محمد صلاح ؛ مهاجم 25 ساله بر بام فوتبال انگلیس

محمد صلاح ؛ مهاجم 25 ساله بر بام فوتبال انگلیس
مهاجم مسلمان و مصری لیورپول اکنون بهترین آمار گلزنی را در لیگ برتر انگلیس دارد؛ اگر چه او با 21 گل در رده دوم جدول گلزنان برتر قرار گرفته اما محمد صلاح نسبت به دقایقی که در زمین حضور داشته عملکرد بهتری نسبت به هری کین 22 گله داشته و پاس گلهای او نیز بیشتر از هری کین بوده است.
 

جدول گلزنان لیگ برتر انگلیس

 
 

 
بازی جذاب لیورپول و تاتنهام در واقع جدال دو گلزن برتر لیگ جزیره نیز بود و هری کین و محمدصلاح نیز در مصافی دیدنی به هم رقابت می کردند به طوری که صلاح توانست دو گل تیمش را به ثمر برساند و هری کین نیز با از دست دادن یک پنالتی، در نهایت یک گل برای تیمش به ثمر رساند.
گل دقایق پایانی محمدصلاح به واقع یکی از زیباترین و باکلاس ترین گلهای اروپایی در چند سال اخیر بود که بسیاری آن را با گلهای مارادونا و مسی مقایسه می کنند.
بازی همراه با سرعت، تکنیک و دقت که از این مهاجم مصری یه اسطوره در باشگاه لیورپول ساخته به طوری که او در حال شکستن تمامی رکوردهایی است که بسیاری از بازیکنان سابق لیورپول طی سالها بازی در این تیم به دست آورده اند.
 
محمد صلاح یک گام تا رکورد میدو 
 
او در بازی مقابل تاتنهام موفق به زدن صدمین گلش در لیگ انگلیس شد تا به دیگر بازیکن مصری لیگ جزیره یعنی میدو برسد.
او سابقه بازی در فیورنتینا و رم را در کارنامه دارد اما اوج بازی او در مرسی ساید و لیورپول رقم خورده به طوری که حیرت بسیاری از کارشناسان را بر انگیخته است.
جیمی کاراگر در مورد گل دوم او به تاتنهام گفته که تنها لیونل مسی است که قادر به زدن چنین گلهای سطح بالایی در فوتبال جهان است.
 

 
 

King Salah

 
در انگلیس به محمد صلاح، لقب شاه صلاح (king salah) داده اند و احترام زیادی برای او قائل هستند. بدون شک بازیهای تیم ملی مصر با حضور محمد صلاح به یکی از پر مخاطب ترین دیدارهای جام جهانی 2018 تبدیل خواهد شد.
 

بهترین بازیکن سال 2018 

 
او در صورت حفظ فرم خوب خود در سال 2018 و صعود با مصر از مرحله گروهی جام جهانی 2018، احتمالاً یکی از 3 کاندید نهایی توپ طلای فوتبال جهان خواهد بود چرا که با توجه به افت کریستیانو رونالدو در فصل 2018، به نظر می رسد او در بین 3 کاندید نهایی امسال جایی ندارد و لیونل مسی، نیمار و محمد صلاح سه کاندید نهایی بهترین بازیکن سال 2018 خواهند بود.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه