تحریم روزنامه خبرورزشی در استقلال کلید می خورد؟

تحریم روزنامه خبرورزشی در استقلال کلید می خورد؟
متاسفانه در هفته گذشته، حادثه تلخی برای مهدی قائدی و دوستانش در یک حادثه رانندگی رخ داد و خوشبختانه مهدی پس از چند روز بیهوشی سرانجام به هوش آمد اما پسردایی او هرگز به هوش نیامد و دار فانی را وداع گفت و خداحافظی تلخی از این دنیا داشت. متاسفانه روزنامه خبرورزشی رویکردی متناقض نسبت به سانحه رخ داده داشت و احتمال تحریم روزنامه خبرورزشی از سوی استقلالی ها با توجه به اتفاقات رخ داده بسیار زیاد است.
 
خبرنگار روزنامه خبرورزشی
 

تحریم روزنامه خبرورزشی در استقلال کلید می خورد؟

 
دراپ بال - در پوشش این سانحه رانندگی رسانه های بسیاری کوشیدند که اخبار دست اول و موثق را به هواداران فوتبال بدهند تا از دلهره ای که بابت وضعیت مهدی قائدی به واسطه انتشار برخی شایعات به وجود آمده بود، بکاهند؛ اما رسانه خبرورزشی در این بین بسیار متفاوت ظاهر شد و به نظر می رسد این رسانه کارآگاه اختصاصی برای جلب قاتل بروس لی به بوشهر اعزام کرده بود و فارغ از پرداختن به اصل داستان، تماماً به سراغ حواشی داستان رفت.
 
در ساعات اولیه سانحه، این خبرورزشی بود که خبر مرگ همراه مهدی قائدی را برای اولین بار منتشر کرد و به تبع این خبر، بسیاری از رسانه های دیگر با اعتماد به این رسانه قدیمی وخبرش، این خبر را پوشش دادند که هنوز یک ساعت از انتشار این خبر نگذشته بود که باز هم دوستان در خبر ورزشی در پی تکذیب خبر مرگ همراه مهدی قائدی بر آمدند و به قول معروف سوتی خبری خود را جبران کردند.(اینکه با چه هدفی و چگونه در حالی که او هنوز زنده بود، خبر مرگ همراه قائدی را خبرورزشی اعلام کرد مشخص نیست، اما نکته مشخص این است که اکنون مردم نمی دانند اگر قرار باشد به اخبار خبرورزشی اعتماد نکنند به کدام رسانه باید اعتماد کنند؟)
 
پس از این اتفاق بود که در اتفاقی عجیب شایعات منفی زیادی حول این سانحه برای مهدی قائدی به وجود آمد از انتشار فیلم محل وقوع حادثه گرفته تا شایعاتی که مشخص نیست چه کسی و با چه نیتی آنها را در فضای مجازی نسبت به این سانحه و قائدی رواج می داد!
تا اینکه در نسخه 12 بهمن 96 روزنامه خبرورزشی، مطلبی با عنوان جزئیات بیشتر سانحه تصادف مهدی قائدی و دردسری که گریبان او را می گیرد منتشر کرد؛ در این مطلب به این مورد اشاره شده بود که با توجه به مرگ یکی از سرنشینان، اگر مهدی قائدی که هنوز به سن قانونی برای رانندگی نرسیده، پشت فرمان بوده باشد چه عواقبی برای او در پی خواهد داشت و او در چه دردسر بزرگی گیر افتاده است و ...
 
سوال بزرگی که در ذهن هر انسان با اخلاق و منصفی نقش می بندد این است که فکر مادی تا کی؟ بازدید بیشتر سایت، خرید بیشتر روزنامه، جلب نظر و ... به چه قیمتی؟ اکنون که مهدی قائدی یکی از اقوام خود را از دست داده و به واسطه وضعیت حساس خودش، هنوز مرگ پسر دایی اش به او اعلام نشده، درج این مطالب شرم آور معنایش چیست؟ دوستانی که آن مطلب را تقریر کردند، رسالت شما ورود به مسائل حوزه ورزش است یا تجزیه و تحلیل قوانین کیفری تصادفات رانندگی؟ اصلا بر فرض محال مهدی قائدی هم راننده بوده باشد، قسم حضرت عباس شما را باور کنیم یا دم خروس؟ شما که دم از مراقبت از استعداد مهدی میزنید خود در حال نابود کردن او هستید با این قبیل مطلب زدنهای بی موقع که اصولاً ارتباطی به حوزه کاری شما نیز ندارد.
 
