کد خبر:13834
پ
wct74jmrftq4a3lfyjut

پرسپولیس به این دلایل باید از تیم موذی نسف قارشی بترسد

تیم فوتبال پرسپولیس ایران در اولین دیدار آسیایی خود در لیگ قهرمانان آسیا فردا به مصاف نسف قارشی ازبکستان خواهد رفت؛ بسیاری از هواداران پرسپولیس، گروه پرسپولیس را بسیار ساده تصور می کنند و صعود آسانی را برای تیم محبوبشان متصور هستند اما این همه ماجرا نیست چرا که تیم نسف قارشی درست شبیه تیمهای […]

تیم فوتبال پرسپولیس ایران در اولین دیدار آسیایی خود در لیگ قهرمانان آسیا فردا به مصاف نسف قارشی ازبکستان خواهد رفت؛ بسیاری از هواداران پرسپولیس، گروه پرسپولیس را بسیار ساده تصور می کنند و صعود آسانی را برای تیم محبوبشان متصور هستند اما این همه ماجرا نیست چرا که تیم نسف قارشی درست شبیه تیمهای عربی، از چند بازیکن با کیفیت بین المللی به اضافه چند ملی پوش برتر تیم ملی ازبکستان بهره می برد که در صورت دست کم گرفتن این تیم، می تواند تبعات سنگینی برای پرسپولیس داشته باشد چرا که امتیاز از دست دادن در بازیهای خانگی در نهایت برایشان گران تمام خواهد شد؛ در ادامه به بررسی تیم زهردار نسف قارشی می پردازیم، با دراپ بال همراه باشید.

 

بررسی تیم نسف قارشی 

 

بررسی تیم نسف قارشی 

 

سطح فوتبال ازبکستان و پولهایی که در لیگ این کشور هزینه میشود قابل قیاس با لیگ کشورمان نیست اما این قضیه در مورد ۲-۳ تیم همیشه در صحنه این کشور تا حدی متفاوت است و تیمهایی همچون نسف، پاختاکور، بنیاد کار، لوکوموتیو را می توان تقریباً هم تراز با لیگ ایران دانست اما با اینحال نیز بودجه فصل اخیر نسف قرشی حدوداً نصف بودجه فصل قبل پرسپولیس بوده است به طوری که ارزش بازیکنان این تیم در فصل گذشته ۷ میلیون یورو برآورد شده و این در حالی است که ارزش بازیکنان پرسپولیس در فصل گذشته(با حضور مهدی طارمی دو میلیون یورویی) نزدیک به ۱۵ میلیون یورو بوده است.

اما این تفاوت سطح مالی دلیل بر پایین بودن سطح نسف نمی شود همانطور که تفاوت سطح مالی بین تیم های ایرانی و عربستانی دلیل بر ضعیف بودن تیم های ایرانی نبوده است.

 

بازیکنان خطرناک نسف قرشی 

 

نسف در ترکیب خود از یک بازیکن ۱ میلیون یورویی به نام دراگان سران استفاده می کند که در پست مهاجم هدف بازی می کند و بسیار بازیکن با کیفیتی محسوب می شود. این تیم از ۴ بازیکن اصلی تیم ملی ازبکستان نیز بهره می برد که هر چهار بازیکن مهره ای خطرناکی محسوب می شوند که اسامی آنها عبارتند از: عبدیخولیکف (۲۰ ساله در پست مهاجم سایه) سانجار رشیدف (۲۴ ساله هافبک بازیساز) جسور خسنوف (۲۴ ساله وینگر چپ) عزیزجان گنجیف(۱۹ ساله هافبک میانی) کریموف(دفاع ۳۲ ساله) این تیم به نسبت، تیم جوانی محسوب می شود و در واقع شباهت زیادی به پرسپولیس دارد و تلفیقی از جوانی و تجربه را می توان در این تیم دید. انها توانسته اند با استفاده از چند بازیکن ملی پوش و دو سه بازیکن بین المللی با کیفیت، تیم خوبی را روانه مسابقات نمایند به طوری که با بازگشت چند بازیکن قرضی که از این تیم جدا شده بودند، از این تیم به عنوان شانس اول قهرمانی فصل جدید ازبکستان یاد می شود.

 

سرمربی تیم نسف قرشی، بردیوف معروف است که علاقه زیادی به بازی تهاجمی و سیستم ۲-۴-۴ دارد. بین او و برانکو وجه اشتراک بسیاری می توان یافت به طوری که سبک بازی نسف و پرسپولیس بسیار شبیه به هم است.

 

سیستم و ترکیب نسف قرشی 

سیستم و ترکیب نسف قرشی

 

ترکیب و سیستم بالا، مربوط به آخرین بازی این تیم مقابل الفیصلی اردن است و همانطور که مشاهده می کنید، این تیم نیز با سیستم ۲-۴-۴ خطی بازی می کند. این تیم خط حمله قوی دارد و در فصل گذشته توانست با تفاضل گل ۴۰+ با ۸ امتیاز اختلاف نسبت به لوکوموتیو ۷۰ امتیازی به مقام دوم لیگ ازبکستان برسد. در خط دفاع نیز با استفاده از دو بازیکن بین المللی با کیفیت از روسیه و صربستان،ساختار دفاعی قوی ایجاد کرده اند و همانطور که اشاره شده از بسیار جهات، شباهت زیادی به پرسپولیس دارند و پرسپولیسی ها هرگز نباید این تیم را دست کم بگیرند.

 

لیست اسامی بازیکنان نسف قرشی 

 

 

 

برای مشاهده بررسی سایر تیم های هم گروه پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ بر روی لینک کلیک کنید.

تماشاچی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید