توطئه در اتفاقات مرموز حادثه نفتکش سانچی ؛ احتمال مرگ همه خدمه صفر بود!

توطئه در اتفاقات مرموز حادثه نفتکش سانچی ؛ احتمال مرگ همه خدمه صفر بود!
متاسفانه روز گذشته خبر قطعی مرگ هموطنان عزیزمان که بر روی نفتکش سانچی فعال بودند، از سوی سازمان بنادر و دریانوردی تایید شد ایران و ایرانی بار دیگر در دی ماهی دیگر به سوگ هموطنان خود نشست. هنوز از یاد نبرده ایم که دی ماه سال گذشته، تعدادی دیگر از هموطنان عزیزمان را در حادثه پلاسکو از دست دادیم. با مرور سیر اتفاقات رخ داده در حادثه سانچی به نتایج متناقضی می رسیم که در ادامه به توطئه احتمالی در اتفاقات مرموز حادثه نفتکش سانچی اشاره میکنیم چرا که هر طور به قضیه نگاه میکنیم، امکان مرگ همه خدمه نفتکش چیزی نزدیک به صفر بوده است.
 

توطئه در اتفاقات مرموز حادثه نفتکش سانچی

 
در ساعات اولیه وقوع حادثه، تنها تصاویری از آتش گرفتن بخشی نفتکش سانچی بر روی خروجی خبرگزاریها رفت و خبری از کشتی چینی که به سانچی برخورد کرد در تصاویر نبود و شرح واقعه اینطور عنوان شد که کشتی چینی به موتورخانه سانچی برخورد کرده و موجب انفجار در آن شده است و اخبار ضد و نقیضی از کشته ها و مفقودین اعلام شد که در نهایت نجات جان تمام خدمه چینی کشتی چینی تایید شد ولی آمار کشته های سانچی تکذیب و با عنوان مفقودین از آنها یاد شد.  چند سوال اساسی در این بین مطرح است.
 
 

 
1.همانطور که در تصاویر مشخص است، مرکز فرماندهی نفتکش سانچی در مکانی قرار دارد که با موتورخانه فاصله بسیار دارد و با علم به اینکه همه خدمه نفتکش در یک نقطه آن جمع نمی شوند، سوال این است که چطور ممکن است بخشی از نفتکش منفجر شده باشد و تمام خدمه کشتی هم در آن بخش قرار داشته باشند؟ به وضوح مشخص است که اگر حتی 1 نفر در ضلع مخالف نقطه برخورد حضور داشت، امکان زنده بودن آن فرد بسیار بالا میرفت چرا که با فرض در آب نپریدن افراد، بخشی از نفتکش سانچی تا آخرین لحظات قبل از غرق شدن، امکان استقرار افراد را داشته چرا که اینطور که از تصاویر مشخص است، انفجاری در آن بخش صورت نگرفته بود.
 

 
تصویر بالامتعلق به ساعات اولیه وقوع حادثه است و همانطور که مشاهده می کنید، محل اصابت و انفجار بخش دیگری از سانچی بوده است و بخش فرماندهی نفتکش که علی القاعده حداقل می بایست چند نفری در آن مشغول به کار می بودند در امان بوده اند و حتی در لحظه کمک رسانی قایقها و کشتی های نجات می توانستند از مهلکه جان سالم به در ببرند. در همین تصویر به وضوح مشخص است که بدنه نفتکش و قسمتهایی که انفجار در ان رخ نداده سالم هستند و آثاری از سوختگی و زنگ زدگی در آن مشاهده نمی شود و به عنوان مثال، کابین کاپیتان نفتکش همچنان به رنگ سفید و بدون مشکل خودنمایی می کند.
 

2. نکته مبهم دیگری که در این حادثه به چشم می آید این است که چطور ممکن است با وجود فناوری های نوین ارتباطی در دریانوردی، دو نفتکش ایرانی و چینی یکیدیگر را در رادار رصد نکرده باشند و به طور عمود با هم برخورد کرده باشند؟ حتی اگر امکانات رادیویی هر یک از نفتکشها هم ایراد پیدا کرده باشد بازهم خدمه نفتکش که بر روی عرشه قرار داشتند به سادگی میتوانستد مسیر حرکت دو نفتکش را تشخیص دهند و شاید به جرات بتوان گفت 5-10 دقیقه قبل از برخورد همه خدمه هر دو کشتی از وقوع چنین اتفاقی احتمالاً اطلاع داشتند و حتما در هر دو نفتکش آژیر خطر به صدا در آمده و اینطور نبوده که همه خدمه دقیقه در نقطه ای جمع شوند که قرار است برخورد اتفاق بیفتد!
 
 
در هر صورت از هر بعدی به قضیه نگاه کنیم، مرگ هموطنان عزیزمان در این اتفاق باورنکردنی است چرا که اتفاقی در این ابعاد به همین سادگی رخ نمی دهد.  چرا که حرکت دو غول دریایی به مانند تصادف ماشین نبوده که فرضاً در سرعت بالا دو ماشین با یکدیگر برخورد کرده اند و اوضاع از کنترل راننده خارج شده!
 

 
به نظر می رسد واکاوی ابعاد مختلف این اتفاق مبهم نیاز به کار کارشناسی بیشتر دارد چرا که از هر بعدی به قضیه نگاه کنیم امکان برخورد دو نفتکش قابل اجتناب بوده و حتی اگر به هر علتی این اتفاق هم در شرف رخ دادن بوده، خدمه روی عرشه می توانستند با چشم خود حادثه را رصد کنند و خود را به نقطه ای از نفتکش برسانند که با محل اصابت فاصله دارد و با علم به این موارد امکان فوت همه خدمه چیزی نزدیک به صفر است؛ حال چطور همه خدمه نفتکش ایرانی جان خود را از دست داده اند یکی از نکات مبهم و مرموز این اتفاق است.
 

لحظه غرق شدن سانچی 

 
 
چه بسا مسئولین ایرانی در ساعات اولیه وقوع انفجار، به همین دلیل تمام آمار کشته شدگان را تکذیب کردند و در تمامی اخبار صحبت از مفقودین به میان آمد و نه کشته شدگان! چرا که مرگ همه خدمه بر اثر انفجار بخشی از سانچی در دنیای واقعی شدنی نبوده و نیست و با وجود گذشت 3-4 روز از حادثه و اعزام نیروهای کمکی، بقیه افراد می توانستند زنده از مهلکه نجات یباند اما به طرز مشکوکی این اتفاق رخ نداده است. حال باید منتشر رمزگشایی از جعبه سیاه نفتکش سانچی بمانیم تا علت اصلی اتفاقات و آخرین صحبتهای پرسنل با یکیدیگر و کشیتی چینی را متوجه شویم.
 
نکته شائبه برانگیز ماجرا، عدم کمک کشتی چینی به ایرانی ها و ممانعت از مصاحبه کارشناسان ایرانی با خدمه نجات یافته کشتی چینی است.
 
در ضمن شایعات مبنی بر حمله موشکی به نفتکش سانچی و حضور این نفتکش در مثلث برمودا از اساس توسط کارشناسانی که در محل حضور داشتند رد شده است؛ فرضیه ای که اکنون به شدت مطرح است این است که قبل از وقوع این حادثه، هدایت نفتکش سانچی از دست عوامل ایرانی ساقط شده بوده و همگی در موتورخانه که محل اصابت کشتی چینی بوده و منجر به انفجار شده محبوس شده بودند که باید در ادامه به انتظار نشست و دید این فرضیه چقدر می تواند درست باشد. با رفتار مشکوک چینی ها در این قضیه، بسیاری از این فرضیه ها در حال تقویت شدن هستند و تئوری ساختگی بودن حادثه بیش از پیش به ذهن می رسد.
 
برای مشاهده اسامی و عکس شهدای حادثه سانچی بر روی لینک کلیک کنید.

در تصویر زیر همه چیز به طور واضح مشخص است که در ساعات و حتی روز اول حادثه بخش زیادی از کشتی در آتش نسوخته بود و امکان حضور افراد زنده وجود داشته است.

  اینکه تمامی نفرات در نقطه اصابت و انفجار قرار داشته اند و هیچ قایق نجاتی هم اجکت نشده است واقعاً غیر قابل باور است.  
منبع : تماشاچی

نظرات

user

خدا از چینیا نگذره که کمک نکردن و از محل فرار کردن

پاسخ دادن
user

چینی ها هم به ما خیانت کردند. منم فکر میکنم قبل از حادثه، اختیار نفتکش از دست ایرانی ها خارج شده بوده و این صحنه سازی ه و برا اینکه شاهدی نمونه همه ایرانی ها کشته شدند. حالا علتش بعداً مشخص میشه . چون هر جور فکر میکنم نمیشه اصلا تو این ابعاد به این بزرگی یه کشتی به صورت عمودی بیاد بخوره به یه نفتکش و خدمه نفتکش تا قبل از انفجار چیزی نفهمن و همه هم تو نقطه انفجار جمع باشن و همه با هم بمیرن. با عقل جور در نمیاد

پاسخ دادن
user

عههههههههههه. منم دقیقا داشتم به همین فکر میکردم که مگه میشه آخه همه خدمه بمیرن؟ فقط تنها در حالتی همه میمردن که همه رو توی موتورخونه حبس کرده باشن

پاسخ دادن