6 رکورد جالب محمد صلاح در تاریخ لیگ برتر انگلستان

6 رکورد جالب محمد صلاح در تاریخ لیگ برتر انگلستان
محمد صلاح ستاره 25 ساله و مصری تیم لیورپول در جریان بازی تیمش مقابل بورنموث که به برتری 3-0 لیورپولی ها انجامید موفق شد گل دوم تیمش را با ضربه سر به زیبایی از بالای دستان کشیده بگویچ دروازه بان بورنموث وارد دروازه کند تا اولین ببازیکن در بین 5 لیگ معتبر اروپایی باشد که به 30 گل در فصل 2017-28 رسیده است.
 

کلیپ مقایسه بازی صلاح در چلسی، رم و لیورپول 

 

6 رکورد جالب محمد صلاح در تاریخ لیگ برتر انگلستان

 
6 رکورد جالب محمد صلاح در تاریخ لیگ برتر انگلستان
 
 
او که یک رقیب جدی در اروپا به نام لیونل مسی دارد، توانست زودتر از او به عدد 30 برسد. لیونل مسی اکنون با 29 گل در صدر جدول گلزنان لالیگا قرار دارد.
 
محمد صلاح در جدول گلزنان لیگ برتر انگلیس نیز با استفاده از مصدومیت هری کین دیگر گلزن برتر این رقابتها، توانست فاصله خوبی ایجاد کند و اکنون بین او و هری کین 5 گل فاصله افتاده است که با توجه به بازیهای کم باقیمانده، جبران آن بسیار بعید به نظر می رسد.
 
از دیگر رکوردهایی که محمد صلاح روز گذشته توانست آن را بشکند این بود که او به عنوان برترین بازیکن آفریقایی تاریخ لیگ برتر انگلیس معرفی شد که توانسته 30 گل به ثمر برساندغ پیشتر دیدیه دروگبا با 29 گل در صدر قرار داشت.
رکورد 30 گله محمد صلاح در تاریخ باشگاه لیورپول نیز ثبت خواهد شد چرا که پیشتر دو بار ایان راش و راجر توانسته بودند به این رکورد دست یابند.
 
ماموریت محمد صلاح در این فصل به پایان نرسیده چرا که اگر او بتواند دو گل دیگر در این فصل به ثمر برساند، می تواند به عنوان برترین گلزن تاریخ لیگ انگلستان خود را معرفی کند چرا که پیشتر، آلن شیرر، کریستیانو رونالدو، لوییز سوارز در 38 بازی توانسته بودند 31 گل به ثمر برسانند.
 
رکورد جالب دیگری که از محمد صلاح تا اینجای فصل به ثبت رسیده این بود که او به همراه رابی فن پرسی و کریستیانو رونالدو به طور مشترک به بهترین بازیکنی تبدیل شده که در بازیهای مختلف به گل رسیده است. آنها در 22 بازی مختلف برای تیمهایشان گلزنی کرده اند و صلاح همچنان این شانس را دارد تا این رکورد را نیز به تنهایی از آن خود کند تا یک فصل رویایی را با ثبت تمام بهترینها به نام خود به پایان ببرد.
 
در صورت قهرمانی او با لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا، دریافت توپ طلای فوتبال جهان در سال 2018 توسط او اصلا دور از ذهن نیست.
 
کارشناسان فوتبال در جهان او را ترکیبی از رونالدو و مسی می دانند چرا که تکنیک بالا و قدرت دریبلینگ منحصر به فرد این بازیکن چپ پا با سرعت زیاد او همراه شده و از او یک گلوله آتش در جلوی هر دروازه ای ساخته است. تنها نقطه ضعفی که صلاح در حال حاضر نسبت به رونالدو و مسی دارد این است که آمار گلهای او از روی ضربات ایستگاهی چندان جالب نیست و اگر او بر روی گل کردن ضربات ایستگاهی نیز تمرینات بیشتری انجام دهد، نه تنها تعداد گلهایش بیشتر خواهد شد، بلکه در تمام فاکتورهای یک مهاجم شش دانگ در سطح مسی و رونالدو قرار خواهد گرفت.
 
 
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه