تبعات سنگین گران شدن دلار برای باشگاه استقلال

تبعات سنگین گران شدن دلار برای باشگاه استقلال
در حالی که به پایان لیگ برتر نزدیک می شویم، به قرار و مدارها و استنادات بندهای قرارداد بازیکنان و مربیان لیگ برتری نیز بیش از پیش نزدیک هستیم؛ در این بین استقلالی ها با چالش جدید مواجه شده اند چرا که به صورت مشروط با سرمربی آلمانی خود قرارداد امضا کرده اند و او با رسیدن به تمام اهداف از قبل دیده شده در قرارداد اولیه ش توانسته مبلغ قرارداد اولیه خود را تا 600 هزار دلار بالا ببرد.
 
 

تبعات سنگین گران شدن دلار برای باشگاه استقلال

 
 
تبعات سنگین گران شدن دلار
 

مشاهده اخرین اخبار استقلال

 
 
حال با وضعیتی که دلار در کشورمان دارد و هر روز نیز بر ارزش آن افزوده می شود به نظر می رسد مدیران استقلال در این زمینه ضرر کرده اند چرا که اگر از همان ابتدا بر سر مبلغی به توافق قطعی می رسیدند شاید اکنون متحمل ضرر هنگفتی که به واسطه گران شدن دلار در قرارداد شفر نصیب این تیم شده، نمی شدند.
 
 
طبق شنیده ها قرارداد پایه وینفرد شفر چیزی نزدیک به 380 هزار دلار بوده و او با رسیدن به اهداف از قبل تعیین شده مثل صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، بردن دربی، کسب سهمیه آسیایی، قهرمانی جام حذفی و ... ارزش این قرارداد را تا 600 هزار دلار نیز افزایش داده است؛
 
 
شاید در روزهایی عقد قرارداد با وینفرد شفر که قیمت دلار حوالی 4400 تومان بود کمتر کسی پیش بینی می کرد که در این موقع از فصل قیمت آن 5500 شده باشد و همچنان نیز روند صعودی خود را ادامه دهد.
با فرض همین قیمت قیمت 600 هزار دلار در حال حاضر استقلالی ها بین 600 تا 700 میلیون تومان ضرر کرده اند و اگر وینفرد شفر بتواند این تیم را به فینال لیگ قهرمانان آسیا و مقام قهرمانی نیز برساند، این ضرر سنگین تر هم خواهد شد چرا که از یک سو قیمت دلار در حال افزایش پیدا کردن است و از سوی دیگر، اپشن دیگری از قرارداد شفر محقق می شود که به میزان مبلغ اولیه قرارداد می افزاید.
 
 
تصور اینکه استقلال با شفر بتواند قهرمان آسیا شود و قیمت دلار تا ان زمان به 6000 تومان هم رسیده باشد هم می تواند ترسناک باشد هم خوشایند . ترسناک از جهت مبلغ سنگینی که استقلال در ان صورت می بایست به شفر بپردازد و خوشایند از ازین جهت که او توانسته این تیم را پس از مدتها، قهرمان آسیا کند که البته با تیم فعلی استقلال، این امر بسیار بعید به نظر می رسد.
 
 
از طرف دیگر قرارداد مامه تیام و بویان نایدنف نیز روی میز است و آنها نیز مبلغ دریافتی را به دلار خواهند گرفت و این مسئله، منجر به این می شود که ضرر باشگاه دولتی استقلال به واسطه گران شدن دلار به بیش از 1 میلیارد تومان برسد.
 
البته این همه ماجرا نیست و وینفرد شفر و مامه تیام  و سرور جپارف با توجه به درخششی که در فصل جاری داشته اند مسلماً تقاضای مبلغ بیشتری برای فصل آینده خواهند داشت چرا که پیشنهادات خوبی از کشورهای دیگر احتمالاً به سراغشان خواهد آمد.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

شاید مجبور به حمایت از تولیدات وطنی از قبیل مرفاوی شویم

پاسخ دادن