کد خبر:13882
پ
hhs2640-branko-ivankovic

آقای برانکو شما لطفاً ساکت باشید؛ نقاب چهره شما هم می افتد!

برانکو ایوانکویچ سرمربی موفق پرسپولیس در هفته های اخیر با تغییر رویه ای عجیب در رفتار و گفتار خود، بعد دیگری از شخصیتش را به اهالی فوتبال در ایران نشان داده است؛ او در ۲۴ ساعت گذشته با سه اظهار نظر عجیب دیگر باز هم خبر ساز شد.   نقاب چهره برانکو کی می افتد؟ […]

برانکو ایوانکویچ سرمربی موفق پرسپولیس در هفته های اخیر با تغییر رویه ای عجیب در رفتار و گفتار خود، بعد دیگری از شخصیتش را به اهالی فوتبال در ایران نشان داده است؛ او در ۲۴ ساعت گذشته با سه اظهار نظر عجیب دیگر باز هم خبر ساز شد.

 

نقاب چهره برانکو کی می افتد؟

نقاب چهره برانکو

 

پس از اظهار نظر غیرمسئولانه برانکو در مورد محرومیت سرور جپارف و استقلال، روز گذشته نیز در اظهاراتی عجیب شاهد این بودیم که او برای دو نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا یعنی ذوب آهن و تراکتورسازی آرزوی موفقیت کرد اما برای دیگر نماینده ایران در این رقابتها یعنی استقلال سکوت پیشه کرد!

 

آرزوی موفقیت برای هر تیمی جز استقلال و شفر ! 

 

البته استقلال تهران یا هواداران این تیم قطعاً محتاج آرزوی موفقیت سرمربی پرسپولیس برایشان نیستند اما رویه جدیدی که برانکو در پیش گرفته به نظر خصمانه است و او بر خلاف ظاهر آرامش، از شخصیت دیگری پشت این نقاب آرام برخوردار است که بعضا ناخودآگاه، خود واقعی خود را به نمایش می گذارد! به عناون مثال وقتی نتوانست نقش غیرقابل انکار جپارف در موفقیتهای استقلال شفر را کتمان کند، به یکباره دست بر روی او گذاشت و به کمک کمیته مجازی مورد اشاره مهدی طارمی، این بازیکن را از مدار استقلال خارج کردند!

 

ادعای آسیایی توخالی 

 

او نشست خبری پیش از بازی با نسف قرشی در اظهار نظری مملو از غرور اعلام کرد، هیچ تیمی در آسیا بهتر از پرسپولیس وجود ندارد! این در حالی است که بر هیچ کس پوشیده نیست که در دور گروهی فصل قبل لیگ قهرمانان آسیا تیم برانکو با معجزه از گروهش صعود کرد و تیم الهلال ده نفره نیز خلاف ادعای برانکو را ثابت کرد تا برانکو همچنان در حسرت بازی با یک تیم از شرق آسیا باقی بماند! از طرف دیگر، او یک حسرت ۳ ساله نیز دارد چرا که در سه سال حضورش در ایران در هر سه سال از صعود در جام حذفی فوتبال ایران بازمانده و بعضا در مقابل تیمی قشقایی شیراز تن به شکست داده، حال چطور می شود که او به یکباره چنین ادعای بزرگی را در سطح آسیا مطرح می کند، جای سوال دارد.

 

 

دشمن دشمن شما دوست شماست! 

 

نقاب چهره برانکو

در آخرین اظهار نظر غیرمسئولانه استاد برانکو(!) یا به قول خودش پروفسور، او به دعوای کیروش و کریمی ورود کرده و اعلام کرده حمایت تمام قدی از کریمی در قبال کیروش و اتفاقات رخ داده خواهد داشت! او که سابقه درگیری لفظی با کارلوس کیروش را دارد، احتمالاً قصد دارد با مستمسک قرار دادن محبوبیت کریمی و وجهه اجتماعی اش، کیروش را به گوشه رینگ برده و او را کم کم به خارج از نیمکت مربیگری تیم ملی ایران هدایت کند.

 

چشم طمع به نیمکتی که کیروش روی آن نشسته! 

 

چندی پیش بود که او اعلام کرد اوسیانو کروز دستیار کیروش را نمی شناسد و جنجال جدیدی را بر سر این موضوع ایجاد کرد.

به طور کلی روابط او و کارلوس کیروش در این چند سال چندان دوستانه نبوده و در برهه های مختلف، چالش های جدی با یکدیگر داشته اند و احتمال می رود در روهای آینده با توجه به در اختیار قرار دادن ملی پوشان پرسپولیس ، باز هم شاهد جنگ لفظی بین برانکو و کیروش باشیم.

 

نقشه های برانکو برای تیم ملی ایران 

 

نکته ای که مشخص است، به نظر می رسد برانکو ایوانکویچ برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران پس از جام جهانی ۲۰۱۸ نقشه های زیادی دارد(شایعاتی نیز در همین زمینه مطرح شد) و شاید یکی از دلایلی که پیشنهاد هدایت تیم ملی کشورش، تیم ملی ازبکستان، تیم ملی مالزی و … را رد کرده، وسوسه کار کردن با تیم ملی پر استعداد ایران به همراه لژیونرهای با کیفیتی که در آن حضور دارند است؛ برانکو می داند در صورت اینکه دوباره بر روی نمیکت تیم ملی ایران بنشیند، می تواند موفقیتهای زیادی با این تیم تجربه کند چرا که شاکله اصلی این تیم را همان بازیکنانی تشکیل می دهند که در پرسپولیس با آنها کار کرده و بازیکنان دیگر نیز در کیفیتی به مراتب بالاتر از برخی بازیکنان فعلی پرسپولیس قرار دارند و او نیز نشان داده، تخصص ویژه ای در استفاده از بازیکنان با کیفیت دارد.

 

از طرف دیگر، مربیگری در تیم ملی یک کشور به مراتب راحت تر از تیم باشگاهی است چرا که وقت آزاد سرمربیان تیم ملی یک کشور بسیار بیشتر از سرمربیان یک تیم باشگاهی که هر هفته درگیر مسابقات هستند، می باشد و از این حیث نیز برانکو می تواند در صورت موفقیت در جام ملتهای آسیا همراه با ایران، به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیز فکر کند و در واقع به طور تضمینی، ۴ سال آینده حرفه خود را تضمین کند.

 

رقیبی به نام شفر 

 

با حضور وینفرد شفر در استقلال و موفقیتهایی که او در نیم فصل دوم به دست آورد، او به شفر و استقلال به عنوان یک رقیب جدی نگاه می کند چرا که موفقیتهای شفر در استقلال مساوی با تراشیده شدن یک رقیب جدی برای حضور بر روی نیمکت تیم ملی ایران پس از جام جهانی است و به همین خاطر او هرگز چشم دیدن موفقیت استقلال با شفر را ندارد و در مواضعی علنی، این موضوع را بروز داده است.

 

از طرف دیگر، برای رسیدن به نیمکت تیم ملی او اول می بایست از کارلوس کیروش عبور کند که اکنون با به وجود آمدن هجمه علیه او توسط علی کریمی، بهترین فرصت برای همسویی با جو عمومی اهالی فوتبال بر علیه کیروش است و اعلام کرده که همه جوره از علی کریمی حمایت می کند!

 

 آقای برانکو شما لطفاً ساکت باشید!

 

شما بهتر است جوابگوی دو بازیکن اوکراینی بی کیفیتی باشید که مشخص نیست چطور با سفارش شما به پرسپولیس آمدند و یا جوابگوی این باشید که چطور در طول دو سال گذشته دو کمک مربی با کیفیت خود را از این تیم، به بیرون مجموعه هدایت کردید(سرتن چوک و پانادیچ) و به جای ایشان از برادر خود که سبقه موفقی نیز در این زمینه ندارد در کادر فنی پرسپولیس استفاده کردید.

آقای برانکو بهتر نیست سرتان در کار خودتان باشد و به اموری که به شما ارتباطی ندارد کاری نداشته باشید؟ نقاب چهره شما هم در فرصت مناسبش می افتد و چهره واقعی شما برای اهالی فوتبال رو خواهد شد؛ فعلاً نتایج پرسپولیس که به واسطه حمایت همین فدراسیونی به دست آمده که اکنون به آن می تازید، سپری برای شما شده اما بی صبرانه منتظر هنرنمایی شما و تیمتان در فصل آینده لیگ برتر هستیم که ببینیم آیا با وجود خیزش مدعیان اصلی قهرمانی و خروج چند بازیکن تاثیرگذار از پرسپولیس، باز هم می توانید اینطور از موضع بالا با فوتبال ایران صحبت کنید؟ اینکه پرسپولیس در این دو سال، قدرتمند بوده حرفی در آن نیست(این تیم را برای نشاط اجتماعی پس از ده سال قدرتمند کردند!) اما نکته ای که وجود دارد این است که رقیبی برای پرسپولیس وجود نداشته و به نوعی تمامی مدعیان قهرمانی به نوعی تضعیف شده بودند در این دو سال!

 

مطمئناً حرفهای نگفته بسیاری در کش دار شدن پروسه تمدید قرارداد شما وجود دارد، چرا رقم قرارداد شما رسانه ای نشده؟ مطمئناً شما اصلا دوست ندارید آپشن ها ترکمانچایی که در قرارداد شما گنجانده شده رسانه ای شود … همه اینها به موقع نمایان خواهد شد!  اما فعلاً حکم به پنهان کاری و عدم ورود به اتفاقات مبهم باشگاه پرسپولیس داده اند ولی این ماجرا دائمی نیست و به زودی پرده های اتفاقات پشت پرده پرسپولیس نیز خواهند افتاد … آن روز دور نیست

 

 

حسین دهقان 

تماشاچی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید