کد خبر:37834
پ
A2-88481594.jpg

ژاوی: نگذاشتند در لیگ ایران بازی کنم! (طنزولوژی)

با توجه به پیچیده شدن قضیه انتقال آیاندا پاتوسی به استقلال که به واسطه قوانین مضحک آقایان رخ داده، به نظر می رسد بازیکنان تراز اولی همچون اسکار، هالک که مدتهاست به تیم ملی برزیل دعوت نمی شوند و در لیگ چین بازی می کنند و یا ژاوی که مدتهاست در لیگ قطر حضور دارد […]

با توجه به پیچیده شدن قضیه انتقال آیاندا پاتوسی به استقلال که به واسطه قوانین مضحک آقایان رخ داده، به نظر می رسد بازیکنان تراز اولی همچون اسکار، هالک که مدتهاست به تیم ملی برزیل دعوت نمی شوند و در لیگ چین بازی می کنند و یا ژاوی که مدتهاست در لیگ قطر حضور دارد نیز توانایی بازی در لیگ سطح بالای ایران را ندارند !

 

ژاوی: نگذاشتند در لیگ ایران بازی کنم!

 

ژاوی: نگذاشتند در لیگ ایران بازی کنم!

 

نکته جالب و خنده دار در مورد قوانین من در آوردی سازمان لیگ این است که آنها در مقابل پذیرش حقیقت نیز مقاومت می کنند چرا که با وجود نقد منصفانه ای که در برنامه ورزش و مردم از این قانون عجیب صورت گرفت، واکنش تندی را از سوی فریبرز محمودزاده نسبت به این انتقادات شاهد بودیم که البته نشان از سطحی نگری قانون گذاران در مورد این قوانین بود.

 

دوستان در نهایت با خرد جمعی به این نتیجه رسیده اند که فیلتر اینکه یک بازیکن با کیفیت به لیگ ایران معرفی شود این است که یا در ۲ سال گذشته در یکی از رده های ملی کشورش بازی کرده باشد و یا در دو سطح اول لیگ های اروپایی یا آمریکای جنوبی فوتبال بازی کرده باشد که البته موارد نقض بسیاری در این زمینه وجود دارد که می توان به حضور کیروش استنلی اشاره کرد که هیچ یک از شرایط فوق را نداشت و اکنون آقای گل لیگ سطح بالای ایران است(!) و یا در نمونه ای کاملاً متضاد و همسو با قوانین آقایان، الحاجی گرو با سابقه بازی در تیم اوسترشوندس و حضور در یورولیگ و لیگ قهرمانان اروپا به لیگ سطح بالای ایران پای گذاشت و نشان داد، بازیکن بسیار بی کیفیتی است و در واقع همین یک نمونه کافی بود تا دوستان در قوانین مضحک خود تجدید نظر کنند.

 

اینکه مثلاً اگر داوید ویا، ژاوی، اسکار، هالک و بسیاری از ستاره های سابق فوتبال جهان که در مرز بازنشستگی قرار دارند نتوانند به واسطه مصوبات دوستان در فوتبال ایران بازی کنند، خود گویای مضحک بودن این قانون است و لزوم بازنگری سریع در آن احساس می شود چرا که این قانون، لزوماً باعث جلوگیری از حضور بازیکنان بی کیفیت در فوتبال ایران نمی شود و بعضاً مانع از ورود آنها به فوتبال ایران است.

 

در چند فصل گذشته که زاوی در معیت تیم السد قطر بارها مقابل تیمهای ایرانی حاضر شده، به وضوح کیفیت بالای این بازیکن و تاثیر مثبتش روی روند حرکتی السد مشخص بوده و هست و حال اینکه او اخیراً مدعی شده نگذاشتند در لیگ ایران فوتبال بازی کنم! (مطلب به صورت طنز)

 

در هر صورت به نظر می رسد به جای پافشاری بر روی یک اشتباه، اگر قوانین به شکل دیگری اصلاح شوند که فیلتر قویتری برای تشخیص کیفیت بازیکن خوب و ضعیف است، به صلاح فوتبال ایران خواهد بود و اصولاً همین افراد ناآگاه که تصمیم گیران اصلی فوتبال ایران هستند، این شرایط و بلاها را به سر فوتبال ایران آورده اند. شاید کیروش حق داشت به چنین لیگی که ستاره ای همچون زاوی اجازه بازی در آن را نداشت، بخندد!

 

پی نوشت : در قانون جالب دوستان تنها به حضور بازیکن با کیفیت مذکور در دو سطح اول فوتبال اروپا و آمریکای جنوبی اشاره شده و قاره افریقا و اسیا از این قانون مستثنی شده است که با این حساب، بازیکنی همچون یوسف العربی گلزن قهار مراکشی الدحیل نیز نمی توانست در لیگ ایران بازی کند!!! به نظر شما به حال این قوانین عجیب باید گریست یا خندید؟

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

کيت جديد لباس ارجينال تيم هاي اروپايي

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
 • Valentin Casparov ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۲:۰۶ بعد از ظهر

  خخخخخخخ
  اولش ب نظر قانون خوبی میومد ولی ب نظرم با توجه ب ریدن گرو در لیگ بهتره تجدید نظر درش صورت بگیره خود منشا ک مخصوصا تو پیکان داشت میترکوند از لیگ مالت اومده بود از ونطرف گر سابقه بازی تو تورنمنت های بزگ اروپا رو داشت اگه دست دلال ها قطع بشه خود ب خود بازیکنای بی کیفیت حذف میشن ولی حیف قاضی دم خور دزداس

 • دورتموندی ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ / ۷:۱۹ بعد از ظهر

  ایسما ک عالی بود کون لق بقیه
  ژاوی هم خواست بیاد قدمش رو تخم چشای کیروش
  والنتین راست میگه باید یه فکری برا دلالا کنن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید