جدیدترین اخبار پرسپولیس | تماشاچی
پرسپولیس در یک نگاه

ارزش بازیکنان پرسپولیس

هواداران پرسپولیس می توانند با مراجعه به صفحه اختصاصی باشگاه پرسپولیس در سایت تماشاچی به آخرین و جدیدترین اخبار پرسپولیس به همراه عکس و فیلم و اخبار نقل و انتقالات و همچنین تاریخ و ساعت بازیهای پرسپولیس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی دسترسی داشته باشند. علاقه مندانی که نتوانسته اند بازیهای تیم محبوب خود را تماشا کنند، می توانند با مراجعه به بخش فیلم ها و خلاصه بازیهای پرسپولیس به سادگی از کم و کیف و آمار بازیهای پرسپولیس در مسابقات مختلف مطلع شوند.
تاریخچه باشگاه پرسپولیس


باشگاه فوتبال پرسپولیس باشگاه فوتبالی ایرانی است که در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران، پایتخت ایران بنیادگذاری شده و از باشگاه‌های زیر مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس است.

پرسپولیس در لیگ خلیج فارس بازی می‌کند و پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است. این باشگاه یکی از پرافتخارترین و پرهوادارترین باشگاه فوتبال در ایران است و شهرآورد این تیم با استقلال، مهم‌ترین بازی باشگاهی در ایران است.

همچنین طبق گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا، پرسپولیس به‌عنوان پرهوادارترین تیم فوتبال آسیا شناخته شده‌است و پس از آن دالیان چین و الهلال عربستان در رتبه‌های بعدی قرار دارند. شبکه ورزشی «ای‌اس‌پی‌ان» در سال ۲۰۱۲، نیز در گزارشی از باشگاه‌های پرهوادار آسیا، این باشگاه را بالاتر از دیگر باشگاه‌های آسیایی، پرهوادارترین باشگاه فوتبال آسیا معرفی کرد.

پرسپولیس از آغاز تاریخ خود، دوازده بار در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران به قهرمانی رسیده و از این جهت پرافتخارترین تیم است. شش قهرمانی در جام حذفی فوتبال ایران، سه قهرمانی در سوپر جام فوتبال ایران پرافتخارترین در این جام و یک قهرمانی در جام برندگان جام آسیا مهم‌ترین قهرمانی‌های پرسپولیس هستند. علی دایی، مهدی مهدوی کیا و علی کریمی سه تن از بازیکنان پرسپولیسی هستند که تاکنون بازیکن فوتبال سال آسیا شده‌اند. برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید.