تحلیل بازی لیورپول و آث رم (5-2)؛ گرگ ناقلا اسیر فرعون فوتبال

تحلیل بازی لیورپول و آث رم (5-2)؛ گرگ ناقلا اسیر فرعون فوتبال
بازی دو تیم لیورپول و آث رم در دیدار رفت نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا فصل 2018 همانطور که پیش بینی می شد جذاب از آب در آمد و این بازی مهیج در نهایت با حساب 5-2 به سود لیورپولی ها به پایان رسید؛ در ادامه نگاهی خواهیم داشت به اتفاقاتی که در این بازی رخ داد و چگونگی برتری عجیب لیورپول مقابل رم که با درخشش دو فوق ستاره این روزهای لیورپول و فوتبال جهان به نامهای محمد صلاح و روبرتو فیرمینو به دست آمد. با ما همراه باشید.
 

برای ورود به بخش آنالیز بازیها بر روی لینک کلیک کنید.

 

تحلیل بازی لیورپول و آث رم (5-2)؛ گرگ ناقلا اسیر فرعون فوتبال

 
تحلیل بازی لیورپول و آث رم
 

آخرین تغییرات لیگ قهرمانان اروپا برای فصل 2019

 

ترکیب لیورپول و رم 

ترکیب لیورپول و رم
 
بازی بر خلاف انتظار کارشناسان از جمله پیش بینی استیون جرارد، در 15 دقیقه اول کاملاً به سود رمی ها پیش رفت و این تیم با پرس از جلو باعث شد تا لیورپولی ها اشتباهات زیادی در ارسال پاس داشته باشند و همین امر ارتباط بین خطوط سه گانه لیورپول را مختل کرده بود و رم در 15-20 دقیقه ابتدایی از این فرصت استفاده کرد و چندین موقعیت خطرناک بر روی دروازه لیورپول ایجاد کرد. این در حالی بود که بسیاری بر این تصور بودند که رمی ها از همان ابتدا در آنفیلد به فکر دفاع کردن خواهند بود و از لاک دفاعی بیرون نمی ایند اما در زمین بازی، همه چیز برعکس شد و این لیورپول بود که در 20 دقیقه اول اسیر بازی پرفشار رمی ها به رهبری نانگولان شده بود.
 

 
پس از 20 دقیقه اول جریان بازی عوض شد و یورگن کلوپ با تغییر تاکتیکی که در تیمش ایجاد کرد، خط هافبک رم را از کار انداخت که در راس آن، ده روسی بود که هرگز نتوانست مانع از حرکات سرعتی بازیکنان هجومی لیورپول شود و بازی ضعیفی را از خود به نمایش گذاشت. یورگن کلوپ تا قبل از دقیقه 20 با سیستم 2-4-4 تیمش را روانه میدان کرده بود و این در حالی بود که رمی ها با سیستم 1-6-3 مرکز میدان را از آن خود کرده بودند اما از دقیقه 20 به بعد، لیورپول عملا با 3 مهاجم بازی کرد و با عرض دادن به بازی در یک سوم دفاعی رمی ها و ارسال توپهای بلند، سه مدافع لیورپول را حسابی تحت فشار قرار داد چرا که کولاروف در بیشتر موارد در کمک به دفاع تیمی جا ماند(به واسطه حضور در پرس از جلو) و این محمد صلاح و سادیو مانه بودند که از جای خالی بک ها کناری رم نهایت استفاده را بردند و حملات لیورپول را از این جناح در نیمه اول پی ریزی کردند که در نهایت به دو گل زیبا توسط صلاح انجامید. با استفاده از توپهای بلند عملا 5-6 هافبک رم از جریان بازی خارج می شدند و مهاجمین لیورپول با مدافعین رم در موقعیت 3 به 3 قرار می گرفتند.
 
بازی بسیار تاثیرگذار فیرمینو در نیمه اول، کمک حال لیورپولی ها شد چرا که او به سادگی مصافهای یک به یک را از ده روسی برد و پس از عبور از او، به سادگی پاس های آخر را برای مهاجمین تیمش صادر کرد.
رمی ها در این نیمه نشان دادند بر روی ارسال از جناحین و ضربات ایستگاهی بسیار ضعیف هستند.
 

 
در نیمه دوم نیز در لیورپول از همین حربه استفاده کرد و سه گل دیگر بر روی ارسال از جناحین توسط فیرمینو و مانه به ثمر رساند تا با حساب 5-0 از رم تیم بی دفاع جلو بیفتد و تا حد زیادی خود را در فینال ببیند؛ اما این پایان کار نبود و در دقیقه 70، دی فرانچسکو مربی رم سرانجام نقطه ضعف تیمش در این بازی یعنی ده روسی را از بازی بیرون کشید و با تغییر سیستم و 3 مهاجمه کردن تیمش به روی دروازه لیورپول فشار آورد تا حداقل یک گل به ثمر برساند تا امیدهایش برای بازی برگشت زنده بماند پس از این تعویض رم اگرچه گل پنجم را دریافت کرد اما سبک بازی این تیم متحول شد و توانست حاکم مطلق بازی شود به طوری که در ده دقیقه پایانی فشار زیادی به روی دروازه لیورپول آورد و همین فشار باعث شد تا آنها بتوانند 2 گل وارد دروازه کاریوس و لیورپول کنند و باز هم در انتظار معجزه دیگری در ورزشگاه المپیکو رم بنشینند. چرا که با این نتیجه آنها اگر بتوانند با نتیجه 3-0 از سد لیورپول بگذرند، به فینال می رسند. اتفاقی که در مقابل بارسلونا رقم زدند و به نیمه نهایی رسیدند(رم در بازی مقابل بارسلونا در بازی رفت 4-1 شکست خورد اما در بازی برگشت 3-0 پیروز شد تا در عین شگفتی به نیمه نهایی برسد)
 

 
منتظر بازی جذاب برگشت در المپیکوی رم باشید..
 
 

عکسهای جالب بازی رم و لیورپول

 

گزیده ای از تحلیل تخصصی استیون جرارد، فرانک لمپارد و ریو فردیناند در مورد بازی لیورپول و رم 

 

 
مجری برنامه در ابتدا نظر استیون جرارد را در مورد این مورد می خواهد که این بازی بهترین نمایش فصل لیورپول مقابل تیمی بود که ضعفهایش البته به تاکتیکهای یورگن کلوپ کمک کرد.
 
استیون جرارد : بله درسته . تاکتیک رمی ها در بالا بازی کردن باعث شدن تا فضا برای بازیکنان سرعتی لیورپول بیشتر شود. به طوری که آنها نمی توانستند لیورپول را در هیچ نقطه ای زمین مهار کنند. در این بازی رمی ها از لحاظ انرژی، سرعت بازی و ساختار دفاعی فاجعه بودند. آنها به جز شوتی که کولارف به تیر دروازه زد در نیمه اول موقعیت ویژه ای نداشتند و لیورپول توانست رم را به طور منطقه ای مهار کند. البته به جرات می توان گفت 10 تا 25 دقیقه اول، رمی ها بهتر از لیورپول کار کردند اما به جز همان موقعیت، حرکت خاصی نتوانستند انجام دهند.
 
ریو فردیناند: لیورپول در 25 دقیقه اول نقاط ضعف رم را شناسایی کرد و توانستند مقابل تیمی که کشورش به ساختار دفاعی منظم مشهور است به یک پیروزی پر گل دست یابند؛ آنها پس از 25 دقیقه اول رو به پاسهای بلند آوردند تا از پرس رم فرار کنند. مربی رم قطعا از دست مدافعین خود عصبانی خواهد بود چرا که مشخص بود بازیکن چپ پایی به نام صلاح وقتی از سمت راست توپ را به روی پای چپ خود بیاورد می تواند شوت محکمی به سمت دروازه روانه کند و این موضوع قطعا در ویدئویهای قبل بازی به مدافعین گوشزد شده ولی آنها در بازی به این نکته توجه نکردند و صلاح اولین گل را به راحتی به ثمر رساند این در حالی بود که او اصولاً بازیکنی نیست که از این فواصل اقدام به شوتزنی کند اما چون فضای رو به رویش زیاد بود، تصمیم گرفت شانس خود را امتحان کند. من فکر میکنم خیلی از بازیکنای رم در مقابل جمعیت زیادی که به آنفیلد آمده بودند خودشان را گم کرده بودند و با استرس بازی می کردند.
 
فرانک لمپارد: شاید رمی ها دست به کار بزرگی زده باشند و بارسلونا را حذف کرده باشند اما لیورپول در حال حاضر جذاب ترین فوتبال را در سطح فوتبال جهان ارائه می دهد و شانس زیادی برای این تیم در بازی برگشت قائل نیستم و لیورپول بلیت فینال را در همین بازی در جیب گذاشت.
 
 
فکت:
  • ادین ژکو اولین بازیکن تاریخ رم است که در لیگ قهرمانان اروپا موفق به زدن 7 گل شده است.
  • محمد صلاح و فیرمینو هر دو با 10 گل، بهترین بازیکنان لیورپول در این رقابتها شدند و صلاح توانست رکورد استیون جرارد را در زمینه تعداد گل زده و گلهای پیاپی در UCL بشکند.
 
 

خلاصه بازی رم و لیورپول دیدار رفت لیگ قهرمانان اروپا فصل 2018

 
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

FARSHAD

فرق بین لیور و گرگ ناقلا فقط ممد بود همین ک تعویض شد گرگ ناقلا 2 تا بهشون زد البته خانم گرگه شانس اینو داره ک همون بلایی سر بارسا اورد سر سر اهرام صلاح بیاره ولی خیلی خوبه این ممد