کد خبر:13824
پ
۱۳۹۶۱۱۲۲۲۰۰۵۱۸۲۴۳۱۳۳۱۸۱۶۴

حرکت شفری قلعه نویی کار دستش داد؛ مزد ترس در فوتبال، باخت است!

تیم فوتبال ذوب اهن اصفهان در اولین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا فصل ۲۰۱۸ مهمان الدحیل قطر یا همان لخویای سابق بود که در نهایت نتوانست از پس این حریف قدرتمند بر آید و نتیجه را با حساب ۳-۱ واگذار کرد. این در حالی است که ذوب اهن در نیمه اول این بازی با […]

تیم فوتبال ذوب اهن اصفهان در اولین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا فصل ۲۰۱۸ مهمان الدحیل قطر یا همان لخویای سابق بود که در نهایت نتوانست از پس این حریف قدرتمند بر آید و نتیجه را با حساب ۳-۱ واگذار کرد. این در حالی است که ذوب اهن در نیمه اول این بازی با ارئه یک بازی حساب شده توانست با یک گل از حریف پیش بیفتد و بازی را به خوبی در میانه میدان اداره کند اما در اقدامی عجیب از سوی امیر قلعه نویی، در نیمه دوم شاهد دفاع اتوبوسی ذوب اهن بودیم که مشخص بود این سبک دفاع کردن در برابر خط حمله و هافبک قدرتمند الدحیل توان مقاومت نخواهد داشت.

 

حرکت شفری قلعه نویی

 

حرکت شفری قلعه نویی

 

دراپ بال – در این بازی، به یاد تاکتیکهای دفاعی وینفرد شفر در نیمه دوم برخی بازیهای استقلال افتادیم که در نهایت نیز منجر به از دست رفتن نتیجه یا دریافت گل در این تیم بوده ایم. در این بازی نیز با تعویض حدادی فر و اکبر ایمانی عملاً ذوب آهن در میانه میدان فلج شد و درست دقایقی پس از این تعویض، گلهای الدحیل به ثمر رسیدند و این اتفاق قابل پیش بینی نیز به واسطه عقب نشینی بی مورد ایمر قلعه نویی و اتخاذ تاکتیک اشتباه(دفاع در یک سوم دفاعی خودی با تراکم بازیکن) و تعویض اشتباه قابل پیش بینی بود که سرانجام این اتفاق نیز رخ داد.

 

پیشتر نیز شاهد این بودیم که علیرضا منصوریان در مقابل العین قصد داشت با دفاع اتوبوسی، جلوی این تیم را بگیرد اما با ۶ گل بدرقه شد و یا پرسپولیس به خیال اتخاذ دفاع و ضد حمله مقابل الهلال صف آرایی کرد و ۴ گل دریافت کرد و بیش از ۴ گل هم دریافت نکرد!

به نظر می رسد، بسیاری از تیمهای ایرانی وقتی وارد رقابتهای آسیایی می شوند هنوز در حال و هوای سطح پایین لیگ برتر ایران هستند و تصور میکنند در این رقابتها هم می توانند مقابل تیمهای قدرتمند عربی، به سادگی دفاع کنند و گلی دریافت نکنند.

 

شاید وقت آن رسیده تا مربیان تیمهای حاضر در لیگ قهرمانان آسیا، تغییر نگرشی نسبت به این بازیها داشت هباشند چرا که دفاع اتوبوسی در آسیا در ۹۰ درصد موارد، محکوم به از دست رفتن نتیجه است چرا که سرعت و کیفیت بازیها در لیگ قهرمانان آسیا بسیار بالاتر از لیگ برتر ایران است.

تماشاچی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید