همه پرسی سرنوشت ساز کاتالان؛ بارسلونا به سری A می رود یا لیگ برتر انگلیس؟ | تماشاچی

همه پرسی سرنوشت ساز کاتالان؛ بارسلونا به سری A می رود یا لیگ برتر انگلیس؟

همه پرسی سرنوشت ساز کاتالان؛ بارسلونا به سری A می رود یا لیگ برتر انگلیس؟
سرنوشت بارسلونا در لالیگا در هاله ای از ابهام در آمد. وزیر ورزش اسپانیا دقایقی پیش اعلام کرد اگر ایالت کاتالان در روز یکشنبه اعلام استقلال کند و از اسپانیا جدا شود در آن صورت سه تیم بارسلونا و اسپانیول و گیرونا از لالیگا کنار گذاشته خواهند شد.وی در صحبت های خود افزود، بارسلونا می تواند از بین لیگ برتر انگلیس یا سری آ Serie A یکی را انتخاب کند و به آن لیگ بپیوندد. همه پرسی (رفراندوم) جنجالی ایالت کاتالان در یکشنبه پیش رو برگزار خواهد شد و اهالی کاتالان تمایل دارند به عنوان کشوری مستقل از اسپانیا شناخته شوند. استقلال بارسلونا از اسپانیا با این حال دولت اسپانیا اعلام کرده این همه پرسی (رفراندوم) غیر قانونی است و صندوق های رای گیری را جمع آوری خواهد کرد و رفراندوم جدایی کاتالان هرگز برگزار نخواهد شد.
استقلال کاتالان از اسپانیا
با وضعیت موجود، شرایط مبهمی برای ادامه فعالیت سه تیم بارسلونا، اسپانیول و گیرونا در لالیگا به وجود می آید اما وزیر ورزش اسپانیا نظر دیگری دارد. او در همین زمینه اعلام کرد که در صورت اعلام استقلال کاتالان، سه تیم مذکور مختار هستند از بین لالیگا، و لیگ های انگلیس، فرانسه و ایتالیا یکی را برای ادامه فعالیت خود انتخاب کنند. چرا که در حال حاضر تیم های فوتبال و بسکتبال کشور آندورا در اسپانیا، تیم های موناکویی در فرانسه و تیم های ولزی در انگلستان بازی می کنند و بعید به نظر می رسد این رویه از نظر یوفا منعی داشته باشد. اما مسئول برگزاری لالیگا نظر دیگری دارد، او معتقد است با استناد به قوانین اسپانیا، در صورت استقلال کاتالان، این سه تیم نمی توانند در لالیگا بازی کنند. مسئولین تیم بارسلونا هنوز موضع مشخصی در قبال اتفاقت پیش رو اتخاذ نکرده اند و تنها به این گفته بسنده کردند که آنها به صورت صلح طلبانه ای همگام با اراده مردمشان خواهند بود.
با این شرایط باید منتظر روز سرنوشت ایالت کاتالان اسپانیا در روز یکشنبه ماند و دید آیا بارسلونای دوست داشتنی از لالیگا خداحافظی می کند؟
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

نیلوفر

باید بره سری آ ایتالیا

علی سان

وای فک‌کن هر فصل بارسلون منچستر و بارسلون من سیتی ببینیم. حال میده

رویا

لالیگا بی مزه میشه

محمدرضا

ناموسا؟ اصلا رئال بدون بارسلون را نمیتونم تصور کنم

هانی مسی

مگه داریم؟ شوخیشم خوب نیست