واکنش سلبریتی های ایرانی به ابهامات حادثه سانچی : تحریم کالای چینی

واکنش سلبریتی های ایرانی به ابهامات حادثه سانچی : تحریم کالای چینی
با توجه به ابهامات حادثه سانچی که در ذهن بسیاری از هموطنانمان شکل گرفته و سهل انگاری و قصور چینی ها در امداد رسانی به بازمانده ها تقریباً قطعی به نظر می رسد؛ بسیاری از چهره های سینمایی و ورزشی مطرح کشور از جمله شیلا خداداد، بهاره افشاری، امیر قلعه نویی و ... در شبکه های اجتماعی ضمن محکوم کردن هرگونه قصور از جانب کشور چین در سانحه سانچی، از مردم خواستند تا برای نشان دادن اعتراض خود به رفتار خارج از عرف چینی ها، از خرید و مصرف هرگونه کالای چینی اجتناب کنند.
 

ابهامات حادثه سانچی

 
نکته جالب اینکه سال گذشته، مشابه چنین حالتی رخ داد و سفیر چین با حالتی استیصال از نیروی دریایی ایران برای نجات جان خدمه کشتی تجاری چینی از دست دزدادن دریایی سومالی با واکنش سریع و به موقع ایرانی ها مواجه شد به طوری که در کمتر از 48 ساعت، خدمه چینی به همراه کشتی چینی توسط نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران، از دست دزدان دریایی رهایی یافتند.
 
برای مشاهده مطلب ابهامات و ابعاد مرموز حادثه سانچی بر روی لینک کلیک کنید.
 


 
عمق فاجعه وقتی بیشتر مشخص می شود که کلاه سبزهای ارتش ایران برای حضور سریع در محل حادثه اعلام آمادگی کرده بودند و تنها منتظر هماهنگی وزارت امور خارجه با مسئولین چینی بوده اند که به دلایلی که هنوز مشخص نیست، این اعزام صورت نگرفته است.
 
در هر صورت باید منتظر رمزگشایی از جعبه سیاه نفتکش سانچی ماند تا جزییات دقیق تری از ابعاد مختلف ماجرا مشخص شود؛ اما طبق تصاویری که از روزهای ابتدایی وقوع فاجعه منتشر شده، در ساعات و حتی روزهای ابتدایی حادثه سانچی، دو سمت نفتکش به طور کامل سالم بوده و در صورت اقدام سریع شاید اکنون شمار کشته شدگان کمتر بود ولی هنوز اطلاع دقیقی از علت تعلل چینی ها در امدادرسانی به نفتکش در دست نیست.
 
حادثه سانچی
منبع : تماشاچی

نظرات