کد خبر:13715
پ
۰۱۲۷۸۶۴۴-(۱)

بررسی سیستم و ترکیب استقلال در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸

سرانجام موعد بازیهای آسیایی تیمهای ایرانی رسید و در یکی از این دیدارها استقلال تهران می بایست به مصاف حریف قطری خود یعنی الریان برود؛ حریفی که معدنی از بازیکنان خارجی است و به نوعی رکورددار حضور بازیکنان خارجی در یک تیم در خاورمیانه می باشد؛ این تیم به واسطه دو تابعیتی بودن بسیاری از […]

سرانجام موعد بازیهای آسیایی تیمهای ایرانی رسید و در یکی از این دیدارها استقلال تهران می بایست به مصاف حریف قطری خود یعنی الریان برود؛ حریفی که معدنی از بازیکنان خارجی است و به نوعی رکورددار حضور بازیکنان خارجی در یک تیم در خاورمیانه می باشد؛ این تیم به واسطه دو تابعیتی بودن بسیاری از بازیکنان خارجی خود از جمله تاباتا، سباسیتن سوریان و… قادر است از تعداد بیشتری از بازیکنان خارجی با کیفیت در مصاف با حریفان استفاده کند چرا که قانوناً هر تیم می تواند از ۴ بازیکن خارجی در دیدارهای آسیایی با حریفان استفاده کند. در ادامه به سیستم و ترکیب استقلال در بازی با الریان و لیگ قهرمانان آسیا می پردازیم با ما همراه باشید.

 

بررسی سیستم و ترکیب استقلال در بازی با الریان

 

دراپ بال – استقلال با مربیگری شفر نسبت به ابتدای فصل پوست انداخته و فوتبال بهتری را ارائه می کند اما تنها نگرانی هواداران استقلال این است که شفر هنوز نتوانسته در مقابل تیمهای مدعی لیگ برتر قد علم کند و اگر تیم حریف کمی بر روی دروازه استقلال فشار وارد کند، در قالب موارد شفر تسلیم شده است و همین موضوع باعث نگرانی هواداران استقلال در آستانه دیدارهای آسیایی با حریفان بین المللی عربی شده است.

 

سیستم و ترکیب استقلال

 

به همین منظور وینفرد شفر نیز برای تقویت تیم خود دو بازیکن خارجی به نامهای بویان نایدنف در خط هافبک و مامه بابا تیام در خط حمله را به خدمت گرفته که البته به نظر نمی رسد در کوتاه مدت بتوانند کار خاصی برای استقلال انجام دهند چرا که از زمان وورد این بازیکنان به ایران، حداکثر ۱۰ روز میگذرد و برای رسیدن به فرم بدنی ایده آل و هماهنگی با سایرین به زمان بیشتری نیاز دارند.

همین مسئله نیز ممکن است به یک بحران جدید در استقلال تبدیل شود؛ بحرانی که در تیم رقیب یعنی پرسپولیس کم کم در حال نمایان شدن است و با آماده شدن همه نفرات تیم، بهترین پاسور این تیم به یکباره دو بازی متوالی بر روی نیمکت می نشیند.

 

اکنون نیز انتظار می رود چنین شرایطی در استقلال رخ دهد و با حضور بویان و تیام طبیعتاً دو بازیکن از ترکیب فعلی استقلال خارج می شوند و سوال این است که این دو بازیکن کدام بازیکنان خوهند بود. مامه تیام که تکلیفش مشخص است و همانطور که در بازی مقابل سپیدرود نیز به میدان آمد به جای علی قربانی به زمین مسابقه رفت و به واسطه هم پست بودن این دو بازیکن یکی از آنها به طور فیکس بازی خواهد کرد. اما با توجه به پست بازی بویان نایدنف، وضعیت میانه میدان استقلال کمی پیچیده می شود.

 

بررسی نفرات ترکیب اصلی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا

 

دروازه بان 

 

بزرگترین چالش شفر در انتخاب نفرات اصلی، درون دروازه است! جایی که هنوز مشخص نیست رحمتی قرار است در آسیا دروازه بان اول آبی ها باشد یا سید حسین حسینی که این روزها در فرم خوبی به سر می برد، باز هم دروازه بان اصلی استقلال خواهد بود.

مدافعین 

تکلیف خط دفاعی استقلال تا حد زیادی مشخص است و نفرات این پستها، از همین حالا قابل پیش بینی هستند. وریا غفوری، پژمان منتظری، مجید حسینی و امید نورافکن.

 

هافبک ها

 

شفر اعتقاد عجیبی به بازی با دو هافبک دفاعی دارد و به طور کلی سیستم ۲-۴-۴ را دوست دارد و در مواقعی نیز ۱-۳-۴ بازی می کند که باز هم با دو هافبک دفاعی است. در این سیستمها به نظر می رسد انتخاب اول و آخر شفر برای دو هافبک دفاعی، امید ابراهیمی و روزبه چشمی باشند. در صورتی که شفر تصمیم به استفاده از سیستم ۲-۴-۴ بگیرد، تنها دو جای خالی در میانه میدان برای بازی کردن باقی می ماند که از بین داریوش شجاعیان، فرشید اسماعیلی، سرور جپارف، بویان نایدنف باید انتخابش را انجام دهد که در صورت انتخاب هر دو نفری، دو بازیکن دیگر که با کیفیت بالا ارزیابی می شند، از ترکیب اصلی کنار می روند و این موضوع احتمالاً برای استقلال در میان مدت دردسر ساز خواهد بود.

 

خط حمله 

 

در خط حمله نیز محسن کریمی به احتمال فراوان زوج مامه تیام و یا علی قربانی خواهد بود.

 

 

 

سیستم استقلال در بازی با الریان

 

در نهایت به نظر می رسد با توجه به بازی با یک تیم ناشناخته به نام الریان، شفر ریسک نمی کند و با سیستم ۱-۳-۲-۴ در اولین بازی به میدان خواهد رفت و محسن کریمی به یک خط عقبتر یعنی به عنوان وینگر چپ به میدان می رود.او که نشان داده، مربی با هوشی در مهره چینی و تعویضهای حین بازی نیست، می بایست در این مسابقات دقت کند تا اشتباهات لیگ برتر را در تعویضهای فاجعه ای که انجام می داد تکرار نکند چرا که تعویضهای دفاعی، در این بازیها مساوی با باخت سنگین است. او باید با تعویض های به موقع بازیها را در نیمه دوم به نفع خود تمام کند چرا که بازیکنان با کیفیتی اکنون در استقلال بر روی نیمکت خواهند نشست که می توان به فرشید اسماعیلی، بهنام برزای، نایدنف، (مهدی قائدی به زودی) علی قربانی اشاره کرد.

 

با این تفاسیر به نظر می رسد ترکیب استقلال در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، به شکل زیر باشد.

 

ترکیب استقلال در بازی با الریان

 

 

بررسی تیمهای گروه استقلال در آسیا فصل ۲۰۱۸
 

برنامه بازیهای استقلال در لیگ قهرمانان آسیا فصل ۲۰۱۸

تماشاچی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید