم پیشتاز شدند و در حالی که فدراسیون فوتبال ایران در خواب است، با اهدای جوایزی به محمد صلاح از او به خاطر عملکرد خوبش در زمین مسابقه تمجید کردند و او را به الگویی برای جوانان عربستانی تبدیل کرده اند.
 

محمد صلاح فرعون فوتبال نیست او پیامبر فوتبال است

 

 
به خبری که صبح امروز منتشر شد توجه کنید :
 
مقامات عربستان سعودی تصمیم بر اهدای زمین از شهر مکه به محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول گرفتند.
به گزارش روزنامه محلی سبق عربستان سعودی به نقل از فهد الروقی، معاون رئیس مجلس ولایتی پایتخت مقدس، مقامات این کشور تصمیم گرفته‌اند به محمد صلاح، ستاره مصری لیورپول که جایزه اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای را کسب کرد، زمینی از مکه هدیه دهند.
الروقی با بیان اینکه برای این زمین برخی گزینه‌ها در راستای درخواست‌های صلاح و قوانین مورد بحث است، گفت: "به صلاح می توان زمینی غیر از منطقه حرم هدیه داد. صلاح می تواند این زمین را به منظور ساخت مسجد یا یک مجتمع خیریه اهدا کند یا می تواند آن را بفروشد".
وی با بیان اینکه هدف از اهدای این هدیه حمایت از جوانان پیشگام مانند صلاح است، اظهار داشت: "این هدیه برای تقدیر از اخلاق زیبا و ارزش‌های بالای صلاح که یکی از الگوهای خوبی برای گسترش پیام مهربانی اسلام است، تقدیم شده است".
گفتنی است صلاح اولین بازیکن مصری و دومین بازیکن آفریقایی است که جایزه بهترین بازیکن سال در لیگ برتر را کسب کرده است.
 
 
البته عدم توجه مسئولین فدراسیون فوتبال کشورمان حتی در تحسین صلاح به صورت کلامی چندان موضوع عجیبی نیست چرا که دوستان نسبت به عملکرد خیره کننده علیرضا جهانبخش ملی پوش کشورمان در لیگ هلند هم بی توجه بوده و هستند؛ جهانبخش که احتمالا اولین بازیکن آسیایی تاریخ فوتبال آسیا خواهد بود که به عنوان آقای گلی در یک لیگ معتبر اروپایی دست پیدا می کند، با بی مهری و عدم توجه مناسب مسئولین فدراسیون فوتبال کشورمان رو به رو است، پس عدم توجه آنها به محمد صلاح با این رویه، چندان هم عجیب به نظر نمی رسد!
 
شاید کمی تامل در اینکه از فوتبال می توان به عنوان وسیله ای برای صلح، دوستی، اخلاق و ... استفاده کرد در دیدگاه مسئولین فدراسیون تغییراتی به وجود آورد؛ هزاران میلیارد تومان خرج معاونت فرهنگی در تیمهای باشگاهی و فدراسیون فوتبال شده است، هزاران میلیارد تومان هزینه مبارزه با دروغ افکنی رسانه های بیگانه نسبت به کشورمان شده است اما کدامیک خروجی بیشتری داشته ؟
 
محمد صلاح با نمایش درخشانش دامنه فرهنگی، اخلاقی و دینی را در جهان بسط می دهد و لحظه به لحظه به طرفدارانش اضافه می شوند او نه فرعون فوتبال بلکه پیامبر فوتبال است؛ محمد صلاحی که در اوج شهرت و محبوبیت هرگز خدا و قرآن را فراموش نکرده و شخصیت بزرگ او در سن 25 سالگی، رسانه های غربی را تحت تاثیر قرار داده است. علیرضا جهانبخش سفیر بر حق ایرانی با فرهنگ و با شخصیت در قلب اروپاست و حتی مربیانی همچون برانکو و شفر و بازیکنانی همچون تیام و جبارف و منشا و ... که از کشورهای خارجی به فوتبال ایران وارد شده اند، تاثیر گذاری بسیار بالاتری نسبت به برخی شعارهای کلیشه ای در تغییر دیدگاه خارجی ها به کشور ایران دارند.
 
در روزگاری که فقر فرهنگی در عرصه های مختلف کشور موج می زند، بهتر نیست نگاه جدی تری به الگوسازی و استفاده از الگوهای مناسب در ورزشهای مختلف برای جامعه باشیم؟  وقتی اطوره های پوشالی فعلی فوتبال کشورمان در صفحات مجازی در حال رل زدن با این و آن هستند و انواع حرکات غیراخلاقی از آنها سر می زند، بهتر نیست به فکر تغییر رویه جدی در این زمینه باشیم؟
 
 
پی نوشت: بد نیست بدانید اخیراً یک دزد به خانه پدری محمد صلاح در مصر دستبرد زد و پس از چند روز، دزد مذکور دستگیر شد اما محمد صلاح از خانواده ش خواست از پیگیر مجازات فرد خاطی نشوند و حتی با پرداخت مبلغی، برای او شغلی ایجاد کنند.
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

فرشاد

ممد یک انسانی بزرگ و الگویی مناسب برای همه است سال بعد انشالا سال جهانبخش باشه و بتونه بترکونه