کد خبر:38771
پ
Untitled-3

پرسپولیس در کوچه علی چپ گیر کرد | امان از داوری یا فرصت سوزی علیپور؟

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته دوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، با شکست تلخ مقابل السد قطر که در ثانیه های پایانی رقم خورد، در قعر جدول گروه خود قرار گرفت تا شانس صعود این تیم به مرحله بعد به حداقل ممکن رسیده باشد. در ادامه به تحلیل بازی نسبتاً موفق پرسپولیس در این دیدار نفسگیر […]

تیم فوتبال پرسپولیس در هفته دوم مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، با شکست تلخ مقابل السد قطر که در ثانیه های پایانی رقم خورد، در قعر جدول گروه خود قرار گرفت تا شانس صعود این تیم به مرحله بعد به حداقل ممکن رسیده باشد. در ادامه به تحلیل بازی نسبتاً موفق پرسپولیس در این دیدار نفسگیر پرداخته ایم.

 

پرسپولیس در کوچه علی چپ گیر کرد | امان از داوری یا فرصت سوزی علیپور؟

 

پرسپولیس در کوچه علی چپ گیر کرد | امان از داوری یا فرصت سوزی علیپور؟

 

برانکو در شرایطی تیم خسته ش را مقابل السد در قطر آرایش داده بود که به وضوح مشخص بود این تیم برای استفاده از ضدحملات بر روی دروازه السد برنامه ویژه ای دارد اما بی دقتی مهاجمین این تیم مانع از گلزنی در این دیدار شد.

بازیدر شرایطی آغاز شد که علی رغم برتری نسبی السد در مالکیت توپ، اما موقعیت های سرخ پوشان در ۲۰ دقیقه اول بازی به مراتب خطرناک تر از السد بود اما رفته رفته این السدی ها بودند که قدرت تاکتیکی خود را بر شاگردان برانکو دیکته کردند و با جلو آمدن تیم قطری، فرصت برای ضدحملات سریع پرسپولیس مهیاتر شد اما بی دقتی بودیمیر و علیپور آه از نهاد هواداران این تیم بلند کرد تا اینکه در دقایق پایانی نیمه اول، تیم السد بر روی یک ضربه ایستگاهی به گل رسید که داور این گل را آفساید اعلام کرد تا سرخ پوشان با خیال راحت به نیمه دوم این بازی حساس قدم بگذارند. بدون شک می توان گفت ستاره نیمه اول پرسپولیس کسی نبود جز محمد نادری دفاع چپ امشب سرخ پوشان که بارها مهاجمین السد را ناکام گذاشت.

 

پرسپولیس در کوچه علی چپ گیر کرد | امان از داوری یا فرصت سوزی علیپور؟

 

نیمه دوم در شرایطی آغاز شد که السدی ها عطش زیادی برا گل زدن در ۱۵ دقیقه ابتدایی این نیمه از خود نشان می دادند اما خالی بودن فضای پشت مدافعین این تیم، فرصت مناسب در اختیار علیپور قرار داد تا با استفاده از سرعت خود، دروازه السد را تهدید کند اما ضربات بی دقت این بازیکن راهی به دروازه بهترین دروازه بان جام ملتهای آسیا نداشت تا اینکه افت قوای جسمانی شاگردان برانکو از دقیقه ۶۵ به بعد هویدا شود و تعداد موقعیت های گل السدی ها و حلقه فشار آنها بر روی دروازه بیرانوند افزایش یافت که اگر سوپرسیو های بیرانوند نبود، شاید یک شکست سنگین در کارنامه برانکو در آسیا ثبت می شد.

بازی دو تیم به طرز کاملاً نفسگیری ادامه پیدا کرد به طوری که حملات خطرناک السد با ضدحملات برق آسای پرسپولیس پاسخ داده می شد که بر روی یکی از مهمترین ضدحملات این تیم، علی علیپور از نیمه زمین با دروازه بان حریف تک به تک شد اما خستگی و رسیدن مدافع السد مانع از گل شدن یک موقعیت گل مسلم برای پرسپولیس شد تا سرخ پوشان تاوان این فرصت سوزی را در ثانیه های پایانی به بدترین شکل ممکن بپردازند و ضربه ارسالی السدی ها به صورت ترکیبی و ضربه سر نهایی بغداد بونجاح به تور دروازه بیرانوند نشست تا برانکو سه امتیاز حساس را در ثانیه های آخر بازی از دست داده باشد.

 

آمار فوق العاده ضعیف پرسپولیس در مقابل السد

 

 

پرسپولیس راه را اشتباه می رود؛ اعتراض به داور چاره کار نیست

 

پس از این گل که به طور آشکاری در موقعیت آفساید به ثمر رسید، بازیکنان پرسپولیس اعتراض شدیدی به داور مسابقه داشتند اما این اعتراض بی فایده بود و شاید اگر فرهنگ اعتراض به تصحیح اشتباهات بازیکنان در درون زمین تغییر کند، نتیجه بهتری حاصل شود چرا که بازیکنان پرسپولیس در حالی در بازی با نساجی نیز به داور بازی معترض بودند که علی علیپور و سعید کریمی دو موقعیت مسلم گلزنی را از دست داده بودند و در این بازی نیز شاید فرصت سوزیهای پیاپی علیپور مهمتر از اشتباه ثانیه های پایانی داور بود.

 

با کسب این نتیجه، شانس پرسپولیس برای صعود از گروهش به کمترین حد ممکن رسیده است چرا که پاختاکور با ۴ امتیاز و دو تیم السد و الاهلی با ۳ امتیاز در جدول، بالاتر از این تیم قرار دارند و در صورتی که این تیم در بازی هفته سوم نتواند با پیروزی مقابل الاهلی عربستان از زمین خارج شود، تقریباً از گردونه رقابتها حذف خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید