آموزش تصویری کسب درآمد از پینترست (Pinterest)

آموزش تصویری کسب درآمد از پینترست (Pinterest)
با رفع فیلتر تلگرام، اتفاق خجسته دیگری در فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی کشور رخ داد به طوری که برخی سایتهای معروف همچون پینترست(pinterest)، ردیت(reddit) و ... نیز رفع فیلتر شدند که پتانسیل درآمدزایی بسیار خوبی برای کاربران ایرانی به همراه خواهند داشت؛ در ادامه به روشهای درآمدزایی از پینترست و چگونگی کسب درآمد از پینترست می پردازیم.
 

ثبت نام کلاس تولید محتوا و کسب درآمد اینترنتی + یک جلسه رایگان

 

کسب درآمد از پینترست

 
شاید شما در وهله اول که سایت پینترست را باز کنید با گالری آلبومی رو به رو شوید و این سایت را مخزنی از عکس های متنوع بیایبد و چگونگی کسب درآمد از آن برایتان عجیب باشد اما در پینترست به روش بازاریابی ارجاعی(Affiliate Marketing) می توان کسب درآمد کرد.
 

اما تبلیغات یا بازاریابی ارجاعی چیست؟

 
تا حالا شده که از محصولی خوشتان بیاید و بخواهید آن را به دسوتان یا اقوام خود پیشنهاد کنید؟ حال تصور کنید که کمپانی سازنده آن محصولات بابت پیشنهاد محصولاتش از جانب شما به دوستان و اطرافیانتان، پول پرداخت می کند. با هر خرید مشتری جدید از محصولات آن شرکت که شما به دوستان خود پیشنهاد کرده اید، شما نیز مثل یک کارمند شرکت کمیسیونی از سود فروش ان محصول دریافت می کنید.
 
به عنوان مثال شما در یک دوره مجازی شرکت کرده اید و از آن راضی بوده اید و آن را به دسوتان خود معرفی می کنید، به ازای ثبت نام هر یک از آنان در این دوره مجازی به شما کمیسیون پرداخت می شود.
 
اما چطور شرکت متوجه می شود که شما فردی را برای استفاده از خدمات یا محصولات معرفی کرده اید؟
 
شما به سادگی می توانید لینک ارجاعی محصول را برای دوستان و یا خانواده خود بفرستید و وقتی آنها، محصول سفارش شده از طرف شما را به طور آنلاین خریدند، شرکت متوجه این موضوع می شود و به طور اتوماتیک، مبلغ کمیسیون به حساب شما واریز می شود.
 

3 قدم اولیه برای کسب درآمد از پینترست

 
 
  1. در ابتدا در سایت پینترست ثبت نام کنید تا به عنوان مباشر شرکت یا خدماتی که قصد معرفی ان به دیگران دارید، شناخته شوید.
  2. یک کاتی(CuTTEEE) بسازید. اینکار را می توانید با ابزارهای مجازی مثل کانوا (Canva) یا هر ابزار دیگری که در دسترس دارید انجام دهید.
  3. شروع به پین کردن محصولات و خدماتی که به آنها علاقه دارید کنید(با لینک Affiliate)
 
 
در پینترست رقابت شدیدی بین عکسها وجود دارد و شما باید قادر باشید عکسهای جذابی برای محصول و یا خدمات مورد نظر خود طراحی کنید.
 

 
 
پس از آماده کردن عکس مورد نظر خود با هر ابزاری، آن را در پینترست اپلود کنید
 

 
 
در پنجره آپلود از شما آدرس سایتی که در حال تبلیغ محصول آن شرکت هستید را وارد کنید. مثلا اگر لپتاپی از دیجیکالا مد نظرتان است، پس از تهیه یک عکس مناسب از آن، آنرا در پینترست آپلود کنید و در قسمت آدرس URL محصول مقصد، باید لینکی از آن سایت را که به محصول اشاره دارد قرار دهید.
 
 
تقریباً کار تمام است و شما می توانید محصول را پین کنید اما در صفحه بعد قادر خواهید بود تا محصول خود را ادیت و ویرایش کنید به طوری که با اضافه کردن شرح مختصری از محصول و یا کلمات کلیدی، پین خود را بیشتر در معرض چشم بینندگان قرار دهید.
 
 

 

 
شما در پینترست می توانید به عنوان بازاریاب اینترنتی تمام شرکتها فعالیت کنید و با توجه به خلاقیت خود، محصولات متنوعی را به مشتریان اینترنتی بفروشید و درآمد خوبی به جیب بزنید. در ادامه مطالب آموزشی، به ترفندهای پینترست برای فروش بیشتر و درآمد بالاتر خواهیم پرداخت؛ دراپ بال را دنبال کنید.
منبع : تماشاچی

نظرات