نکات جالبی که می توان از دستخط افراد فهمید

نکات جالبی که می توان از دستخط افراد فهمید
حتماً تاکنون با دستخطهای مختلفی از افراد اطراف خود مواجه شده اید اما آیا می‎دانستید دست‌خط هر انسانی می‎تواند برخی از خصوصیات روانی و اخلاقی او را مشخص کند؟ در زیر به برخی نکات درباره دست‎‌خط‌ها اشاره می‏‌کنیم.

نکات جالب دستخط

 
۱- افرادی که درشت می‌‏نویسند افرادی برونگرا و اجتماعی و کسانی که کوچک و ریز می‎‏نویسند افرادی خجالتی و درونگرا هستند.
 
۲- افرادی که سعی می‏‌کنند بین یک حرف تا حرف بعدی فاصله ایجاد کنند افرادی هستند که از آزادی و استقلال لذت می‏‌برند و کسانی که نوشته‎شان درهم و در آن حروف بیشتر نزدیک به هم هستند همکاری با دیگران را بیشتر دوست دارند.
 
۳- کسانی که برای نوشتن خودکار را زیاد روی کاغذ فشار می‎دهند زندگی پرتنش‎تری دارند و کمی عصبی هستند، البته فشار زیاد نشان دهنده وفاداری هم هست. کسانی که کمتر فشار می‏‌دهند افراد احساسی هستند و البته با عدم سرزندگی مواجهند.
 
۴- امضای افراد متفاوت است. برخی قابل خواندن‎تر و برخی پیچیده‌تر است. امضاهای قابل خواندن نشان می‎دهند صاحب آن‌ها به راحتی اعتماد می‎کند، اما کسانی که امضایی پیچیده دارند بیشتر طرفدار حریم شخصی هستند و افرادی هستند که سخت است کارهای‌شان را حدس بزنیم.
 
۵- برخی دست‎خط‌ها بیشتر دارای تقاطع و گوشه‎های خشن هستند و برخی دارای انحنا و انعطاف. کسانی که نوشتن با گوشه‎های تیز را دوست دارند افرادی باهوش هستند که با خشونت خیلی مخالف نیستند. اما افرادی که نوشته‎هایشان لطافت بیشتری دارد افرادی خلاق با توانایی‎های آرتیستی هستند.
 
۶- برخی خیلی تند و برخی کندتر می‌نویسند. کسانی که تند می‏نویسند مخالف تلف کردن زمان هستند و صبر زیادی ندارند، اما کسانی که کند می‏نویسند صبر بیشتری دارند و اعتماد به نفسشان بالاتر است.
منبع : تماشاچی

نظرات

user

تقریبا همشون برا من درست بود

پاسخ دادن