کد خبر:13873
پ
n2905207-4464479

شبی که فردوسی پور با یک کلمه آتش بیار معرکه شد: بزدل!

شب گذشته مناظره محمدرضا ساکت و علی کریمی در شرایطی در برنامه نود برگزار شد که موضع مجری این برنامه که تا پیش از این در حمایت از فدراسیون فوتبال و کارلوس کیرشو بود، به یکباره عوض شد و  به سمت علی کریمی و عموم مردم برگشت . به قول معروف، فردوسی پور نخواست با […]

شب گذشته مناظره محمدرضا ساکت و علی کریمی در شرایطی در برنامه نود برگزار شد که موضع مجری این برنامه که تا پیش از این در حمایت از فدراسیون فوتبال و کارلوس کیرشو بود، به یکباره عوض شد و  به سمت علی کریمی و عموم مردم برگشت . به قول معروف، فردوسی پور نخواست با ماندن در جبهه فدراسیون و کیروش، بلیط خود را با شرطبندی بر روی اسب بازنده بسوزاند چرا که این افراد تا چند ماه دیگر می روند و این علی کریمی ها و دیدگاه مردمی نسبت به او و برنامه ش است که می ماند.

 

چرا فردوسی پور لغت کیروش را بزدل ترجمه کرد؟ 

 

 

دراپ بال – فردوسی پور شب گذشته در کمال زیرکی، با علی کریمی هم صدا شد و در جبهه واحد قرار گرفت و جور عدم تسلط علی کریمی در سخنوری را هم کشید و با سوالات چالشی خود به نوعی ساکت را به گوشه رینگ برد. اوج کار فردوسی پور زمانی بود که در آنتن زنده، ترجمه پیامک کارلوس کیروش را برای حضار قرائت کرد و با به کار بردن کلمه بزدل خطاب به کریمی، گویی آتش در انبار باروت انداخته است و همین لغت باعث عصبانی تر شدن علی کریمی و واکنش تند او نسبت به موضع کیروش شد.

 

فردوسی پور می توانست لغت مذکور را به شیوه دیگری بیان کند که بار منفی کمتری داشته باشد چرا که بزدل و ترسو به نوعی اهانت مستقیم به فرد محسوب می شود در حالی که اگر فردوسی پور ترجمه ش را تعدیل می کرد و از عباراتی مثل  کریمی شجاعت نداشت ، استفاده می کرد شاید اکنون شاهد این فضای خصمانه بین سرمربی تیم ملی و منتقدانش نبودیم.

 

 

او به نوعی با به کار بردن این کلمه، موضع مستقیم خود و جبهه جدیدش  را اعلام کرد و از تیم کیروش به تیم کریمی نقل مکان کرد تا به نوعی در ادامه این ماجرای تمام نشدنی از گزند حملات و انتقادات صریح کریمی در امان بماند چرا که او به خوبی می داند کریمی در مورد شخص او نیز حرفهای زیادی برای گفتن دارد اما با توجه به حمایت فردوسی پور از او در این مناظره، ترجیح داد نه تنها به موارد مربوط به مافیای رسانه ای ورود نکند بلکه در نهایت از برنامه نود و عادل فردوسی پور نیز عذرخواهی کند! شاید تنها بازنده صلح کریمی و فردوسی پور، سوشا مکانی باشد که با انتشار پستی توهین آمیز خطاب به فردوسی پور سعی در حمایت از کریمی در مقابل او داشت!

 

از این به بعد، فردوسی پور در تیم کریمی توپ میزند و نه تیم کارلوس کیروش و فدراسیون نشینان! او برای جلوگیری از ریزش مخاطبین برنامه نود و در امان بودن از گزند انتقادات کریمی مجبور به اینکار بود.

 

برای مشاهده نکات ویژه مناظره کریمی و ساکت بر روی لینک کلیک کنید.

 

چرا فردوسی پور از کیروش انتقاد نمی کرد؟

تماشاچی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید