کد خبر:23005
پ
۹۱۸۹۹۲۱-۴۴۷۳-b__373933448

پست مدیریتی ابراهیم شکوری در فدراسیون فوتبال با چه سابقه ای؟

اتفاقات و حواشی در مورد اعزام افراد مختلف چسبیده به بدنه ورزش و سیاست تمامی ندارد و اینبار خبر می رسد ابراهیم شکوری بازیکن سابق پرسپولیس نیز گویا قرار بوده به سفر تفریحی سیاحتی روسیه برای تماشای بازیهای تیم ملی برود اما وقتی جو عمومی علیه این افراد منفی می شود؛ یکی یکی به بهانه […]

اتفاقات و حواشی در مورد اعزام افراد مختلف چسبیده به بدنه ورزش و سیاست تمامی ندارد و اینبار خبر می رسد ابراهیم شکوری بازیکن سابق پرسپولیس نیز گویا قرار بوده به سفر تفریحی سیاحتی روسیه برای تماشای بازیهای تیم ملی برود اما وقتی جو عمومی علیه این افراد منفی می شود؛ یکی یکی به بهانه های مختلف از سفر انصراف داده و یا اعلام می کنند اصلا قرار بر سفر کردن به روسیه با پول بیت المال نداشتند! اما ساعاتی پیش خبر جایگزینی شکوری به جای محمدرضا ساکت در فدراسیون فوتبال به عنوان دبیر کل، رسانه ای شد که با بازتاب منفی اهالی فوتبال مواجه شد.

 

مطالبه عمومی از نهاد ناظر بر بیت المال : تمام سفرهای مسئولین به روسیه رصد شود

 

پست مدیریتی ابراهیم شکوری در فدراسیون فوتبال با چه سابقه ای؟

 

 

با فرض صحیح بودن ادعای شکوری و امثال او که سفرشان به روسیه با پول بیت المال را منکر شدند؛ در مورد خاص ابراهیم شکوری این سوال به وجود می آید که چطور ممکن است بازیکنی در سن ۳۴ سالگی بدون هیچ سبقه مدیریتی به یکباره به سمت معاونت برنامه ریزی و هماهنگی منصوب شود؟

 

بازرسی کل وزارت ورزش کجاست؟ وقتی چنین انتصابات بدون ضابطه ای در بدنه فدارسیون فوتبال رخ می دهد، انتظار داریم فوتبال ایران به بهترین شکل ممکن و با اصولی ترین روش و متد مدیریت ورزشی در دنیا به پیش برود؟  به نظر می رسد اصل اول پست و مقام را بگیر، بعد مدرکش را هم میگیری همچنان در بدنه ارگانهای دولتی جاری و ساری است! (البته با فرض منتفی بودن خرید مدرک مرتبط!)

 

البته وقتی سعید فتاحی با مدرک مهندسی مکانیک رییس لیگ است جای بحثی باقی نمی ماند … در مملکتی که بسیاری از جوانان با علم و تجربه مدیریت بیکار هستند چرا باید سررشته کار به دست افرادی که نه علمش را دارند و نه تجربه، سپرده شود؟

 

تمام مشکلات فوتبال و مملکت از آن مقام ناظر است که چشمانش را به روی تخلفات آشکار بسته و برخوردی با مسببین و عوامل تخلف صورت نمی گیرد و همین رویه، عاملاتن تخلف را در تکرار تخلف گستاخ تر کرده است.

 

حضور شکوری در فدراسیون فوتبال قانونی است؟

 

در بند ۲-۳ ماده ۶۰ اساسنامه فدراسیون فوتبال که مربوط به دبیرکل است به صراحت نوشته شده:« دارا بودن حداقل ۱۰ سال سابقه مدیریت که حداقل ۵ سال آن در ورزش بوده باشد»

به این ترتیب در انتخاب شکوری تخلف آشکار اساسنامه‌ای اتفاق افتاده است. او که متولد سال ۱۳۶۲ است ۳۵ ساله است و ۱۰ سال سابقه مدیریتی را هم ندارد و از همین حالا کاملا مشخص است که تحت هیچ شرایطی نمی تواند به صورت رسمی به عنوان دبیرکلی فدراسیون فوتبال برسد و در بهترین حالت می تواند به طور موقت برای مدتی کوتاه سرپرستی این حوزه را بر عهده بگیرد.

 

 

پی نوشت: آقای شکوری اگر افشاگری آن خبرنگار به قول شما متواری نبود شاید تا سالها، هیچ هوادار فوتبالی از پستی که جنابعالی اخیراً به دست آورده اید با خبر نمی شد؛ چه خوب که ایشان افشاگری کنند و امثال شما اگر موردی نباشد، تکذیب کنید تا همه چیز شفاف باشد. چه بسا اگر افشاگری های ایشان نبود، اکنون بسیاری از همان نماینده های مجلس نیز بی سر و صدا و بدون اینکه کسی متوجه شود، عازم دیار روس ها بودند!

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

دیدگاه کاربران 5 دیدگاه
 • FARSHAD ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۰:۰۳ بعد از ظهر

  شرف فوتبال علی کریمی
  شرف خبرنگاری مهدی رستم پور

 • محسن ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ / ۹:۴۹ قبل از ظهر

  چه قشنگ اشارکردیدمخلص کلام بستن چشم مسئول ومسئولین مربوطه به دلیل منافع شخصی خود…مهمترین مسئله که پدرملت رودرآورده…همین

 • محسن ۱۶ آذر ۱۳۹۷ / ۱:۰۴ قبل از ظهر

  چند نکته را دقیق بهش توحه نکردید.
  ۱- ابراهیم شکوری تا جایی که من می دانم داری مدرک کارشناسی و ارشد تربیت بدنی است و در مرحله نهایی دفاع از رساله دکتری مدیریت ورزشی است.
  ۲- کنکور شرکت کرده و بدون سهمیه قبول شده.
  ۳- اول مدرک گرفته بعد رقته سر پست مدیریتی.
  ۴- این اولین حرکت هوشمند فضای مدیریت ورزشی است که یک نفر از جنس و بدنه فوتبال و داری تخصص در جای مناسب به کار گرفته شده.
  ۵- آمدن ابراهیم شکوری برابر است با جریان شایسته سالاری و وروود همه جوانان توانمند متخصص ورزشِی
  ۶- اگه جنگ بشه امثال شکوری ها میشن سردار و خون میدن. حالا که شده مدیریت اینها شدن جوان خام و اخخخخخخ
  ۷- طرف با مدرک فوق لیسانس غیر مرتبط شده وزیر ورزش ممکلت بعد شما داری دم از بخشنامه میزنی
  ۸- حسادت تنها بیماری که تو جمع شما علاج نداره

  امیدوارم فوتبالی ها بفهمن که تنها راه علاج فوتبال حضور متخصص های خودشونه

  حمایتش کنید به جای حسادت!!!!!!!

  • حسین ۱۶ آذر ۱۳۹۷ / ۹:۳۵ قبل از ظهر

   دوست عزیز حسادت نیست موضوع رو خودتون بهش اشاره کردین . ایشون هم مثه خیلیای دیگه اول پست گرفتن بعد رفتن برای گرفتن مدرک مرتبط!!! توضیح دیگه ای باقی نمیمونه

 • حمید ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ / ۱۲:۳۰ قبل از ظهر

  سلام آقای محسن طالبی که داری طرفداری میکنی
  شما احیانا داماد آقای شکوری نیستی که با رانتی که داشتی تو سایپا ابراهیم رو به نوجوانان سایپا بردی در حالی که تو شهرداری منطقه ۱۷ بازیش نمیدادند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید