جنجال کشتی قرآنی مطلا در فضای مجازی

جنجال کشتی قرآنی مطلا در فضای مجازی
صاحب اثر کشتی قرآنی مطلا توضیحاتی را درباره این اثر که در فضای مجازی و محافل مختلف پربحث شده است، ارائه کرد.
 

واکنشها به کشتی قرآنی مطلا

 
کشتی طلایی مطلا
سیدعلی‌اصغر موسوی در این‌باره گفت: وزن کل کشتی ۷۰ کیلوگرم است که حدود ۴۰ کیلو چوب در ساخت آن استفاده شده است. بدنه کشتی نیز از ورق‌های برنز است و آیات قرآن با سوزن روی آنها حکاکی شده است.
 
وی با بیان اینکه کمتر از ۱۵۰ گرم طلا برای آبکاری ورق‌های کشتی قرآنی مطلا به کار رفته تا ماندگاری کار افزایش یابد، تاکید کرد: شایعه استفاده از ۷۰ کیلو طلا نه منطقی است و نه صحت دارد.
صاحب اثر کشتی قرآنی مطلا با تاکید بر اینکه برای طراحی و ساخت این اثر مجموعا ۴۰ میلیون تومان هزینه شده که تماما شخصی است، اظهار کرد: هیچ بودجه دولتی یا حمایت مالی از جانب دولت برای این کار اختصاص داده نشده است.
 
موسوی اظهار کرد: این کار را از سر عشق به اهل بیت (ع) انجام داده‌ام و از روایت «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه» برای ساخت یک کشتی قرآنی الهام گرفتم. تا کنون نیز ۲۳ اثر قرآنی خلق کرده‌ام و این مسیر را ادامه خواهم داد.
 
وی در پایان تصریح کرد: برای ساخت این کشتی و حکاکی آیات قرآن حدود ۳۵۰۰ ساعت وقت صرف کرده‌ام.
 
درباره بازدید رئیس‌جمهوری از این اثر نیز اعلام شده که این بازدید مربوط به ۴۵ روز پیش است که در حاشیه مراسم افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در ۱۴ آذر ۹۶ و به درخواست صاحب اثر انجام شده است.
 
بسیاری از کاربران فضای مجازی در اعتراض به ساخت این کشتی و هزینه هایی که صرف آن شده است معتقد بوده اند که در شرایط بد اقتصادی کشور، ائمه نیز راضی به پرداختن به ظواهر دین نیستند در حالی که فقیران بسیاری در کشور وجود دارند. شاید هم بتوان گفت، رونمایی این مورد به واسطه نزدیکی به حادثه کشتی سانچی کمی احساسات عمومی مردم را جریحه دار کرده است و با واکنش منفی بسیاری رو به رو شده است.
منبع : تماشاچی

نظرات