تغییر الگوریتم جدید گوگل 2018 و سقوط رتبه سایتهای ایرانی (Google Maccabees)

تغییر الگوریتم جدید گوگل 2018 و سقوط رتبه سایتهای ایرانی (Google Maccabees)
بر طبق گزارشات رسیده از بسیاری از وبمسترها و کاربرانی که هر یک به نوعی با سایت و مباخث SEO در ارتباط هستند، با خبر شدیم بسیاری از سایتهای ایرانی در دو هفته گذشته دستخوش افت در رتبه الکسای خود شده اند و این در حالی است که ترافیک روزانه آنها یا مثل سابق بوده و یا افزایش داشته و تغییر محسوسی در ترافیک سایتهای مذکور رویت نشده است؛ سایت دراپ بال در ادامه به تغییر الگوریتم جدید گوگل که از تاریخ 12 دسامبر 2017 فعال شده و گوگل از ان با عنوان Google Maccabees Update 2018 یاد کرده، می پردازد.
 
 
آپدیت مکابی گوگل در سال 2018 که 11 روز از آن را پشت سر می گذارنیم، بسیاری از وبمسترهای سایتهای ایرانی را نگران کرده است به طوری که بدون دلیل خاصی هر روز شاهد افت رتبه الکسای خود هستند. اما به روزرسانی مکابی 2018 گوگل چیست و متریک های جدید گوگل در این آپدیت چه هستند که باعث افت دسته جمعی بسیاری از سایتهای ایرانی شده است؟
 

تغییر الگوریتم جدید گوگل 2018 ؛ مکابی قاتل سایتهای با ترافیک فیک ایرانی 

 
تغییر الگوریتم جدید گوگل 2018
 
الگوریتم پنگوئن گوگل را که به یاد دارید؟ این الگوریتم در آپدیت جدید مکابی گوگل به هسته اصلی موتور جستجوی گوگل الحاق شده و از این پس گوگل به سادگی قادر خواهد بود سایتهایی که از ترافیک فیک و یا اسپم برای افزایش رتبه الکسای خود استفاده می کنند، شناسایی کند و به تبع ان، جرایمی نیز برای این سایتها در نظر می گیرد که از آن جمله می توان به کاهش جایگاه لینکهای سایتهای مذکور در رده بندی نتایج گوگل اشاره کرد که به تبع آن ترافیک واقعی سایتهای کاهش پیدا می کند و  در نتیجه رتبه الکسای آنها نیز با افت مواجه می شود.
بسیاری از ادمین سایتها با توجه به اینکه از ابزارهاییی برای تولید ترافیک فیک و غیرواقعی استفاده می کنند در تشخیص افت واقعی ترافیک سایت خود عاجز مانده اند و افت رتبه سایت خود را با در نظر گرفتن اینکه ترافیکی که مثلا در گوگل آنالیتیکس می بینند کاهش نیافته غیر طبیعی می دانند در صورتی که ترافیک جعلی که برروی سایت آنها قرار دارد در واقع، در حال فریب دادن آنها است و آنها با توجه به  حرکت جدید گوگل هم با کاهش ترافیک واقعی سایتشان مواجه شده اند و هم هر روز با جرایمی بابت استفاده از اسپم برای افزایش جعلی ترافیک رو به رو هستند و در صورت ادامه این رویه، با یک سقوط ازاد اساسی در رتبه سایت خود مواجه می شوند.
 
یکی دیگر از مواردی که آپدیت جدید گوگل به آن توجه کرده keyword permutations است که به معنی جایگشت کلمات کلیدی مورد استفاده است به طوری که گوگل کلمات کلیدی بی ربط به موضوع مطلب را قبول نمی کند و در صورت رصد این مورد، برای آن سایت و آن مطلب جریمه در نظر می گیرد. به عنوان مثال دیده شده بعضا در مطالب برخی سایتها کیوردهایی استفاده می شود که ارتباطی با مطلب ندارد و به موضوع کلی سایت مربوط می شود که در الگوریتم جدید، این موارد نباید رخ دهد و کیوردها می بایست دقیقا به موارد مهمی اشاره داشته باشند که در آن مطلب به کار رفته است. هدف گوگل از اینکارف شناسایی راحت تر مطالب مرتبط با جستجوی کاربران است .
اگر شما یک ادمین سایت هستید، ساده ترین موردی که می توانید متوجه این شوید که گرفتار خشم گوگل شده اید و یا خیر، چک کردن آمار بازدیدهای ریفرال در یک ماه گذشته نسبت به دوره مشابه است. در صورتی که با افت مواجه شده اید، هر چه سریعتر برای رهایی از پنالتی ها و یا جرایم گوگل برای سایت خود اقدامی بکنید و اگر از اسپمرها و یا انواع ابزارها برای ایجاد ترافیک مصنوعی بر روی سایت خود استفاده می کند، این مورد را برای همیشه فراموش کنید چرا که نه تنها دیگر کمکی به شما نمی کند بلکه باعث پسرفت سایت شما می شود.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

چ جالب الان رده بندی سایت خودتون چنده ؟؟

پاسخ دادن