عضو کمیسیون امنیت ملی: رفع فیلتر تلگرام و اینستاگرام از جمعه

عضو کمیسیون امنیت ملی: رفع فیلتر تلگرام و اینستاگرام از جمعه
بسیاری از کاربران فضای مجازی این سوال را دارند که آیا تلگرام و اینستاگرام برای همیشه فیلتر شده اند؟ و اگر نه زمان رفع فیلتر و باز شدن تلگرام و اینستاگرام کی است؟ در همین زمینه وزیر ارتباطات گفت در حال مکاتبه برای رفع فیلتر تلگرام و اینستاگرام در بخش‌هایی که آرامش برگشته هستیم.
 

رفع فیلتر تلگرام

رفع فیلتر تلگرام و اینستاگرام از جمعه

 
دراپ بال - آذری جهرمی در حاشیه هیئت دولت افزود با مدیر تلگرام هم مکاتبه کرده‌ايم که تا جلوی کانال‌هايي که اقدامات تروریستی می‌کنند گرفته شود.
 

زمان رفع فیلتر تلگرام و اینستاگرام

 
علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز دراین‌باره گفت: مسدود کردن تلگرام و اینستاگرام مقطعی است و احتمالا از روز جمعه رفع انسداد شوند.
 

فیلتر تلگرام بالاخره دائمی است یا مقطعی؟ 

 
این سردرگمی در دائمی یا مقطعی بودن تلگرام و اینستاگرام  در حالی است که حتی خود پاول دوروف نیز به مسدود نشدن اپلیکیشن آمریکایی واتس اپ در ایران اعتراض کرده چرا که عملکرد و قابلیتهای واتس اپ و تلگرام شباهت بسیاری به هم دارد و اگر قرار به فیلترینگ همه جانبه بود، می بایست واتس اپ نیز فیلتر می شد؛ گویا مسئولین امر نیز به این نتیجه رسیده اند که راه حل مقابله با خاطیان، پاک کردن صورت مسئله نیست و می بایست با اقداماتی بهتر، خاطیان را شناسایی و مجازات کنند تا دیگر شاهد چنین حرکات ملتهب کننده ای در کشور نباشیم.
در هر صورت با رفع فیلتر تلگرام و اینستاگرام مجدداً امید بسیاری از افرادی که به نوعی کسب و کارشان با این شبکه های اجتماعی گره خورده بود به آنها باز می گردد و رونق نسبی به بازار بر خواهد گشت؛ امیدواریم این اتفاق هر چه زودتر رخ دهد تا افراد کمتری به سمت فیلترشکن و پروکسی برای حل مشکل فیلتر تلگرام کشیده شوند چرا که استفاده از فیلتر شکن ها نیز خطرات خاص خود را برای کاربران دارد.
 
 
منبع : تماشاچی

نظرات