گلایه بی مورد شمسایی از مسئولین عالیرتبه برای رکورد آقای گلی

گلایه بی مورد شمسایی از مسئولین عالیرتبه برای رکورد آقای گلی
سرانجام اتفاقی که برزیلی ها مدتها در تلاش برای تحقق آن بودند رخ داد و رکورد بیشترین گل زده در فوتسال جهان به نام فالکائو بازنشسته ثبت شد؛ این در حالی بود که وحید شمسایی تا قبل از او، این رکورد را در اختیار داشت و اکنون در مورد شکسته شدن رکوردش به مسئولین وقت فدارسیون و تیم ملی فوتسال گلایه دارد؛ در ادامه به قسمتی از مصاحبه شمسایی با ایسنا توجه فرمایید:
 
 
ایسنا - وحید شمسایی، درباره شکسته شدن رکورد آقای گلی‌اش توسط فالکائو برزیلی، بیان‌ کرد: از یک ساعت پیش که تلفن همراهم را روشن کردم، ۲۸۴ بار تماس از دست رفته روی موبایلم افتاد. فشار عجیبی روی من است که باعث نابودی‌ام می‌شود. نمی‌توانم جوابگوی مردم باشم و تنها در یک جمله می‌توانم بگویم فالکائو از وحید شمسایی رد نشد،‌ بلکه از روی ورزش ایران گذشت.
 
او افزود: برزیلی‌ها عزم چند ساله برای شکستن این رکورد داشتند. فالکائو سه بار از تیم‌ ‌ملی خداحافظی کرد اما او را باز گرداندند. او ۷۰ بازی ملی بیش‌تر از من دارد و شش سال بیش‌تر بازی کرده است و تمام برزیل برای شکستن این رکورد بسیج شدند.
شمسایی با بیان این که به عنوان یک سرباز وظیفه‌ام را برای کشورم انجام داده‌ام، گفت‌: مسوولان عالی رتبه کاری برای از دست نرفتن این رکورد نکردند. من از خودم گذشتم اما نمی‌توانم از کشورم بگذرم. با افتخار پرچم ایران را چند سال به اهتزاز در آوردم اما قدر ندانستند. حال باید بیایند و جوابگوی مردم باشند.
کاپیتان پیشین تیم‌ ‌ملی در پاسخ به این سوال که آیا روی صحبتش با مسوولان فدراسیون است یا کادر فنی تیم‌ ‌ملی؟ توضیح داد: از هیچ کسی اسمی نمی‌آورم. نماینده مجلس شورای اسلامی در صحن علنی از این موضوع صحبت کرد اما برخی آقایان فقط دروغ تحویل مردم دادند. تمام ایران از من درباره این موضوع سوال می‌پرسند اما جوابی ندارم. به آن‌ها فقط می‌گویم شرمنده‌ام که برزیل عزمش را جزم کرد اما کشورم برایم کاری نکرد. من تمام فرصت‌های زندگی‌ام را با افتخار به خاطر کشورم از دست دادم.
 
در رابطه با جو به وجود آمده ناشی از شکست رکورد شمسایی توسط فالکائو چند نکته قابل تامل است که بد نیست به آن توجه کنیم:
 
وقتی خود وحید شمسایی به این موضوع اعتراف می کند که فالکائو 6 سال بیشتر از او بازی کرده و 70 بازی ملی نیز بیشتر از او دارد، پس اعتراضش به چیست؟ وحید شمسایی فراموش نکند که تا همین چند سال پیش ما به تیم های آسیایی زیر 10 گل نمیزدیم و اکنون فوتسال آسیا و جهان پوست انداخته است و دیگر تکرار آن نتایجی که او عمده گلهایش را در همان عصر، ضعف فوتسال آسیا به ثمر رسانده، دور از انتظار است و اگر بازیکنی بتواند در عصر فعلی رکورد او را جا به جا کند، به حق آقای گل فوتسال جهان است.
 

 
او به مسئولان عالی رتبه اشاره میکند، در حالی که یک رکورد شخصی ارتباطی به مسئولان عالی رتبه کشوری ندارد.
 
مگر در ورزش ما بین افرادی مثل علی دایی که رکورددار هستند و افرادی که رکورددار نیستند، تفاوتی قائل می شوند که اکنون وحید شمسایی با از دادن رکوردش ناراحت است؟
 
شاید بد نباشد او به واکنش مارادونا نسبت به شکسته شدن رکورد گلهای ملی اش توسط مسی توجه کند که نه تنها ناراحت نشده بلکه خوشحال هم شده! اما وقتی مسی رکورد مارادونا را در گلهای ملی شکست، مارادونا مدعی نشد او بازی ملی بیشتری دارد و از سن پایینتر در تیم ملی بازی کرده !
 
 
در مجموع رکورد و آمار و ارقام فوتبالی، حاشیه فوتبال محسوب می شوند و ارزش چندانی ندارند که وحید شمسایی بخواهد پای مجلس و مسئولان عالی رتبه کشور را برای پس گرفتن رکوردش وسط بکشد! به اندازه کافی در موضوع طارمی و ریزه اسپور و ورود مسئولین عالی رتبه کشور سر افکنده شده ایم!
منبع : تماشاچی

نظرات