آیا تلگرام طلایی همان پیام رسان بومی وزارت ارشاد است؟

آیا تلگرام طلایی همان پیام رسان بومی وزارت ارشاد است؟
در روزهایی که هنوز فیلتر تلگرام ادامه دارد و در خبرها داشتیم رییس جمهور محترم دستور رفع فیلتر تلگرام را به زودی صادر خواهند کرد و برخی نمایندگان مجلس نیز به موضوع ورود کردند، اکنون صحبت از پیام رسانی مشابه با تلگرام ولی ساخت داخل به میان آمده که هنوز اسم آن به طور رسمی اعلام نشده اما بسیاری بر این عقیده اند، این پیام رسان همان تلگرام طلایی است که در چند روز گذشته اسمش بر سر زبان ها افتاده است.
 

سرورهای تلگرام طلایی و هات گرام در کجا هستند؟

 

خطرات استفاده از پروکسی و فیلترشکن

 
 

رونمایی از یک پیام‌رسان ایرانی با قابلیت‌های تلگرام در روزهای آینده

 
 
تلگرام طلایی
 
?رئیس مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد:
?رونمایی از یک شبکه اجتماعی بومی که کدنویسی آن در داخل صورت گرفته و شبیه تلگرام است در روزهای آینده صورت خواهد گرفت.
?مردم می‌توانند به راحتی از کیفیت و سرعت آن استفاده کنند.
?تمام کسانی که برای تلگرام ربات نوشته‌اند، با همان ربات می‌توانند در این شبکه و پیام‌رسان ایرانی اقدامات خود را انجام دهند.
?تمام کسانی که عضو (ممبر) بالا دارند در این شبکه پیام‌رسان تلاش شده شرایطی به وجود آید که آن اعضاء و ممبرها به زیرساخت جدید منتقل شوند.
 

طلگرام پیشرفته و یا تلگرام طلایی چیست ؟

 
تلگرام طلایی (طلگرام) مانند برنامه اصلی تلگرام از API های عمومی و آزاد تلگرام استفاده می کند و مستقیما به سرور اصلی تلگرام متصل می شود و از لحاظ امنیت تفاوتی بین تلگرام و تلگرام طلایی (طلگرام) وجود ندارد.
 

امکانات تلگرام طلایی

 
در توضیحات امکانات تلگرام طلایی نیز آمده :
در برنامه تلگرام طلایی قادر هستید کانال های مورد نظر خود را سرچ کرده و آنها را به راحتی پیدا کنید و عضو شوید .
همچنین در این برنامه به راحتی می توانید در کانال هایی که عضو نیستید به جستجوی عکس ها ، کلیپ ها و متن ها بپردازید .
علاوه بر آن برنامه تلگرام طلایی یا طلگرام از عضویت ناخواسته شما در گروه های تبلیغاتی جلوگیری می کند .
این برنامه از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند .
 
 
با توجه به اینکه این اپلیکیشن در کافه بازار قرار دارد و کاربران به سادگی می توانند آن را دانلود کنند، کدهایی که مسئولین وزارت ارشاد در مورد اپلیکیشن مشابه تلگرام داده اند شباهت زیادی به تلگرام طلایی دارد چرا که در شرایطی که تلگرام فیلتر است، اصولاً اپلیکیشن مشابه تلگرام که کارایی تلگرام را داشته باشد و به سرورهای خارجی تلگرام متصل باشد نیز مصداق فیلتر شدن دارد و اصولاً نمی بایست در کافه بازار قرار داده می شد اما با عدم ورود مراجع ذی ربط برای حذف لینک دانلود این اپلیکیشن از کافه بازار احتمالاً شاهد این پدیده جدید در روزهای آینده خواهیم بود : تلگرام طلایی!!!
 

امنیت تلگرام طلایی 

 
نکته جالبی هم که وجود دارد، تاکنون بیش از 500 هزار نسخه از پیام رسان را کاربران بر روی گوشی خود نصب کرده اند. اما چرا مسئولین در مورد امنیت تلگرام طلایی سکوت کرده اند و اصولا چرا تاکنون این پیام رسان که به سرورهای اصلی تلگرام متصل است تاکنون فیلتر نشده است در نوع خود جای سوال و تامل دارد.
 

چرا تلگرام طلایی فیلتر نشد؟ 

منبع : تماشاچی

نظرات

user

سایت خوبی دارید و هر برنامه ای در فضای اجتماعی بستگی به خود شخص دارد که از آن استفاده درست و مطلوبی داشته باشد و می توان از آنها بعنوانی اموزشی و کسب و کار به گونه ای مطلوب استفاده نمود.. موفق سربلند باشید بابت مقاله.. باسپاس

پاسخ دادن
user

واقعا نمیدونم چی بگم

پاسخ دادن
user

خواستم به عنوان یک شخصی که خبره کامپیوتره اطلاعاتی رو به شما منتقل کنم.... بله تلگرام طلایی از لحاظ امنیت کامل نیست . امنیت وقتی کامله که دو طرف وقتی دارن مکاتبه می کنند مکاتبات انها به صورت رشته رشته کد در تبدیل شود و قایل مشاهده برای دیگران نباشد. اینکه شما وارد تلگرام طلایی بشید و ببیند کانال های سیاسی مسدوده. این خودش یعنی دسترسی کامل به گوشی شخص(یعنی شما) وقتی اینقدر ساده دسترسی صورت بگیره. میتونه دسترسی های دیگرو هم انجام بده مثال : روشن کردن دوربین جلو گوشیت و دیدن چهره ی شما روشن کردن میکروفن گوشیتون و شنیدن صداتون دسترسی به پیام ها و تماس ها و مخاطبین شما دسترسی به موقعیت مکانی (کجا هستید) بطور کلی یعنی گویا گوشیتون بدون رمز در اختیار شخصی قرار داده اید... و حتی میشه از طریق شما که تلگرام طلایی دارید دوستتون که تلگرام اصلی داره هک کرد/ بدین صورت که خروجی و ورودی کنترل شده و در میان انها داده هایی برای شخص ارسال می شود و او نیز به صرف اینکه شما هستید قبول درخواست داده و تمام یکم پیچیده میشه که بهتره راجبش نگم/ اما در کل فقط و فقط تلگرام اصلی بدون فیلترشکن و پروکسی یعنی امنیت کامل حالا اگه فیلتره فقط از سرویس های امن مثل(سایفون/لنترن/و سرویس های وی ای پی وی پی ان)

پاسخ دادن
user

تلگرام طلایی در واقع رابط بین کاربرها و سرور اصلی تلگرام هست.علت اینکه تلگرام فیلتر شد این بود که مسئولین کنترلی رو پیام ها و بستن کانال ها و... نداشتند و هرکسی هرکار میخواست میکرد حالا تلگرام طلایی وقتی مطلیی ارسال میکنید اول داخل ایران بررسی میشه یعنی میره داخل سرورها ایران بعد وصل میشه به سرورها تلگرام برای همین همیشه اطلاعات شما اینطوری دارن چون اطلاعات اول وارد سرور ایران شده بعد رفته تو سرورها تلگرام اینطوری هرکسی هر حرفی بزنه یا کاری انجام بده به راحتی پیداش میکنن و رو کانال ها و محتوا و اینکه چه چیزهایی ببندن یا باز بذارن کاملا دسترسی دارن و چون خیالشون از این بابت راحت هست برای همین تلگرام طلایی فیلتر نیست چون با واسطه به سرورها تلگرام وصل شدید در صورتیکه در تلگرام اصلی چون مستقیم به سرورها تلگرام وصل بودید هیچکس هیچ کاری نمیتونست انجام بده.

پاسخ دادن
user

نصب نکنید به همه اطلاعات گوشیتون دسترسی پیدا میکنن . در ضمن بعضی از کانال ها رو خودشون دسترسی ندادن در صورتی که در تلگرام اصلی باز هست

پاسخ دادن
user

خوب دسترسی پیدا کنن مگه چی داریم اون کانالایی هم که از دسترس خارج میکنن حتما کانالای جاسوسی و خراب کاری نکنه شما به خودت شک داری جناب

پاسخ دادن
user

سلام مگه چی داریم که جاسوسی کنن خوبیش اینه که تمام کانالها راداری

پاسخ دادن
user

خدا کنه کارت به جاهای باریک نکشه ولی وقتی یه موردی برات پیش بیاد و پات به دادسرا و کلانتری و این چیزا باز بشه اون موقع س که پرونده تلگرامتو میکشن بیرون ببینن کلاً چیکاره ای؟ الان به این موارد دسترسی ندارن چون تلگرام همه چیزو رمز کرده

پاسخ دادن