سنگ اندازی برخی رسانه ها در تمدید قرارداد شفر با استقلال

سنگ اندازی برخی رسانه ها در تمدید قرارداد شفر با استقلال
با جهش قیمتی دلار در چند روز گذشته، نگرانی جدی برای فوتبال ایران که از بازیکنان و مربیان بین المللی بهره می برد و می بایست دستمزد آنها را به دلار پرداخت کند ایجاد شد و در مطالب جداگانه ای در روز گذشته به هزینه های اضافه این افزایش ناگهانی قیمت را در دو تیم استقلال و پرسپولیس بررسی کردیم؛ اما استقلال و پرسپولیس تنها تیمهایی نبودند که از بازیکن و مربی خارجی استفاده می کردند و حتی سرمربی تیم ملی ایران و یا سرمربی تراکتورسازی یا حتی تیمی مثل صنعت نفت و ... نیز از اثرات منفی گرانی دلار مصون نمی ماندند؛ اما در اتفاقی تامل برانگیز از صبح دیروز، یک جریان رسانه ای در حال بولد کردن رقم قرارداد وینفرد شفر سرمربی آلمانی استقلالی ها بوده و با اشاره پیاپی به گرانی دلار و قرارداد وی، سعی در منصرف کردن مدیران استقلال در تمدید قرارداد با او داشته و دارند.
 
 

بیشتر بخوانید؛ چرا رسانه معتبری در ایران وجود ندارد؟

 
 

سنگ اندازی برخی رسانه ها در تمدید قرارداد شفر با استقلال

 
 

 
 
این دوستان با پیش کشیدن مسائل تحریک کننده ای مثل بیت المال و حق مردم و ... سعی در همراه کردن افکار عمومی با خود داشتند و با استفاده از تریبونهایی که در اختیار دارند، از حداکثر پتانسیل خود برای منتفی کردن تمدید قرارداد شفر به واسطه گرانی دلار استفاده کردند.
 

 
ابتدا یک گزارشگر معلوم الحال در تلویزیون به طور اختصاصی به مبلغ قرارداد شفر پرداخت و موضوع را به دلارو گرانی آن ربط داد و سپس در برخی جراید شاهد این بودیم که گویی تنها دلار بگیر فوتبال ایران وینفرد شفر است و اکنون فقط باید ماتم پرداخت به شفر را بگیریم! به طوری که کل صفحه اول روزنامه خود را به این موضوع اختصاص دادند!
 
 
مزید اطلاع دوستان باید عرض شود که شاید بد نباشد ابتدا نگاهی به رقم قرارداد کارلوس کیروش سرمربی تیم ملی ایران بیاندازید تا متوجه شوید ابتدا باید نگران پرداختی چه کسی در این فوتبال بود. در وهله بعد شاید بد نباشد به قرارداد یک میلیون دلاری برانکو ایوانکویچ با پرسپولیس نگاهی بیاندازند و نگران پرداخت به این مربی بین المللی باشند که سرنوشتی همچون ژوزه گریبان فوتبال ایران و تیم پرسپولیس را نگیرد.
 
طبق اعلام سید رضا افتخاری رقم اولیه درخواستی وینفرد شفر برای فصل آینده 600 هزار دلار بوده که با توجه به کیفیتی که از او در استقلال دیدیم و تاثیرگذاری که او بر روی بازیکنان ایرانی داشته، شاید این رقم کم هم باشد و اینکه این پیشنهاد اولیه بوده و مطمئناً مدیریت استقلال از شفر تخفیف خواهد گرفت و اینکه سید رضا در پایان بازی استقلال و سیاه جامگان اعلام کرد، وینفرد شفر خواسته مالی زیادی ندارد و خواسته های او بیشتر غیر مادی هستند و بیشتر در مورد فراهم بودن امکانات و بازیکنان بوده است؛ پس بهتر است دوستان به جای نگرانی برای تمدید قرارداد شفر با استقلال، نگران رقم های سنگینی باشند که در آپشن های قرارداد کارلوس کیروش و برانکو ایوانکویچ درج شده چرا که رقم قرارداد کیروش و برانکو به مراتب بالاتر از شفر است و اگر هم موردی برای نگرانی وجود داشته باشد، این دو بزرگوار در اولویت قرار دارند!
 
در نهایت به نظر می رسد، عملکرد فوق العاده وینفرد شفر در استقلال لرزه بر تن برخی انداخته و دوست ندارند این مربی صاحب سبک و با کیفیت آلمانی در استقلال و در ایران به کارش ادامه دهد و با هر ترفندی، سعی در سنگ اندازی برای دور کردن او از استقلال دارند.
 
البته شاید هم دوستان مثل دوران مدیریت سردار رویانیان در پرسپولیس که پرداختهای ارزی را با ارز دولتی پرداخت می کردند(!) به ارز دولتی دسترسی دارند و از این جهت خیالشان راحت است!
 
با توجه به دولتی بودن دو تیم اگر بنا به پرداخت با ارز دولتی باشد، هر دو تیم می بایست دسترسی داشت هباشند و اگر هم بنا به استفاده از ارز دولتی نباشد، رقم قرارداد برانکو ایوانکویچ حدود دو برابر وینفرد شفر است که طبیعتاً جای نگرانی بیشتری دارد!
 
وقتی سایت AFC از عملکرد وینفرد شفر در استقلال تمجید می کند و برخی رسانه های داخلی ...
 

 
تفاوت در پوشش اخبار را در عکس روی جلد این روزنامه با برخی روزنامه ها به وضوح می توانید مشاهده کنید:
 
 
روزنامه ورزشی 20 فروردین 97
منبع : تماشاچی

نظرات

user

خداوکیا شفر اینارو چکار کرده اینقد گیر دادن بهش سرمربی بعدیمونم همینه باید رسانه ها بهش عادت کنن

پاسخ دادن
user

شفر بد جور اینا رو سوزونده قطعا باید قرار داد تمدید بشه وقتی همه ثروت ایرانو ب تاراج می بردین بیت المال کشک بود حالا دارین جر میخورین

پاسخ دادن
user

متاسفانه از ترس شفر به ترفندی با استفاده چه تریبون صدا و سیمای میلی و جهت دار و چه جراید و سایتها این کارهای کثیف انجام شد...داستان پول ژوزه پس از کجا و کدام منابع پرداخت شد...پرداخت های میلیاردی هدایتی که خودش هم اذعان کرده چه میشود به کجا میریم دیگر دست همه اینها رو شده است

پاسخ دادن