هدف یکبار مصرف شدن رمز دوم کارت بانکی چیست؟ | تماشاچی
کد خبر:35175
پ
هدف یکبار مصرف شدن رمز دوم کارت بانکی چیست؟

هدف یکبار مصرف شدن رمز دوم کارت بانکی چیست؟

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در مصاحبه با خبرنگاران از یکبار مصرف شدن رمز دوم کارت های بانکی سخن گفت؛ اما هدف یکبار مصرف شدن رمز دوم کارت بانکی چیست؟     آموزش تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت   هدف یکبار مصرف شدن رمز دوم کارت بانکی چیست؟     ?یک‌بار مصرف شدن رمز […]

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در مصاحبه با خبرنگاران از یکبار مصرف شدن رمز دوم کارت های بانکی سخن گفت؛ اما هدف یکبار مصرف شدن رمز دوم کارت بانکی چیست؟

 

 

آموزش تبدیل کارت بانکی به کارت سوخت

 

هدف یکبار مصرف شدن رمز دوم کارت بانکی چیست؟

 

تصمیم عجیب بانک مرکزی | رمز دوم کارت بانکی یکبار مصرف شد

 

?یک‌بار مصرف شدن رمز دوم کارت‌های بانکی از ابتدای آذرماه امسال آغاز شده و رمزهای ثابت از خردادماه سال آینده حذف می‌شوند.
?بر اساس این تصمیم بانک مرکزی، افراد لازم است برای تایید هویت، شماره تماس و اطلاعات بانکی خود تنها یک‌بار برای همیشه به بانک مراجعه کنند و پس از آن رمزهای دوم یک‌بار مصرف برای هر بار استفاده از دو طریق برای آن‌ها ارسال می‌شود.
?در روش نخست، به هنگام انجام تراکنش بر اساس درخواست دارندگان کارت، پیامکی حاوی رمز یک‌بارمصرف به شماره تلفن همراه دارنده کارت ارسال می‌شود که کاربر از آن تنها برای انجام آن تراکنش خاص می‌تواند استفاده کند و بعد از یک‌بار استفاده، باطل می‌شود که قابلیت اجرا در تمام گوشی‌های همراه را دارد.
?روش دوم نیز، استفاده از اپلیکشن‌های موبایلی در تولید رمزهای یک‌بار مصرف است که دارنده کارت در این روش با درخواست یک رمز یک‌بار مصرف، رمز را از آن اپلیکشن با یک‌زمان اعتبار مشخص که به ‌طور معمول ۶۰ ثانیه است، دریافت می‌کند و می‌تواند در این زمان برای انجام تراکنش از این رمز استفاده کند و رمز، بعد از آن باطل می‌شود.

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • فرشاد ۲۲ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۰۹ قبل از ظهر

    کار خیلی خوبیه اگه شدنی بشه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید