حل مشکلات گیفت کارت ، ویزا کارت + موارد ممنوعه

حل مشکلات گیفت کارت ، ویزا کارت + موارد ممنوعه
استفاده از گیفت کارت ویزا در ایران برای مراودات اقتصادی با خارج از کشور و تراکنش های مالی با سایتهایی که ویزا کارت مجازی را می پذیرند، بسیار متداول است اما عده ای سودجو نیز به عرضه و فروش گیفت کارهای تقلبی که کار نمی کنند اخیراً پرداخته اند و یا اینکه به هر علتی ممکن است، گیفت کارت ویزای خریداری شده توسط کاربران کار نکند، در ادامه این مطلب به حل مشکلات گیفت کارت ویزا و موارد ممنوعه در استفاده از گیفت کارت ویزا می پردازیم؛ با دراپ بال همراه باشید.
 

حل مشکلات گیفت کارت ، ویزا کارت + موارد ممنوعه

 
حل مشکلات گیفت کارت
 
دراپ بال - کارتهای هدیه ویزا یا همان گیفت کارت ویزا، ممکن است به دلایل مختلف کار نکند که مهمترین علت این موضوع به فعال نشدن این کارتها بر میگردد اما دلایل دیگری همچون استفاده نادرست از کارت، مبلغ وارد شده برای برداشت از حساب بیش از مبلغ داخل گیفت کارت است و ... در ادامه به روشهایی برای حل مشکل کار با گیفت کارت ویزا می پردازیم و احتمالاً با اجرای این روشها ، قبل از اینکه با پشتیبانی شرکت تماس بگیرید مشکلتان حل خواهد شد:
 

1. آیا گیفت کارت شما فعال شده است؟

کارتهای هدیه ویزا به حساب بانکی شما وصل می شوند و می بایست قبل از استفاده، فعال شوند تا شما بتوانید از آنها در تراکنشهای خود استفاده کنید؛ گیفت کارتهای غیرفعال آماده استفاده در پرداختهای اینترنتی نیستند چرا که بانک مذکور، اجازه انجام تراکنش را به کاربر نمی دهد.
 
وقتی یک کارت هدیه را از فروشگاهی می خرید، در هنگام خرید در آن اعتبار ریخته می شود و فروشنده، همان لحظه نیز فعالش می کند اما اگر شما اقدام به خرید یک گیفت کارت به صورت آنلاین کنید، می بایست روال جدایی را برای فعالسازی ان انجام دهید که معمولاً هنگامی که کارت مجازی برای شما صادر می شود، روال فعالسازی آن و اینکه آیا به فعالسازی نیاز دارد یا خیر نیز به همراه آن به شما اطلاع داده می شود.
 

2. آیا طرز کار استفاده از گیفت کارت خود را می دانید؟ 

برای استفاده از کارت هدیه در فرم تراکنش های Debit ، شما می بایست رمز خصوصی(PIN) که در اختیارتان قرار داده شده را وارد کنید مثلا هنگام خرید از یک فروشگاه و کشیدن کارت در دستگاه POS . اما اگر بخواهید از گیفت کارت به صورت اعتباری (Credit) استفاده کنید بای دبه کارتی که خریداری می کنید دقت کنید چرا که برخی از این کارتها با اینکه به آنها کارتهای اعتباری اطلاق می شود اما قابلیت استفاده در ATM و دریافت پول نقد را ندارند و تنها می توانید به صورت مجازی مثلا خرید یک محصول از اینترنت یا جا به جا کردن پول از حسابی به حساب دیگر از انها استفاده کنید.
اگر در نوع گیفت کارت خود شک دارید، از صندوقدار بخواهید اینکار را برایتان انجام دهد چرا که عموماً آنها استفاده صحیح از این دو نوع پرداخت را با این کارتها بلد هستند.
 

3. آیا مبلغ خرید بیش از موجودی است؟

کارتهای هدیه، مستقیما به حسابهای بانکی متصل هستند و اگر مبلغ تراکنش بیش از موجودی باشد، تراکنش ناموفق صورت میگیرد. در این صورت می توانید از صندوقدار خواهش کنید که پرداخت را در دو فرم انجام دهد و تا مقداری که موجودی در گیفت کارت است از ان کم کند و بقیه را با نوع دوم پرداخت که به صورت اعتباری است( split-tender ) پرداخت نمایید.
 

4. آیا از گیفت کارت در رستوران ها و یا سالون های قدیمی استفاده می کنید؟

اگر چه وقتی گیفت کارتی صادر می شود، شما می توانید از آن مثل مسترکارت یا ویزاکارتهای عادی در هر جایی که زیرساختش وجود داشته باشد اعم از آنلاین، POS، ATM و ... استفاده کنید اما نکته ای که وجود دارد این است که در برخی از امکان هنوز ترمینال های قدیمی POS نصب هستند و در این ترمینالها برای اطمینان از اینکه موجودی کافی در کارت شما وجود دارد، 20 درصد بیشتر از مبلغ واقعی خرید را در ابتدا در تراکنش لحاظ می کند و اگر موجودی شما کافی نباشد، کارت را قبول نمی کند. اما اگر مطمئن باشید که موجودی شما به اندازه کافی برای استفاده در POS فروشگاهی است، از صندوقدار درخواست کنید تا در منوی دستگاه POS ، تیک 20 درصد اضافه تر را بردارد تا شما بتوانید از کارتتان استفاده کنید.
 

5. آیا از گیفت کارت در یک پمپ بنزین استفاده می کنید؟

اگر قصد استفاده از گیفت کارت در یک پمپ بنزین را دارید باید بدانید که در مرحله تصدیق اصالت کارت، 75 دلار از موجودی شما کمتر نشان می دهد پس اگر می خواهید با گیفت کارت پرداخت کنید و مطئن هستید که به میزان لازم موجودی در ان دارید، بهتر است از مسئول پمپ بنزین بخواهید این گزینه را از دستگاه POS بردارد و تنها به میزانی سوختگیری انجام شود که در کارتتان موجودی وجود دارد.
 

6. آیا قصد استفاده از گیفت کارت در هتلها را دارید؟

هنگامی که برای رزرو یک هتل اقدام می کنید، یکی از مراحل رجیستر ارائه کارت بانکی است و معمولاً آنها 30 درصد بیشتر از صورتحساب نهایی، کار می کشند چرا که برخی از هزینه های جاری مثل پول تلفن، اینترنت و ... ممکن است در نهایت بیش از مبلغ نرمال شود و آنها برای اطمینان از اینکه شما مبلغ کافی برای پرداخت صورتحساب نهایی را دارید، در ابتدا این موضوع را چک میکنند. اما اگر 30 درصد اضافه شدن صورت حساب به مبلغ پرداخت شما، از موجودی گیفت کارت شما کمتر است می توانید از آنها بخواهید در فرم کارت اعتباری از گیفت کارت شما استفاده کنند و در نهایت صورتحسابتان هرچقدر که باشد با گیفت کارت پرداخت می کنید.
 

7. حل مشکل گیفت کارت ویزا در پرداختهای آنلاین

اگر شما در استفاده از ویزا گیفت کارت خود در خریدهای آنلاین و یا تلفنی با مشکل برخورده اید، احتمال کلاهبرداری در قضیه بسیار زیاد است چرا که ممکن است برخی فروشنده ها هنگام، فروش کارت به خریداران، از اطلاعات آنها کپی بردارند و قبل از استفاده آنها از این کارتها، موجودی کارت خالی می شود. این مورد عموماً زمانی اتفاق می افتد که افراد، گییفت کارتها را از فروشگاه ها می خرند که نیازی به وارد کردن اسم شما بر روی کارت فیزیکی ندارند.
 
برای جلوگیری از این اتفاق، بلافاصله کارت خود را با بانک مبدا رجیستر کنید و از اتصال این کارت به حساب بانکی خود مطمئن شوید. اگر اینکار را بلد نیستید، کافیست به پشت کارت خود نگاه کنید و به شماره تلفن و آدرس سایتی که این کارت را صادر کرده توجه کنید؛ دستورالعمل اینکار در پشت کارت درج شده است. مثلاً در سایت giftcards.com شما می توانید با درج اسم و آدرس خود وشماره کارت، گیفت کارت خود را فعال کنید.
توجه کنید که شما می بایست حتما به سایتی برای ثبت اطلاعات کارت خود مراجعه کنید که در پشت گیفت کارتتان درج شده و نه هر سایت دیگری که گیفت کارت صادر می کند.
 

آیا با گیفت کارت می توان پول نقد گرفت؟ 

 
با بسیاری از گیفت کارتهای ویزا برای دریافت پول نقد نمی توانید اقدام کنید. البته برخی از این کارتها این امکان را دارند اما بسیار نادر و خاص هستند. فروشندگانی هم که در ازای کشیدن گیفت کارت در POS به خریدار پول نقد می دهند نیز تحت تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.
این اتفاق و تراکنش ناموفق زمانی که قصد خرید توسط paypal از سایتهایی همچون آمازون و یا ebay دارید رخ می دهد. شما وقتی اطلاعات کارت را وارد میکنید، موجودی کافی هم دارید اما وقتی برای تکمیل خرید اقدام میکنید، تراکنش ناموفق رخ می دهد.
 

استفاده از گیفت کارتهای بین المللی

اگر گیفت کارت شما در آمریکا صادر شده، شما تنها می توانید در خاک آمریکا از آن استفاده کنید و حتی از این کارتها در خرید از سایتهای غیرآمریکایی نیز نمی توانید استفاده کنید.
با اینکه گیفت کارتها را نمی توانید در خارج از آمریکا استفاده کنید، اما برخی کشورها از این قانون مستثنی هستند که لیست این کشورها را می توانید در این لینک https://www.giftcards.com/gcgf/canada-gift-cards مشاهده نمایید.
 
از گیفت کارت در چه مواردی نمی توان استفاده کرد
لازم به ذکر است از گیفت کارتها در سایتهای قمار، سکس، جابه جایی پول و paypal نمی توان استفاده کرد.
 
 
در صورتی که پاسخ خود را با  موارد فوق نگرفتید، برای حل مشکلات گیفت کارت خود با ذکر مصداق در قسمت کامنتها، حتما پست مورد نظر در سایت قرار خواهد گرفت.
منبع : تماشاچی

نظرات