کد خبر:13808
پ
۱۷۹۷۹۴۱۲_۳۰۳

بازی دو سر برد فردوسی پور با مناظره علی کریمی و ساکت در برنامه نود

امروز طبق احضاریه ای که به دست علی کریمی رسیده بود، او در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حاضر شد و به موارد پیش آمده در روزهای اخیر پاسخ داد. نکته جالب پس از اتمام این جلسه این بود که سایت برنامه نود اعلام کرد، از محمدرضا ساکت و علی کریمی برای برگزاری یک مناظره تلویزیونی […]

امروز طبق احضاریه ای که به دست علی کریمی رسیده بود، او در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال حاضر شد و به موارد پیش آمده در روزهای اخیر پاسخ داد. نکته جالب پس از اتمام این جلسه این بود که سایت برنامه نود اعلام کرد، از محمدرضا ساکت و علی کریمی برای برگزاری یک مناظره تلویزیونی در برنامه امشب نود دعوت به عمل آمده است؛ این اتفاق از چند جهت قابل بررسی است که در ادامه به ابعاد مختلف مناظره علی کریمی و ساکت می پردازیم.

 

بازی دو سر برد فردوسی پور با مناظره علی کریمی و ساکت در برنامه نود

 

بازی دو سر برد فردوسی پور با مناظره علی کریمی و ساکت در برنامه نود

آیا کریمی می تواند مانند این صحنه که رونالدو را دریبل کرده، عادل و فدراسیون را هم دریبل کند؟ 

 

دراپ بال – فردوسی پور بار دیگر در این حرکت، ذکاوت خود را نشان داد به طوری که اکنون توپ را در زمین علی کریمی انداخته چرا که این مناظره در واقع خواست علی کریمی بود و اکنون او نه راه پس دارد و نه راه پیش! اگر بخواهد به این دعوت جواب رد بدهد، وجهه خوبی برای کریمی نخواهد داشت و تمامی اتهاماتی که به عادل وارد شده بود به نوعی پاک می شود، اگر هم بخواهد به این دعوت جواب مثبت بدهد، آنقدر فرصت ندارد تا اسناد و مدارکی که پیشتر از آنها صحبت کرده بود ظرف نزدیک به ۸ ساعت جمع آوری کند و می بایست با دستان خالی در مقابل محمدرضا ساکت قرار گیرد.

 

اگر عادل فردوسی پور واقعا قصد برگزاری مناظره بین این دو را داشت، میبایست خیلی زودتر از اینها، این مورد رو اعلام میکرد تا طرفین با آمادگی کامل به این برنامه تلویزیونی بیایند نه شتابزده و بدون آمادگی برای اثبات صحبتهایشان.

 

این مناظره در صورتی که امشب برگزار شود، احتمالاً به واسطه قدرت قدرت سخنوری بالای محمدرضا ساکت به سود فدراسیون نشین ها تمام خواهد شد چرا که علی کریمی نشان داده هنگامی که عصبانی می شود، از چارچوب بحث خارج می شود و نمی تواند بحث را مدیریت کند.

 

بازی دو سر برد فردوسی پور با مناظره علی کریمی و ساکت در برنامه نود

 

در مجموع به نظر می رسد این دعوت نیز حلقه آخر از سلسله اقدامات دوستان برای تخریب چهره علی کریمی نزد هواداران فوتبال است و در واقع عادل فردوسی پور در این برنامه فارغ از هر نتیجه ای که به دست آید، برنده واقعی خواهد بود چرا که مسلماً مناظره علی کریمی با یکی از ارکان اصلی فدراسیون که اتفاقا مورد اتهام صحبتهای علی کریمی هم واقع شده ، یکی از پر بیننده ترین برنامه های نود چند سال اخیر را به همراه خواهد داشت و هم از حیث درآمد تبلیغاتی و هم از حیث تطهیر برنامه نود از هرگونه اتهامی در جلوی چشم میلیونها بیننده به نفع عادل فردوسی پور خواهد بود؛ فردوسی پور که خود استاد جنگهای روانی و مناظرات تلویزیونی است در صورت ورود به مناظره و دفاع از خود و برنامه نود در مورد اتهامات کریمی، قطعاً برنده این بازی خواهد بود .

 

 

بیشتر بخوانید: چرا جنس اعتراض علی کریمی با دیگران فرق دارد؟

 

 

گزیده ای از صحبتهای علی کریمی پس از جلسه کمیته انضباطی امروز: 

 

علی کریمی امروز قبل از جلسه کمیته انضباطی، پاسخگوی خبرنگاران بود و گفت اگر بروم دیگر نمی‌آیم. این فوتبال نوش جان کسانی که سکوت می‌کنند.

 

✔ چرا فدراسیون پاسخی به انتقادات شما نداده؟
«من که نباید بگویم. وقتی رییس فدراسیون از اینجا رد می‌شود باید یقه‌اش کنید و پاسخ بگیرید. در مورد آرمناک، پیدایش کردند و پاسخ داد. اما بقیه سوالات چطور؟ بعضی اوقات برای گرفتن جواب تا آفریقا می‌روید اما همین بغل گوش‌تان نمی‌روید!

 

✔ موضوع پسرخوانده کی‌روش چیست؟
«اسمش سباستین است. مدرک مربیگری نداشته و اکنون کی‌روش با روابطش برای او مدرک گرفته. شما خبرنگاران چرا در خصوص اخراج مربیان ایرانی تیم ملی به جوابی نرسیدید؟»

 

✔ چرا از قضایای پرسپولیس انتقاد نکردید؟
« من الان سپیدرودم و حرفه‌ای نیست درباره باشگاه دیگری حرف بزنم اما همان موقع هم نوشتم که این کارها درست نیست. هر کس انجام دهد اشتباه است و من اصلاً تایید نمی‌کنم»

بیشتر بخوانید؛ وقتی ساکت در مناظره با کریمی ۲-۰ جلو افتاد اما در نهایت ۳-۴ باخت!

تماشاچی
دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • حاتم ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ / ۵:۳۸ بعد از ظهر

    باید نره. برای دام گذاشتن

  • حیدر عمویی ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ / ۷:۵۸ بعد از ظهر

    این اصلا حرف زدن عادی بلد نیست چطوری مخواد با اون ساکت و فردوسی پور گرگ مناظره کنه تنهایی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید