بیوگرافی حسین عطایی بچه ده ساله ای که مشاور نوبخت شد

بیوگرافی حسین عطایی بچه ده ساله ای که مشاور نوبخت شد
حسین عطایی با ١٠سال سن استاد طراحی خودرو است و از سوی محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه حکم مشاور دارد. در ادامه به بیوگرافی حسین عطایی بچه ده ساله ای که مشاور نوبخت شد می پردازیم.
 

بیوگرافی حسین عطایی بچه ده ساله ای که مشاور نوبخت شد

 

 
حسین عطایی نابغه ۱۱ ساله کرجی که تا کنون ۱۶ اختراع داشته و ۶ اختراع خود را ثبت کرده است، ازبرنامه ها و رازهای موفقیت خود سخن گفت.
وی نفر اول طرح صنعتی کتیا (کار با نرم افزارهای طراحی) در مجتمع فنی تهران و نفر اول تریدی مکس (نرم افزار پیشرفته طراحی) در جهاد دانشگاهی است.
این نابغه کرجی در کلاس پنجم ابتدایی درس می خواند، اما به مدرسه نمی رود و به طور غیرحضوری درس هایش را می خواند و در یک روز همه امتحانهایش را می دهد.
 

نابغه ۱۱ ساله کرجی با ۱۶ اختراع

 
عطایی ایده هایش را در بخش های هوافضا، الکترونیک، صنایع کشتیرانی، مبلمان شهری و مبلمان اداری معرفی کرد.
 
عطایی که ایده های خلاقانه ای در زمینه طراحی خودرو دارد و مورد توجه برخی از خودروسازهای مشهور جهان قرار گرفته است، گفت که برای اجرای ایده های خود نیازهایی دارد که نخستین نیازش یک لپ تاپ قوی و ویژه طراحی های صنعتی برای پیاده کردن طرح های خلاقانه خود است.
 
پدر حسین عطایی نیز گفت که وی تنها به موضوع علم و ایده پردازی نمی پردازد بلکه در مسایل شخصی زندگی و امور دینی و مذهبی نیز توجه ویژه دارد. حسین اهل هیات و خواندن قرآن است و نمازهایش را به طور کامل می خواند.
 
حسین عطایی به حدی خلاقیت دارد که تاکید می کند که هیچ نگرانی درباره کپی شدن ایده ها و طرح هایش ندارد زیرا به ذهن و ایده پردازی خود ایمان دارد و می تواند ایده های جدید ارائه کند.
وی تاکید می کند که تا کنون دو نمادگلزار شهدا در شهرهای گیلان را طراحی کرده است.
 
عطاءالله ربانی- رئیس پارک علم و فناوری استان البرز- با اشاره به نبوغ و خلاقیت این دانش آموز کرجی، گفت: این نابغه کرجی زیر پوشش پارک علم و فناوری استان قرار گرفته و قرار است در هفته پژوهش و نمایشگاهی که به مناسبت این هفته برگزار شده، معرفی شود.
 

فیلم مصاحبه حسین عطایی با رضا رشید پور در برنامه حالا خورشید را با کلیک بر روی این لینک مشاهده نمایید.

 
 
نکته عجیبی که وجود دارد این است که علی رغم اظهارات حسین عطایی، اما اثری از اختراعات او در سامانه ثبت اختراعات دیده نمیشود؛ حال باید منتظر هفته پژوهش ماند و دید ایا از اختراعات او در این هفته رونمایی خواهد شد یا خیر.
 
 

تکذیب ولوو در خصوص پیشنهاد به حسین عطایی

 
البته بنا به خواست کاربران و با پیگیریهایی که صورت گرفته، ایمیلی برای مسئولین شرکت ولوو درباره صحت و سقم این موضوع از سوی دکتر واثقی ارسال شد که جواب ولوو تامل برانگیز به نظر می رسد:
نامه ولوو در مورد حسین عطایی
منبع : تماشاچی

نظرات

user

این کودک نابغه نیست و ما بیخو بزرگش کردیم

پاسخ دادن
user

بابا اینا میخوان عقل ملت رو بسنجن ببینن درچه حد هستن میخوان دو دو تا چارتا کنن ببینن با چه آدمایی طرفن میشه گولشون زد یا نه؟ خلاصه اینکه یه بچه رو وسیله آزمایش میزان خریت ملت قرار دادن.

پاسخ دادن
user

متاسفانه معلوم نیست رسانه ملی کشور چجوری مهمان های خودش رو انتخاب میکنه که این مشکلات پیش میاد. پشت پرده دعوت این بچه جدا، اختراعاتش که دروغ از اب در اومد، تو ازمون طراحی هم که نفر اخر شده و درصد نهایی منفی شده، یعنی شانسی چند تا سوال رو زده که اونم بیشترش غلط دراومد، تسلا و ولوو هم که از اول خالی بندی بود... پدرش بجای اینکه دنبال معروف کردنش باشه بهتره خالی بندی رو یاد بچش نده

پاسخ دادن
user

سلام دوستمون آقا حسین هرکی که هست و هروی که هست اگه فقط بتونه این جملات رو حفظ کنه و جلو دوربین به این راحتی و تسلط بیان کنه به نظر بنده یک نابغه هست چه برسه به این که اختراعی ثبت مرده باشه یا ایده داشته باشه

پاسخ دادن
user

مهد کودک نمیخاد دور خودتون جمع کنید افرادیو بیارین ک بتونن کمک کنن یه یه عده دکور

پاسخ دادن
user

ولی اونیکه این حرفارو بهش یاد داده خیلی نخبس !

پاسخ دادن