کد خبر:13849
پ
۷۵۶۸۲۸۷_۴۳۶

نکات ویژه مناظره کریمی و ساکت ؛ تیم دو نفره در رینگ خونین!

مناظره علی کریمی و محمدرضا ساکت در حالی به میزبانی برنامه نود برگزار شد که عادل فردوسی پور در چرخشی ۱۸۰ درجه ای هم از فدراسیون دور شد و هم از دوست و رفیق شفیقش کارلوس کیروش تا بدین ترتیب و با هم صدا شدن با علی کریمی در جبهه حق علیه باطل بایستد و […]

مناظره علی کریمی و محمدرضا ساکت در حالی به میزبانی برنامه نود برگزار شد که عادل فردوسی پور در چرخشی ۱۸۰ درجه ای هم از فدراسیون دور شد و هم از دوست و رفیق شفیقش کارلوس کیروش تا بدین ترتیب و با هم صدا شدن با علی کریمی در جبهه حق علیه باطل بایستد و به نوعی با این حرکت زیرکانه، توانست وجهه از دست رفته خود و برنامه نود را تا حدی بازگرداند. در ادامه به نکات ویژه مناظره کریمی و ساکت در برنامه نود می پردزایم با ما همراه باشید.

 

نکات ویژه مناظره کریمی و ساکت ؛ تیم دو نفرده در رینگ خونین!

 

نکات ویژه مناظره کریمی و ساکت ؛ تیم دو نفرده در رینگ خونین!

 

 

تاکتیک عصبی کردن کریمی خنثی شد

 

دراپ بال – همانطور که پیش بینی می شد مناظره در حالی آغاز شد که محمدرضا ساکت سعی می کرد با حفظ آرامش و ارائه صحبتهای مستند و البته کنایه های ریز به علی کریمی، او را عصبی کرده تا در نهایت فدراسیون فوتبال به عنوان برنده نهایی مناظره معرفی شود اما اوضاع بر وفق مراد ساکت پیش نرفت و او با سکوت در چند مورد در موضع انفعال قرار گرفت و تیر آخر به جبهه فدراسیون را هم کارلوس کیروش با پیامک نا به هنگامش برای عادل فردوسی پور شلیک کرد تا احساسات مردم ایران نسبت به توهین یک خارجی به یک ایرانی محبوب، حسابی جریحه دار شود و حسابی در گوشه رینگ قرار بگیرد(دوران کاپیتولاسیون و مصونیت اتباع خارجی هم که ظاهراً تمام شده است!)؛ کیروش با این پیامک بی موقع شرایط سختی را در زمان باقیمانده تا جام جهانی ۲۰۱۸ برای خود ایجاد کرد و در یک فضای پر تنش باید تیم ملی را برای این رقباتهای آماده کند؛ او که اگر ۱۰ درصد هم امید به ماندن در ایران پس از جام جهانی داشت، اکنون با این شرایط هرگز به ماندن فکر نمی کند و مربی که به ماندن فکر نکند، طبیعتاً انگیزه ای هم برای کار کردن و موفقیت ندارد و نتیجه این میشود که به جای پیگیری امور تیم ملی، شاهد حضور کیروش در جلسات تبلیغاتی یک بانک خصوصی هستیم.

 

محمدرضا ساکت در چند مورد توانست جواب قانع کننده ای را برای ابهامات کریمی ارائه کند اما او درمورد سوالات کلیدی کریمی حرفی برای گفتن نداشت و همین عامل نیز باعث شد تا کفه ترازو به نفع کریمی سنگینی کند.

 

ابهاماتی که ساکت به آنها پاسخ قانع کننده ای نداد

 

ساکت که در ابتدا سعی می کرد از تریبون برنامه نود برای رپرتاژ آگهی مجانی برای فعالیتهای فدراسیون فوتبال ۵ ستاره استفاده کند اما با تیزهوشی علی کریمی و البته کمک عادل فردوسی پور در نخ دادن به کریمی، نتوانست بحث را به سمتی ببرد که دلش می خواهد. نکته جالب در این مناظره این بود که عادل فردوسی پور نیز در تیم کریمی قرار داشت و ساکت را در گوشه رینگ گیر انداخته بود و هرزچندگاهی که کریمی نیاز به تفکر برای سوال بعدی داشت، عادل با سوالات خود، ساکت را به چالش می کشید و در همین حین نیز برخی افراد ، اطلاعات جدیدی را برای علی کریمی از روی گوشی می فرستادند و او با توجه به آن اطلاعات سوالات بعدی را مطرح می کرد. در واقع این ساکت بود که در طول مناظره مجبور به سخن گفتن و پاسخگویی بود و طبیعتاً در مقابل سیل ابهاماتی که به سمت فدراسیون وارد بود، سرانجتم کم آورد و به نوعی تسلیم شد. او که از جواب دادن در مورد علت استعفای خانمی که مسئول بخش مالی سازمان لیگ بود طفره رفت و با اظهار بی اطلاعی، خود را در مظان اتهام قرار داد با عدم اعلام اسم مناطقی که ۴ قطعه زمین مورد بحث در آنجا قرار دارد، به نوعی سعی در پنهان کردن یک موضوع مهم داشت و سرانجام در مورد قضیه ۷۳۰۰۰ دلار ناپدید شده و در واقع واریز شده به حساب شخص ثالث، پاسخگویی را از گردن خود ساقط کرد و با ذکر اینکه در دوران ما نبوده و پرونده در کمیته اخلاق در حال بررسی است، این سوال را هم بی جواب گذاشت.

 

در مهمترین بخش این مناظره ساکت با استناد به اساسنامه نامه فدراسیون فوتبال، این نهاد را غیردولتی خواند ولی این صحبت از جایی محل شائبه بود که در ردیف پولهای دریافتی فدراسیون فوتبال، مبلغ ۱۰ میلیارد تومان از سمت دولت درج شده است و اگر این نهاد دولتی نباشد، چطور ممکن است این کمک به فدراسیون فوتبال انجام شده باشد؟

 

در بخش دیگری از این مناظره، علی کریمی به موضوع پس گرفتن لباس تیم ملی از بازیکنان تیم ملی نوجوانان اشاره کرد که ساکت قصد داشت اینطور وانمود کند که بازیکنان با میل خودشان، این لباسها را تحویل دادند اما کریمی که مستندات کافی با خود آورده بود، مصاحبه بازیکنان تیم ملی نوجوانان با ایلنا را به او نشان داد که خلاف این موضوع را ثابت می کرد و پس از ان، ساکت واقعاً ساکت شد!

 

استیصال ساکت از قرارداد ترکمانچای کیروش

 

اوج استیصال ساکت مربوط به علت اخراج خطیر بر سر قضیه دعوا با اوسیانو کروز و علت اخراج مربیان ایرانی از کادرفنی تیم ملی بود که حرفی برای گفتن نداشت و اینکه در مقابل مستندات علی کریمی در مورد سباستین و تهدید او مبنی بر اینکه ایمیلی که برایشان امده را در صفحه نمایش بزرگ برنامه نود نشان دهند، چنان شوکه شد که برای لحظاتی زبانش بند آمد و پس از این بود که بحث به سمت مرخصی های بیش از حد کیروش پیش رفت که باز هم ساکت جوابی برا ارائه نداشت و  ناگهان کارلوس کیروش وارد ماجرا شد و با یک پیامک غیرمتعارف، شمشیر را از رو برای علی کریمی بست.

 

 

این پیامک که با واکنش تند علی کریمی مواجه شد، بوی خون می داد و به قوی معروف عادل و کریمی وارد رینگی شدند که یک طرف آنها ایستاده اند و طرف دیگر فدراسیون و کیروش!

 

عذرخواهی کریمی از برنامه نود و تشکر از هواداران استقلال

 

علی کریمی بار دیگر اثبات کرد که شهامت و شجاعت این را دارد که اگر اشتباهی کرده، آن را بپذیرد و بابتش عذرخواهی کند، او که از رفتار خود در پرت کردن لوگوی برنامه نود پشیمان بود، در جلوی چشم میلیونها بیننده از عادل و مردم عذرخواهی کرد که نشان از بزرگی او دارد؛ او در ادامه نیز در اقدامی جالب از هواداران استقلال برای حمایتشان از او تشکر ویژه ای به عمل آورد که در نوع خود جالب به نظر می رسید.

 

برنده مناظره کریمی و ساکت: کریمی و فردوسی پور!  

 

 

در نهایت اینکه، علی کریمی برنده این مناظره بود و ساکت هر چقدر تلاش کرد با خونسردی خود را موجه جلوه دهد، اما در مقابل ابهاماتی که وجود داشت نتوانست جواب قانع کننده ای ارائه کند و این کریمی بود که به عنوان برنده نبرد با فدراسیون از استودیو برنامه نود خارج شد. در این برنامه، تغییر رویکرد عادل فردوسی پور نیز جالب به نظر می رسید و در واقع او دست به یک قمار بزرگ زد و پس از مدتها که در کنار فدراسیون و کیروش ایستاده بود و از آنها حمایت می کرد، به یکباره به جناح مقابل پیوست و بر علیه آنها سخن می گفت چرا که او نیز به خوبی از پایگاه مردمی علی کریمی مطلع بود و بلیط خود را بر روی کیروشی که کمتر از یکسال دیگر مهمان فوتبال ایران است و یا تاج و ساکتی که به زودی از فدراسیون فوتبال خداحافظی می کنند، نسوزاند و در کنار کریمی ایستاد که همیشه محبوب است.

تماشاچی
دیدگاه کاربران 6 دیدگاه
 • سهراب ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۰:۲۱ قبل از ظهر

  مطمئنی مناظره دیشب رو دیدی؟فدراسون که نه همه کشور غرق فساده اما علی کریمی دیشب اصلا حرفی نداشت برا گفتن یک مشت ادعای بدون سند .من شنیدم. میگن.اونای هم که بهش کمک میکردن با موبایل اقای عابدینی و دوستان بودن که متاسفانه کریمی بی سواد رو وسیله دست کردن.کریمی از بس حرف نداشت فرودسی پور امد وسط که یجوری جمعش کنه

  • میثم ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۰:۴۰ قبل از ظهر

   داداش میخواستی توی ۸ ساعت کریمی چطوری مدارکشو جمع و جور کنه؟ ظهر رفت کمیته انضباطی بعدش دعوت شد به نود! اگه نمیومد یه جور براش حرف درست میکردن . الانم که اومده شما اینطوری میگی؟ درسته شاید قدرت سخنوری خوبی نداشت ولی ساکت در مورد مواردی که تو این متنم بهش اشاره شده هیچ حرفی برا گفتن نداشت.

 • سهراب ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۰:۵۰ قبل از ظهر

  استاد علی خان کریمی چند هفته هست این حرفها رو میزنه نه از دیروز تا حالا پس این چند هفته مدرک نداشت.اینکه عذر بدتر از گناه شد.یه سوال هم داشتم سباستین مدرک نداره درست اونوقت که کریمی تو تیم ملی بود چه مدرکی داشت؟

  • میثم ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۴ قبل از ظهر

   برا همه چی نمیشه مدرک جور کرد. مثلا اینطور که معلومه اساسنامه فدراسیون فوتبال ۷ ساله به تایید فیفا نرسیده و دوستان به میل خودشون اساسنامه تغییر میدن. یا مثلا در مورد زمینا مدرک از کجا بیاره؟ خودش به عنوان مشاور رو نیمکت بود مثه یه آنالیزور

 • احسان ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۱:۱۹ قبل از ظهر

  کریمی که مشخص بود از اولش حرف زدن بلد نبود و انقد هول و دستپاچه بود که کنترل جرکاتش دست خودش نبود اما در مجموع توی سوالات اساسی که کرد، ساکت نتونست جواب مناسبی بده

 • علی ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۲:۱۲ بعد از ظهر

  بسیار خوبه که بالاخره یه نفر جرات.پیدا کرد بر علیه فدراسیون و فساد داخلش راحت حرف بزنه اما کی این حرفا رو زد کسی که تویه جنجال های قبل و بعد جام جهانی ۲۰۰۶ ایران و عدم نتیجه گیری ایران نقش عظیمی داشت واما الان از طرف دشمنان فوتبال که همیشه باعث فساذ تو فوتبالن امثال عابدینیها نخ گرفت و حرف زد اما بحثش راجب کیروش جالب نبود حتی اگه سباستین پسر خوانده کیروش باشه که هست اتفاق عجیبی رخ نداده برانکو هم برادرشو آورده پرسپولیس دروازه بان میلان هم موقع قرار داد بند عقد قرارد داد اجباری با برادرشو با باشگاه میلان داره و برادرشم داخل باشگاه میلان آورده اما انتقاد حضور مربی ایرانی جهت کسب تجربه قابل قبوله که مارکار کنار کیروش هست پس ای کاش این جنجال به سمت کیروش و تیم ملی نمیرفت که فردا روز صد در صد دودش تو چش خودمون میره و آقایانی مثل عابدینی لذتشو میبرن اگه قرار به انتقاد از فدراسیون بود چرا راجب پرونده طارمی بازخواستی نشد چرا راجب کوتاهی فدراسیون در ارتباط با بی خبری تیم های ایرانی از پنجره نقل انتقالات انتقادی نشد و بیشتر حول مهور تیم ملی و مسایل مادی سوالات مطرح شد که با دادن نخ از طریق آقای عابدینی صورت میگرفت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید