وعده توخالی وزارت ورزش برای واگذاری استقلال و پرسپولیس | تماشاچی
کد خبر:46384
پ
۶۳۶۲۷۱۶۴۵۲۴۳۰۰۷۸۸۸

وعده توخالی وزارت ورزش برای واگذاری استقلال و پرسپولیس

واگذاری دو تیم محبوب پایتخت یعنی استقلال و پرسپولیس در بورس از آن شعارهایی است که هر مدیری در وزارت ورزش هرزچندگاهی با آن، یک شوی رسانه ای به راه می اندازد و در نهایت هیچ اتفاقی رخ نمی دهد چرا که ابتدایی ترین اصل ورود به بورس یعنی شفافیت مالی در این دو تیم […]

واگذاری دو تیم محبوب پایتخت یعنی استقلال و پرسپولیس در بورس از آن شعارهایی است که هر مدیری در وزارت ورزش هرزچندگاهی با آن، یک شوی رسانه ای به راه می اندازد و در نهایت هیچ اتفاقی رخ نمی دهد چرا که ابتدایی ترین اصل ورود به بورس یعنی شفافیت مالی در این دو تیم وجود ندارد.

 

وعده توخالی وزارت ورزش برای واگذاری استقلال و پرسپولیس

 

وعده توخالی وزارت ورزش برای واگذاری استقلال و پرسپولیس

 

در حالی که چندی پیش مجمع عمومی سالانه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به ریاست وزیر ورزش برگزار شد و صورتهای مالی هر دو باشگاه در نهایت مورد تصویب قرار گرفت؛ وزیر ورزش از روند حرکتی هر دو مدیرعامل استقلال و پرسپولیس ابراز رضایت کرد و این در حالیست که همچنان شعار واگذاری سرخابی ها در بورس را نیز از دهان دور نمی کند.

 

سوالی که در این بین مطرح می شود این است که چرا صورتهای مالی دو باشگاه باید از افکار عمومی مخفی بماند؟ مگر قصد وزارت نشینان واگذاری دو تیم دولتی به بخش خصوصی از طریق بورس نیست؟ آیا وزیر ورزش نمیداند که یکی از ابتدایی ترین شرایط ورود دو باشگاه به بورس، شفاف بودن جریان نقدینگی و صورتهای مالی است ؟ پس چرا از انتشار میزان هزینه کرد دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و محل هزینه ها شانه خالی می کنند؟ آیا مورد خلاف و غیرقانونی در صورتهای مالی وجود دارد که مردم نباید از آن مطلع شوند ؟ اگر چنین است چگونه شعار واگذاری آنها در بورس را سر می دهند و اگر چنین نیست چرا یکبار برای نمونه، عملکرد مدیران دست نشانده خود را در قالب صورتهای مالی حسابرسی شده و رسمی برای مردم شفاف نمی کنند؟

 

با رصد این موارد به سادگی می توان پی برد که منشاء ابهامات و عدم شفافیت مالی در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خود وزارت ورزش است و هیچ اراده جدی برای واگذاری دو تیم به بخش خصوصی وجود ندارد که اگر داشت، واهمه ای از انتشار صورتهای مالی ۱۲ ماهه آنها در رسانه ها وجود نداشت.

 

جناب سلطانی فر باید بداند که کمترین حق هواداران دو تیم، اطلاع از نحوه عملکرد مدیران و نوع هزینه کردن درآمدهای دو باشگاه است؛ آیا آنها این حق را ندارند تا بدانند چه مقدار پول به باشگاهشان وارد و چه مقدار و چگونه خارج می شود؟

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید