کد خبر:38799
پ
۱۵۵۲۴۲۵۲۷۶۶۷۰۲

یوونتوس با تکنولوژی صعود کرد و آسیا با فاجعه داوری باخت

شب گذشته اتفاقات عجیبی در چند بازی مهم فوتبال جهان رخ داد به طوری که کیفیت داوری در دو قاره اروپا و آسیا و تجهیزات مورد استفاده در بازیها، سرنوشت تیمهای حاضر در لیگ قهرمانان آسیا و اروپا را رقم زد.   یوونتوس با تکنولوژی صعود کرد و آسیا با فاجعه داوری باخت     […]

شب گذشته اتفاقات عجیبی در چند بازی مهم فوتبال جهان رخ داد به طوری که کیفیت داوری در دو قاره اروپا و آسیا و تجهیزات مورد استفاده در بازیها، سرنوشت تیمهای حاضر در لیگ قهرمانان آسیا و اروپا را رقم زد.

 

یوونتوس با تکنولوژی صعود کرد و آسیا با فاجعه داوری باخت

 

 

در شبی که یوونتوسی که به شدت به گل نیاز داشتند و برای فرار از حذف می بایست گل دوم را به اتلتیکومادرید می زدند، این فناوری خط دروازه بود که به کمک داور وسط و کمک داور بازی آمد و در حالی که خوش بین ترین هوادار یوونتوس نیز مهار استثنایی اوبلاک را گل تصور نمی کرد اما فناوری با تایید عبور کامل توپ از خط دروازه، ضربه سر رونالدو را گل تشخیص داد تا شادی به شهر تورین بازگردد و این تیم در نهایت با زدن گل سوم به یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کند.

 

صحنه ای که نشان می دهد دانشگر در حین ضربه پاتوسی بین مدافعین العین قرار دارد و کمک داور به اشتباه آفساید بازیکن دیگر استقلال را اعلام کرد؛ این درحالیست که دانشگر که زننده ضربه بود در آفساید قرار نداشت.

 

 

در طرف مقابل، ضعف مفرط داوری در آسیا باعث تغییر سرنوشت تیمها درلیگ قهرمانان آسیا شد به طوری که در ابتدا، استقلالی ها بودند که در بازی حساس خود مقابل العین در ورزشگاه آزادی، یک پنالتی و یک گل سالم که به اشتباه آفساید اعلام شد،  طلبکار شدند تا سه امتیاز حساس این بازی به سادگی به یک امتیاز تبدیل شود و امیدهای این تیم برای صعود کمرنگتر از همیشه گردد و در بازی دوم نیز پرسپولیس که نمایش خوبی مقابل السد ارائه کرد با تصمیم اشتباه داور و کمکهایش در اعلام نکردن آفساید بغداد بونجاح در دقیقه ۹۴، زمینه ساز برتری السد و از دست دادن یک امتیاز حساس برای پرسپولیس شدند تا این تیم نیز شانس کمی برای صعود از گروهش داشته باشد.

 

 

به نظر می رسد وقت آن رسیده تا کنفدراسیون فوتبال آسیا هر چه سریعتر نسبت به ورود سیستم VAR به بازیها اقدام کند چرا که با شرایط فعلی، حق تیمها ضایع شده و زحمات آنها برای کسب نتیجه دلخواه با اشتباهات مهلک داوری بر باد خواهد رفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید