کد خبر:16225
پ
رکوردهای برانکو

همه رکوردهای برانکو با پرسپولیس در یک قاب

پرسپولیس با برانکو برای دومین سال پیاپی در راه رسیدن به جام قهرمانی است. در تاریخ لیگ برتر هیچ وقت پرسپولیس نتوانسته ثباتی که اکنون دارد را داشته باشد. پرسپولیس از مدت‌ها پیش به تیمی قابل احترام تبدیل شده که مقتدرانه قهرمان می‌شود و البته چشم‌نواز بازی می‌کند. این تیم با هدایت برانکو به رکوردهای […]

پرسپولیس با برانکو برای دومین سال پیاپی در راه رسیدن به جام قهرمانی است. در تاریخ لیگ برتر هیچ وقت پرسپولیس نتوانسته ثباتی که اکنون دارد را داشته باشد. پرسپولیس از مدت‌ها پیش به تیمی قابل احترام تبدیل شده که مقتدرانه قهرمان می‌شود و البته چشم‌نواز بازی می‌کند. این تیم با هدایت برانکو به رکوردهای متعددی دست یافته که در ادامه به همه رکوردهای برانکو با پرسپولیس می پردازیم.

 

همه رکوردهای برانکو با پرسپولیس

 

 

با این مقدمه، قصد داریم به پرونده حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران به خصوص در استقلال و پرسپولیس بپردازیم. شاید این سؤال پیش بیاید که مربیان خارجی زیادی در ایران بودند که کارنامه تا حدودی موفق داشته‌اند، پس چرا باید با حضور دو مربی خارجی به این اندازه توجه کرد؟ پرسپولیس مثال خوبی برای حضور مربیان خارجی در لیگ برتر است، مربیانی چون بگوویچ، مصطفی دنیزلی، آری هان، راینل سوبل، مانوئل ژوزه و … در پرسپولیس مربیگری کرده‌اند که هیچ‌کدام نه ثبات برانکو را داشتند و نه کارنامه خوب او را. پس باید حق داد که سرمربی فعلی پرسپولیس یک کلاس بالاتر از سرمربیان خارجی گذشته است.

 

لیست رکوردهای پرسپولیس در فصل ۹۶

 

برانکو چهاردهمین مربی خارجی تاریخ پرسپولیس بود که هدایت این تیم را برعهده گرفت. او در سه سال و نیم حضورش در پرسپولیس یک نایب قهرمانی و دو مقام قهرمانی کسب کرده است. برانکو رکوردهایی قابل توجه با پرسپولیس زده که در زیر به نمونه‌ای از آنها اشاره می‌کنیم:

 

* رکورددار بیشترین برد و کمترین باخت
* با کیفیت‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر (از نظر میانگین امتیازی)
* کمترین گل خورده در تاریخ لیگ برتر (یا بهترین خط دفاعی تاریخ لیگ برتر)
* بیشترین فاصله با تیم دوم جدول
* زودهنگام‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر (مشترک با سپاهان؛ البته بدون در نظر گرفتن فصل جاری که هنوز قهرمانی‌اش به طور قطعی نشده است)
* بیشترین تعداد هفته صدرنشینی در تاریخ لیگ برتر
* نخستین حضور در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیا
* باثبات‌ترین سرمربی تاریخ پرسپولیس با بیش از سه فصل حضور
* بیشترین امتیاز و بهترین قهرمانی در طول نیم‌فصل تاریخ لیگ برتر ایران

 

 

مقایسه رکوردهای استقلال و پرسپولیس در ادوار لیگ برتر 

تماشاچی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید