اسامی نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ اعلام شد | تماشاچی

اسامی نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ اعلام شد

اسامی نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ اعلام شد
دقایقی پیش اسامی نامزدهای اسکار ۲۰۱۸  اعلام شد و فیلم جدید گیرمو دل تورو، یعنی «شکل آب» (The Shape of Water) با نامزد شدن در ۱۳ بخش مختلف پیشتاز این مراسم نام گرفت.
 

نامزدهای اسکار ۲۰۱۸

 
نامزدهای اسکار ۲۰۱۸
 
«شکل آب» امسال دو رقیب جدی دارد: «دانکرک» (Dunkirk) اثر کریستوفر نولان و «سه بیلبورد در حوالی ابینگ، میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) اثر مارتین مک‌دونا. «دانکرک» در ۸ بخش که شامل بهترین فیلم و بهترین کارگردان هم می‌شود، نامزد شده و بنابراین نولان شانس زیادی برای دریافت اولین جایزه‌ی اسکارش دارد. از طرف دیگر، «سه بیلبورد در حوالی ابینگ، میزوری» که در گلدن گلوب امسال بیشترین تعداد نامزدی را داشت، این بار فقط در ۷ بخش نامزد دریافت جایزه شده است؛ از میان بازیگران این فیلم فرانسیس مک‌دورمند نامزد جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش اول زن و سم راکول و وودی هارلسون نیز هر دو نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شده‌اند.
 
 

تاریخ و ساعت پخش مراسم اسکار 2018

 
مراسم اسکار 2018 در تاریخ 4 مارس 2018 یعنی 13 اسفند 1396 در آکادمی گلدوین تیتر برگزار خواهد شد. این مراسم راس ساعت 4:30 بامداد به وقت تهران آغاز می شود.
 
 

کانالهای پخش مستقیم اسکار 2018

کانالهای بسیاری در سراسر جهان این مراسم را به طور زنده پخش خواهند کرد اما در مراسم امسال، آکادمی تصمیم گرفته به منظور درآمدزایی از تبلیغات اینترنتی این مراسم را به طور رایگان در کانال یوتیوب و فیسبوک اسکار نودم پخش کند تا از کنار تبلیغاتی که در صفحه مذکور خواهد گرفت درآمدزایی نماید. شبکه ABC به طور انحصاری پخش این رویداد را بر عهده گرفته و شما می توانید از سایت یا کانال این شبکه نیز این مراسم را به طور زنده تماشا کنید.
 
 
اسامی کامل نامزدها به شرح زیر است:
 
جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم
«مرا با نام خودت صدا بزن» (Call Me By Your Name)
«تاریک‌ترین ساعت» (Darkest Hour)
«دانکرک» (Dunkirk)
«برو بیرون» (Get Out)
«لیدی برد» (Lady Bird)
«ریسمان خیالی» (Phantom Thread)
«پست» (The Post)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«سه بیلبورد در حوالی ابینگ، میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد
تیموتی شالامه، «مرا با نام خودت صدا بزن» (Call Me By Your Name)
دنیل دی لوئیس، «ریسمان خیالی» (Phantom Thread)
دنیل کلویا، «برو بیرون» (Get Out)
گری اولدمن، «تاریک‌ترین ساعت» (Darkest Hour)
دنزل واشینگتن، «جناب رومن جی اسرائیل» (Roman J Israel, Esq)
جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن
سالی هاکینز، «شکل آب» (The Shape of Water)
فرانسیس مک‌دورمند، «سه بیلبورد در حوالی ابینگ، میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
مارگو رابی، «من، تونیا» (I, Tonya)
سیرشه رونان، «لیدی برد» (Lady Bird)
مریل استریپ، «پست» (The Post)
جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن
مری جی. بلایژ، «گِل‌بستگان» (Mudbound)
آلیسون جنی، «من، تونیا» (I, Tonya)
لزلی منویل، «ریسمان خیالی» (Phantom Thread)
لوری متکالف، «لیدی برد» (Lady Bird)
آکتیویا اسپنسر برای بازی در فیلم «شکل آب» (The Shape of Water)
جایزه‌ی اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
ویلم دفو، «پروژه‌ی فلوریدا» (The Florida Project)
وودی هارلسون، «سه بیلبورد در حوالی ابینگ، میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
ریچارد جنکینز، «شکل آب» (The Shape of Water)
کریستوفر پلامر، «تمام پول دنیا» (All the Money in the World)
سم راکوِل، «سه بیلبورد در حوالی ابینگ، میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
جایزه‌ی اسکار بهترین پویانمایی
«بچه رئیس» (The Boss Baby)
«نان آور» (The Breadwinner)
«کوکو» (Coco)
«فردیناند» (Ferdinand)
«وینسنت دوست داشتنی» (Loving Vincent)
جایزه اسکار بهترین کارگردانی
پال توماس اندرسن، «ریسمان خیالی» (Phantom Thread)
گیرمو دل تورو، «شکل آب» (The Shape of Water)
گرتا گرویگ، «لیدی برد» (Lady Bird)
کریستوفر نولان، «دانکرک» (Dunkirk)
جوردن پیلی، «برو بیرون» (Get Out)
جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم مستند
«آباکیوس: کوچک به اندازه یک سلول زندان» (Abacus: Small Enough to Jail)
«با مکان‌ها رو به رو شدن» (Faces Places)
«ایکاروس» (Icarus)
«آخرین مردان حلب» (Last Men in Aleppo)
«جزیره‌ی قوی» (Strong Island)
جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم مستند کوتاه
«ایدث+ادی» (Edith+Eddie)
«بهشت راهبندانی در اتوبان ۴۰۵ است» (Heaven Is a Traffic Jam on the 405)
«هروئین» (Heroin)
«مهارت با چاقو» (Knife Skills)
«پشت ترافیک» (Traffic Stop)
جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان
«یک زن شگفت انگیز» (A Fantastic Woman)
«توهین» (The Insult)
«بی‌عشق» (Loveless)
«روی بدن و روح» (On Body and Soul)
«میدان» (The Square)
جایزه‌ی اسکار بهترین ترانه
ترانه‌ی Mighty River از فیلم «گِل‌بستگان» (Mudbound)
ترانه‌ی The Mystery of Love از فیلم «مرا با نام خودت صدا بزن» (Call Me By Your Name)
ترانه‌ی Remember Me از پویانمایی «کوکو» (Coco)
ترانه‌ی Stand Up for Something از فیلم «مارشال» (Marshall)
ترانه‌ی This Is Me از فیلم «برترین شومن» (The Greatest Showman)
جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم‌نامه‌ی اقتباسی
«مرا با نام خودت صدا بزن» (Call Me By Your Name)
«هنرمند فاجعه» (The Disaster Artist)
«لوگان» (Logan)
«بازی مالی» (Molly’s Game)
«گِل‌بستگان» (Mudbound)
جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم‌نامه‌ی غیراقتباسی
«بیمار بزرگ» (The Big Sick)
«برو بیرون» (Get Out)
«لیدی برد» (Lady Bird)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«سه بیلبورد در حوالی ابینگ، میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
جایزه‌ی اسکار بهترین فیلمبرداری
«بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049)
«تاریک‌ترین ساعت» (Darkest Hour)
«دانکرک» (Dunkirk)
«گِل‌بستگان» (Mudbound)
«شکل آب» (The Shape of Water)
جایزه‌ی اسکار بهترین طراحی لباس
«دیو و دلبر» (Beauty and the Beast)
«تاریک‌ترین ساعت» (Darkest Hour)
«ریسمان خیالی» (Phantom Thread)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«ویکتوریا و عبدل» (Victoria & Abdul)
جایزه‌ی اسکار بهترین تدوین
«بیبی راننده» (Baby Driver)
«دانکرک» (Dunkirk)
«من، تونیا» (I, Tonya)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«سه بیلبورد در حوالی ابینگ، میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
جایزه‌ی اسکار بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو
«تاریک‌ترین ساعت» (Darkest Hour)
«ویکتوریا و عبدل» (Victoria & Abdul)
«شگفتی» (Wonder)
جایزه‌ی اسکار بهترین موسیقی متن
«دانکرک» (Dunkirk)
«ریسمان خیالی» (Phantom Thread)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«جنگ‌های ستاره‌ای: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi)
«سه بیلبورد در حوالی ابینگ، میزوری» (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
جایزه‌ی اسکار بهترین طراحی صحنه
«دیو و دلبر» (Beauty and the Beast)
«بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049)
«تاریک‌ترین ساعت» (Darkest Hour)
«دانکرک» (Dunkirk)
«شکل آب» (The Shape of Water)
جایزه‌ی اسکار بهترین پویانمایی کوتاه
«بسکتبال عزیز» (Dear Basketball)
«مهمانی باغ» (Garden Party)
«لو» (Lou)
«فضای منفی» (Negative Space)
«قافیه‌های نفرت انگیز» (Revolting Rhymes)
جایزه‌ی اسکار بهترین اثر لایو اکشن کوتاه
«مدرسه ی ابتدایی دیکالب» (DeKalb Elementary)
«ساعت یازده» (The Eleven O’Clock)
«پسر عمویم، اِمِت» (My Nephew Emmett)
«فرزند ساکت» (The Silent Child)
«همه‌ی ما» (Watu Wote/All of Us)
جایزه‌ی اسکار بهترین تدوین صدا
«بیبی راننده» (Baby Driver)
«بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049)
«دانکرک» (Dunkirk)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«جنگ‌های ستاره‌ای: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi)
جایزه‌ی اسکار بهترین میکس صدا
«بیبی راننده» (Baby Driver)
«بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049)
«دانکرک» (Dunkirk)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«جنگ‌های ستاره‌ای: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi)
جایزه‌ی اسکار بهترین جلوه‌های بصری
«بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049)
«نگهبانان کهکشان، قسمت دوم» (Guardians of the Galaxy Vol. 2)
«کونگ: جزیره‌ی جمجمه» (Kong: Skull Island)
«جنگ‌های ستاره‌ای: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi)
«نبرد برای سیاره‌ی میمون‌ها» (War for the Planet of the Apes)
نودمین مراسم اهدای جوایز اسکار یک‌شنبه، سیزدهم اسفندماه در سالن دالبی شهر لس آنجلس برگزار خواهد شد. میزبانی مراسم امسال نیز همانند سال گذشته بر عهده‌ی جیمی کیمِل خواهد بود.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه