فیلتر تلگرام از هفته آخر فروردین قطعی شد؛ از فایلها بک آپ بگیرید

فیلتر تلگرام از هفته آخر فروردین قطعی شد؛ از فایلها بک آپ بگیرید
به نظر می رسد کاربران ایرانی تلگرام روزهای آخر تجربه این پیام رسان محبوب بین را تجربه می کنند چرا که اینطور که از صحبتهای مقامات عالیرتبه کشور پیداست، در هفته آخر فروردین باید با تلگرام خداحافظی کنیم و فیلتر تلگرام قطعی به نظر می رسد.
 
 

بیشتر بخوانید؛ غیرقابل فیلتر شدن تلگرام با فناوری بلاکچین

 
 

فیلتر تلگرام از هفته آخر فروردین قطعی شد؛ از فایلها بک آپ بگیرید

فیلتر تلگرام
 
علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
 
?این تصمیمی است که در بالاترین سطح اتخاذ شده و تلگرام جای خود را به یک سامانه مشابه ملی خواهد داد. ?وقتی تلگرام از مدار خارج شد مردم به یک سامانه ملی روی می آورند. ?این تصمیم اتخاذ شده که تلگرام جای خود را به یک سامانه ملی بدهد و فکر می‌کنم حداکثر تا پایان ماه جاری (فروردین ماه) این اتفاق خواهد افتاد.
 
نکته جالب فیلترینگ تلگرام در ایام پیش رو این است که مثل دوره قبل اینبار تلگرام با فیلترشکن هم کار نخواهد کرد و کاربران باید به فکر پیام رسان دیگری باشند.
 
کانال روزنامه فناوران نوشت:
 
?از آنجا که در شیوه جدید فیلتر تلگرام از سوی وزارت ارتباطات، امکان دسترسی به تلگرام با فیلترشکن نیز فراهم نیست، لذا کاربران تلگرام در صورت نیاز از فایل‌های تلگرام خود یک بک‌آپ بگیرند.
 
حال باید دید فناوری بلاکچین تلگرام پیروز نبرد با فیلترینگ می شود یا متخصصان داخلی راهی برای غیرقابل دسترس بودن تلگرام پیدا کرده اند؟
 
پیشتر موسس تلگرام اعلام کرده بود به زودی نسخه ای از تلگرام به بازار عرضه خواهد شد که با هیچ ابزاری قابل فیلتر شدن نخواهد بود. فناوری به کار رفته در این نسخه از فناوری فوق پیشرفته بلاک چیم تبعیت می کند که در ارزهای دیجیتالی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
 
حال باید منتظر نشست و دید آیا رییس جمهور و وزیر ارتباطات بر سر قول خود مبنی بر عدم فیلتر تلگرام می مانند یا خیر؟
 
نکته:
 
قبل از اینکه تلگرام شما فیلتر شود، از چتهای خود در صورت نیاز بک آپ تهیه کنید چرا که به زودی همه چیز در تلگرام غیر قابل دسترس خواهد شد.
 
کاربران هشیار باشند که از انواع نسخه های موجود در بازار با نامهای تلگرام از جمله تلگرام طلایی استفاده نکنند چرا که این نسخه ها هیچ ارتباطی به شرکت روسی ندارد.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

دزدای بی شرف گیرم ک تل را فیلتر میکنید _با رویش ناگذیر واتس چ میکیند

پاسخ دادن
user

با فیلتر میشه مشکلات عدیده مردم مثله فقر و بیکاری و تورم و گرانی و اختلاس و غیره را حل کرد احسنتم

پاسخ دادن
user

مطمئن باشید رژیم قادر نخواهد بود بیشتر از کما بیش یک هفته تلگرام را غیر قابل دسترسی کند. ما در قرن اطلاعات هستیم و هیچ قدرتی توانائی جنگیدن با گردش آزاد اطلاعات را ندارد

پاسخ دادن
user

ممنون بابت اطلاع رسانیتون و شیر تو این مملکت

پاسخ دادن