البته خیال بافی های خبرورزشی مسبوق به سابقه است! تا جایی که مصاحبه ای حاشیه ای از سید حسین حسینی به نقل از او منتشر کردند که او مجبور شد در استوری اینستاگرامش به این مصاحبه خیالی خبرورزشی واکنش نشان دهد و آن را تکذیب کند با این عنوان که او در طول هفته گذشته با هیچ رسانه ای مصاحبه نکرده است!
 

 

 
در نهایت اینکه قاتل بروس لی از ایران گریخته و دوستان می توانند کارآگاهان خود را برای پیگیری یک مورد مهم در دنیای ورزش به کشورهای دیگر نیز اعزام کنند تا شاید با شناسایی قاتل واقعی این ورزشکار و هنرپیشه معروف، اعتبار از دست رفته خود را بازیابند.
 
پس از اظهارات تاسف بار روزنامه پیروزی در مورد تیمسار خسروانی موسس باشگاه استقلال، امروز شاهد برگ تاریک دیگری در سبقه رسانه ای کشور بودیم به طوری که به تصور می شود لغت رسانه برای آنها کمی بزرگ است بیشتر شبیه بنگاه شایعه پراکنی با انبوهی از مطالب زرد در حال حیات هستند... در ادامه به مطلبی سراسر از شک و تردید خبرورزشی که هنوز هیچ موردی از آن اثبات نشده توجه فرمایید؛ مطالبی که حتی اظهار نظر پزشک معالج مهدی را در دست نزدن به طحال او قبول ندارد و قصد ایجاد شائبه خیالی در مورد موضوعی روشن را دارد!  البته به نظر می رسد این سبک دوستان در خبرورزشی است که ابتدا خبر را می روند و اگر خلافش ثابت شد، تکذیبیه آن را کار میکنند!(مثل خبر فوت همراه مهدی )  قضاوت را به مخاطب می سپاریم ...
 
 
مطلب خبرورزشی در مورد دردسر قائدی مورخ 12 بهمن 96
 
کسانی که برای کمک دور خودرو جمع شدند، متوجه شدند یکی از آنها مهدی قائدی، بازیکن استقلال تهران است. پس از حضور پلیس و آمبولانس، علاوه بر بررسی صحنه تصادف، مجروحان سریعاً به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس منتقل شدند تا به وضعیت‌شان رسیدگی شود. حال کسانی که در صندلی عقب حضور داشتند، خراب نبود ولی دو سرنشین جلوی ماشین یعنی مهدی قائدی و احمدرضا شاکر به شدت آسیب دیده بودند. شاکر به گفته پلیس از داخل ماشین به بیرون پرتاب شد که سرش با جسمی سخت برخورد داشت و از همان لحظه اول تصادف، به کمای عمیق رفت. صحنه تصادف نشان می‌داد فردی که روی صندلی شاگرد نشسته، به بیرون پرتاپ شده نه فردی که پشت فرمان بوده است. به همین دلیل از همان لحظه این شایعه به گوش رسید که مهدی قائدی پشت فرمان بوده است. قدرت‌ا... کشکولی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر هم حضور قائدی پشت فرمان خودرو را تأیید کرد و گفت: «بنا بر اظهارنظر کلانتری، بررسی صحنه تصادف نشان داد راننده آقای قائدی بوده است.» البته او در ادامه گفت باید پزشکی قانونی هم در این زمینه بررسی‌هایی انجام دهد تا مشخص شود آیا واقعاً قائدی پشت فرمان بوده یا نه؟ از همان لحظه ورود این بازیکن به بیمارستان، پزشکان فرضیه تصادف را این‌طور ترسیم کردند که فرمان با شکم او برخورد کرده و به همین دلیل بعضی از اجزای شکمش از جمله کبد و طحالش آسیب دیده است. صحبت‌های اولیه هم کاملاً متناقض بود. پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه استقلال گفت طحال این بازیکن را عمل کرده‌اند. ۲۴ ساعت بعد اما پزشک معالج گفت دست به طحال قائدی نزده‌اند.
 
شفاف‌سازی کنید
 
حالا این تناقض‌ها بیشتر و بیشتر شده و به نظر می‌رسد پلیس بوشهر می‌تواند این تصادف را به طور کامل رمزگشایی کند. با وجود آنکه ۴ روز از تصادف گذشته، مسئولان در این زمینه شفاف‌سازی نمی‌کنند. تازه پس از افشای یک فیلم بود که همه متوجه شدند خانم هم در ماشین بوده است. البته کشکولی هم این موضوع را تأیید کرد و گفت یکی از سرنشین‌ها خانم بوده است ولی باز هم شایعاتی در این زمینه شنیده می‌شود. شایعه‌ای می‌گوید ۶ نفر در ماشین بوده‌اند؛ سه نفر دختر و سه نفر پسر. شایعه‌ای دیگر می‌گوید ماشین ۵ سرنشین داشته‌؛ ۲ پسر در صندلی‌های جلو و سه خانم در صندلی‌های عقب. روایت دیگری هم هست که می‌گویند سه پسر و دو دختر در ماشین حضور داشتند که البته هیچ کدام تأیید شده نیست اما بی‌شک مهم‌تر از همه این مسائل، یک سؤال است‌؛ چه کسی پشت فرمان بوده است؟
 
قائدی دنبال گواهینامه بود
 
اگر حرف سرهنگ کشکولی رئیس پلیس راهنمایی رانندگی بوشهر درست باشد، قائدی دچار دردسر بزرگی شده است. دیروز یکی از بازیکنان استقلال هم به خبرنگار ما گفت مطمئن است قائدی گواهینامه ندارد و حتی از بعضی بازیکنان کمک خواسته بود تا بتواند گواهینامه‌‌اش را سریعاً بگیرد. در این بین اما شایعات زیادی به گوش‌مان رسیده که شنیدن بعضی از آنها می‌تواند شما را شوکه کند. اتفاق عجیبی که رخ داده، اظهارنظر متناقض حاضران در خودرو است. بعضی از آنها در ابتدای تصادف گفتند قائدی پشت فرمان بوده و بعضی دیگر گفتند شاکر! در واقع اگر ثابت شود شاکر پشت فرمان بوده، طبیعتاً دردسری متوجه قائدی نخواهد بود. او می‌تواند از ماجرا تبرئه شود. در هر صورت شاکر هم از دنیا رفته و نمی‌تواند اظهارنظری در این باره کند.
 
دردسر قائدی؟
 
اثبات حضور قائدی پشت فرمان، می‌تواند دردسر عظیمی برای این بازیکن داشته باشد. او گواهینامه ندارد و طبق قانون، مقصر اصلی تصادف به حساب می‌‌آید. قانون می‌گوید حتی اگر فرض بر این باشد که قائدی گواهینامه داشته باشد او از سرعت تخطی کرده که جریمه‌‌اش بر اساس ماده ۷۱۴ قانون مجازات اسلامی می‌شود؛ «هرگاه بی‌احتیاطی یا بی‌مبالاتی یا عدم رعایت نظامات دولتی یا عدم مهارت راننده منتهی به قتل غیرعمدی شود مرتکب به ۶ ماه تا ۳ سال حبس و پرداخت دیه در حق اولیای دم محسوب می‌شود.» همچنین در ماده ۷۱۸ این قانون تأکید شده اگر راننده حالت عادی نداشته یا پروانه (گواهینامه) نداشته باشد به بیش از دوسوم حداکثر مجازات مذکور محکوم خواهد شد که این ماده از موارد مشدده جرم است. در این صورت، دادگاه می‌تواند علاوه بر مجازات حبس و دیه، مرتکب را برای مدت یک تا ۵ سال از حق رانندگی محروم کند. نکته اینجاست که در این سانحه رانندگی چند نفر هم مصدوم شده‌اند که طبق قانون مجازات اسلامی در ماده ۷۱۷ اعلام شده که صدمات بدنی سرنشینان، راننده را به یک تا پنج ماه حبس و پرداخت دیه در صورت مصالحه مصدوم محکوم می‌کند.
 
شایعه داغ
 
بی‌شک اگر حرف‌های اولیه شاهدان و همین‌طور رئیس پلیس بوشهر ملاک قرار بگیرد، قائدی باید پاسخگو باشد ولی اگر شایعات درست باشد و شاکر را به عنوان راننده معرفی کنند، در آن صورت قائدی می‌تواند نفس راحتی بکشد. البته خانواده شاکر به شدت پیگیر این موضوع هستند. از سویی خانواده قائدی هم تلاش کرده‌اند او را مقصر تصادف ندانند، همان‌طور که عموی او گفته است: «مهدی پشت فرمان نبوده است.» در هر صورت شایعات زیادی در این زمینه شنیده می‌شود. هر روز هم شایعات بیشتر و بیشتر می‌شود. مسئولان استقلال در این زمینه پیگیری‌هایی داشته‌اند.
 
 

خبرورزشی تحریم می شود؟

 
همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید، این روزنامه قبلاً هم با شیطنتهای خود که مشخص شد تماماً کذب بوده، برای باشگاه استقلال حاشیه ایجاد کرده و به نظر می رسد باز هم شاهد تحرکات دوستان در این زمینه شده ایم و شاید دلشان برای تحریم تنگ شده است! چرا که ماهیت واقعی خود را در طول سالیان گذشته به دفعات به هواداران استقلال نشان داده اند.
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه