کد خبر:16209
پ
آمار گلزنی مهدی طارمی در الغرافه

آمار گلزنی مهدی طارمی در الغرافه ؛ فراتر از رویایی

مهاجم ایرانی الغرافه در آخرین بازی تیمش برابر السیلیه قطر یکی از گل‌های تیمش را به ثمر رساند تا از زمان حضورش در تیم الغرافه در ۱۰ بازی آمار ۷ گل و ۴ پاس گل را برای خودش به ثبت برساند در ادامه به آمار گلزنی مهدی طارمی در الغرافه بیشتر پرداخته ایم؛ با دراپ […]

مهاجم ایرانی الغرافه در آخرین بازی تیمش برابر السیلیه قطر یکی از گل‌های تیمش را به ثمر رساند تا از زمان حضورش در تیم الغرافه در ۱۰ بازی آمار ۷ گل و ۴ پاس گل را برای خودش به ثبت برساند در ادامه به آمار گلزنی مهدی طارمی در الغرافه بیشتر پرداخته ایم؛ با دراپ بال همراه باشید.

 

 

آمار گلزنی مهدی طارمی در الغرافه

 

آمار گلزنی مهدی طارمی در الغرافه

 

 

مهاجم ایرانی الغرافه در آخرین بازی تیمش برابر السیلیه قطر یکی از گل‌های تیمش را به ثمر رساند تا از زمان حضورش در تیم الغرافه در ۱۰ بازی آمار ۷ گل و ۴ پاس گل را برای خودش به ثبت برساند. آماری که نشان می‌دهد مهاجم ملی‌پوش و ایرانی الغرافه این روزها و در ماه‌های منتهی به جام جهانی در دوران اوج خودش قرار دارد. هرچند طارمی در سه ، چهار فصل اخیر فوتبال همواره یکی از بهترین‌ها بوده و مجموعه ای از افتخارات فردی و تیمی را به دست آورده است. او با پرسپولیس یک قهرمانی در لیگ، یک نایب‌قهرمانی و یک قهرمانی در سوپرجام ایران را تجربه کرد، او همچنین دوبار آقای گل فوتبال ایران، سه بار به عنوان بهترین مهاجم فوتبال ایران، یک بار پدیده فوتبال و دو بار به عنوان بهترین بازیکن سال انتخاب شده است که همه این‌ها نشان می‌دهد بازیکنی که می‌توان در جام جهانی برای انجام کارهای عجیب و غریب روی او حساب کرد مهدی طارمی است.

 

 

روی مرز عشق و نفرت

مهدی طارمی دلیل اثبات باریک بودن مرز عشق و نفرت در فوتبال است. او تا سال قبل پسر خوب پرسپولیسی‌ها بود و امروز پسر بد سرخ‌ها است. کسی که اگر نامش در یک نظرسنجی مطرح می‌شد بی تردید نفر اول رده بندی می‌شد اما امروز طارمی آن پسر گل زن و دوست داشتنی پرسپولیسی‌ها نیست. او در چرخه بیرحمانه فوتبال حرفه‌ای، پای قرارداد الغرافه را امضا کرد و در زمان کوتاهی انگار دود شد و رفت. طارمی اما خیلی زود ، در همین نزدیکی و در قطر جای خودش را پیدا کرد. او حالا پاس‌های استثنایی وسلی اشنایدر را یک به یک تبدیل به گل می‌کند. او هرچند امروز محبوبیتش را نزد هوداران میلیونی سرخ از دست داده اما با درخشش در الغرافه و سپس در جام جهانی بار دیگر می‌تواند تبدیل به همان پسر محبوب فوتبال ایران شود.

 

استعداد بالفطره

بازی‌های زیادی برای یادآوری توانایی و استعداد مهدی طارمی وجود دارد. سومین بازی ملی اش برابر گوام ، بازی دوستانه تیم ملی برابر روسیه ، دربی ۸۴ و دو گلی که به ثمر رساند، بازی برابر الوحده در امارات و… اما شاید آن مسابقه ای که مهر بازی مهدی طارمی پای آن دیده می‌شود بازی پرسپولیس برابر سپاهان در هفته بیست و دوم لیگ شانزدهم است. او توپی را که در شرایط یک ضد حمله سریع در نیمه زمین به دستش را رسیده بود را با یک استارت فوق العاده به زمین سپاهان رسید. مدافع مقابل او کسی نبود جز شجاع خلیل زاده که به اذعان بسیاری از مربیان یکی از سرعتی ترین و محکم ترین مدافعان ایران است. طارمی از پشت محوطه جریمه درحالی که حدودا دومتری با شجاع فاصله دارد استارت می‌زند و اینجا است که اعجاب انگیز جلوه می‌کند. با قدی نزدیک به ۱٫۹۰ او مثل باد از کنار شجاع عبور می‌کند و در کسری از ثانیه او را حداقل دو، سه متر جا می‌گذارد و بعد از مسافتی حدود ۵۰، ۴۰ متر به دروازه سپاهان می‌رسد و گل… این یک گل در کلاس مهاجمان استاندارد فوتبال امروز است. سرعت، قدرت، تکنیک و شم گلزنی‌، همه چیز در این گل مهدی طارمی وجود دارد و این نشان می‌دهد او یک استعداد باالفطره در فوتبال ایران و آسیا و البته یک بازیکن خوش‌شانس است. خوش شانس از این نظر که در اوج جوانی زیر نظر مربیان کاربلدی مثل برانکو و کی روش ایراداتش برطرف شده و روز به روز کامل تر می‌شود تا امروز امید اول تیم ملی ایران در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ باشد.

 

سه پست طارمی

مهدی طارمی در پرسپولیس ، تیم ملی و الغرافه در سه پست مختلف تهاجمی بازی کرده است. در پرسپولیس و تا قبل از بازی با الاهلی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان بیشتر یک مهاجم نوک بود اما در این مسابقه برانکو او را یک خط عقب تر آورد و پشت علیپور بازی داد. در تیم ملی و در زمان حضور سردار آزمون او وینگر چپ و گاهی هافبک هجومی پشت مهاجم بوده است.

 

بیش از نیم گل در هر بازی

مهدی طارمی در ۱۰ بازی برای الغرافه ۷ گل زده است. او پیش از حضورش در لیگ ستارگان قطر برای پرسپولیس نیز در فصلی که بخش اعظم آن را محروم بود در ۷ بازی لیگ ۴ گل به ثمر رساند. او در مجموع قبل از رفتن به الغرافه و در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ در ۱۰ مسابقه ۵ گل برای سرخ‌های تهران به ثمر رساند. با این حساب طارمی در مجموع در ۲۰ مسابقه باشگاهی که در این فصل انجام داده ۱۲ گل به ثمر رسانده و آمار ۰٫۶ گل در هر بازی را برای خودش ثبت کرده است.

اما جالب این جا است که طارمی فصل قبل نیز از نظر گلزنی تقریبا چنین آماری را از خودش به جای گذاشته است. او در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۶ در مجموع ۳۷ بازی برای پرسپولیس انجام داد و ۲۴ گل هم به ثمر رساند که میانگین ۰٫۶۵ گل در هر بازی است. چیزی شبیه به وضعیت امروز طارمی که با ۰۵/۰ درصد اختلاف نسبت به پارسال گلزنی کرده آن هم در فصلی که بخشی از آن را درگیر محرومیت و مشکلاتی از این دست بوده است.

 

در حوالی علیپور و دور از یوسف العربی

نکته جالب اینجا است که علی علیپور آقای گل این فصل فوتبال ایران نیز تا این لحظه با ۱۷ گل زده در ۲۴ مسابقه لیگ برتر که در ترکیب تیمش بوده آمار ۰٫۷ گل زده در هر مسابقه را به نام خودش ثبت کرده است که آماری نزدیک به گلزنی مهدی طارمی است. آمار طارمی و البته علیپور اما با آمار گلزنان دیگر لیگ‌ها برابر نیست به طوری که در لیگ قطر یوسف العربی مهاجم مراکشی الدحیل در ۱۹ بازی ۲۴ گل به ثمر رسانده و آمار ۱٫۲۶ گل در هر بازی را به نام خودش ثبت کرده است. آمار گلزنی او نسبت به علیپور و طارمی برتری دو برابری مهاجم مراکشی را در گلزنی نشان می‌دهد.

 

۳۰ بازی آخر

مهدی طارمی در ۳۰ بازی آخرش برای پرسپولیس، تیم ملی ایران و الغرافه ۱۵ گل به ثمر رسانده است که میانگین ۵/۰ گل در هر بازی است. بهترین مسابقه مهدی طارمی در این ۳۰ مسابقه بازی او با لباس پرسپولیس در لیگ قهرمانان فصل گذشته برابر الوحده امارات است که او هت تریک کرد. او آخرین بار نیز در لیگ قهرمانان آسیا و در بازی برابر تراکتورسازی دبل کرده و دو بار دروازه نماینده ایران را باز کرد. طارمی در لیگ قهرمانان آسیا در سه بازی سه گل زده و آمار یک گل زده در هر بازی را به دست آورده است. در لیگ قهرمانان آسیا نیز او رقیبانی جدی دارد که آمار بهتری در گلزنی دارند. ریکاردو گولار از گوانژو ۵ گل ، اسکار از شانگهای، یوسف العربی از الدحیل، بغداد بونجاح از السد ۴ گل و بازیکنانی مانند مرتضی تبریزی با سه گل زده در سه مسابقه‌، رقیبان طارمی در چمپیونز لیگ ۲۰۱۸ به حساب می‌آیند.

 

آمار و ارقام شماره ۹

مهدی طارمی در حال حاضر و بر اساس اعلام سایت ترنسفر مارکت نفر ۲۶۳۶ بهترین بازیکنان فوتبال جهان است. او هم اکنون و در این مدت کم تبدیل به هشتمین بازیکن برتر رنکینگ لیگ قطر ، سومین بازیکن برتر تیم الغرافه است. او در رنکنیگ اعلام شده از سوی این سایت پنجمین بازیکن برتر حال حاضر فوتبال ایران و نفر ۴۱۶ بهترین مهاجمان مرکزی فوتبال جهان است. مهدی طارمی همچنین نفر ۲۶۳ بهترین بازیکنان فوتبال جهان است که در سال ۱۹۹۲ متولد شده‌اند.

 

ویدئوی گل مهدی طارمی

منبع
گل
تماشاچی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید