کد خبر:10766
پ
۰۱۱۶۲۴۲۰

نقطه ضعف بزرگ شفر در تمام بازیهای استقلال: اپیدمی تعویض اشتباه

بازی استقلال و تراکتورسازی لحظاتی قبل با حساب ۰-۰ به پایان رسید و دو تیم در دیداری که به شدت رصد می شد، امتیازات را تقسیم کردند تا در روزی که اکثر مدعیان به تساوی رسیده بودند؛ استقلال نتواند از فرصت به وجود آمده استفاده کند تا تنها حسن این بازی برای استقلالی ها رکوردشکنی […]

بازی استقلال و تراکتورسازی لحظاتی قبل با حساب ۰-۰ به پایان رسید و دو تیم در دیداری که به شدت رصد می شد، امتیازات را تقسیم کردند تا در روزی که اکثر مدعیان به تساوی رسیده بودند؛ استقلال نتواند از فرصت به وجود آمده استفاده کند تا تنها حسن این بازی برای استقلالی ها رکوردشکنی سیدحسین حسینی بود که توانست به تنهایی به عنوان بهترین گلر ادوار لیگ برتر در بیشترین دقایق بسته نگه داشتن دروازه دست یابد؛ اما این بازی که می توان گفت پر انتقاد ترین بازی استقلال تحت هدایت شفر بود نکاتی داشت که در ادامه به آن می پردازیم.

 

فاجعه تعویض اشتباه در استقلال

فاجعه تعویض اشتباه

 

استقلال در این بازی، روزبه چشمی و سرور جبارف را در اختیار نداشت که اتفاقاً نبود این دو بازیکن در کار تیمی استقلال بسیار به چشم آمد به طوری که عملکرد این تیم در دفاع چندان جالب نبود و بی دقتی محمد ابراهیمی و تیر دروازه مانع باز شدن دروازه استقلالی ها شد و از طرف دیگر، در میانه میدان خلاً یک بازیکن طراح مثل جبارف به شدت احساس شد چرا که ریتم بازی استقلال مثل بازیهای گذشته این تیم نبود و هرگز نتوانستند کیفیت بازیهای قبل خود را تکرار کنند. البته تراکتورسازی هم تیم دست و پا بسته ای نبود و یکی از تیم های قدرتمند ایران به حساب می آمد که در این بازی با انگیزه مضاعف برای اعاده حیثیت از باخت هفته گذشته مقابل پرسپولیس و البته جلوگیری از اخراج مربی خود به میدان آمده بودند و اتفاقاً یحیی گلمحمدی بسیاری از بازیکنان تاثیرگذاری که در بازی مقابل پرسپولیس روی نیمکت بودند را در این بازی به میدان فرستاده بودو توانست بازی پایاپایی با استقلال برگزار کند.

 

نکته ای که در مورد بازی استقلال به شدت به چشم آمد این بود که کیفیت بازی چند بازیکن این تیم از جمله علی قربانی، خسرو حیدری، جابر انصاری هرگز در حد و اندازه های این تیم نیست و این بازیکنان آنقدر ضعیف بازی کردند که به سادگی موقعیت های به وجود آمده را از دست دادند تا آه از نهاد هواداران استقلال مثل بازیهایی که این سه بازیکن عضو فیکس تیم منصوریان بودند، بر آید.

 

 

عملکرد ضعیف شفر در تعویض بازیکنان

 

اتفاق عجیب تر اینکه شفر در طول بازیهای گذشته استقلال چه در بازیهایی که موفق شده و چه در بازیهایی که نتیجه نگرفته، همواره در تعویضها دچار اشتباه شده و تعویضهای عجیبی در جربان بازی انجام داده است. او در این بازی نیز با دو تعویض عجیب هواداران استقلال را شوکه کرد و اتفاقاً همان دو بازیکن نقش زیادی در انتقادات از سبک بازی نیمه دوم استقلال داشتند به طوری که خسرو حیدری بارها یا پاس اشتباه داد یا توپ لو داد و یا سانترهایی با کیفیت پایین ارسال کرد و جابر انصاری نیز نتوانست در جریان بازی حضور موثر داشته باشد و در آخرین ثانیه های بازی نیز نتوانست دروازه خالی و بدون دروازه بان تراکتورسازی را باز کند. این در حالی است که شگفت انگیز ترین تعویض شفر یعنی تعویض سوم نیز در راه بود که دیگر فرصت حضور او در میدان به دست نیامد چرا که شفر در اقدامی عجیب قصد داشت بازیکنی را در دقیقه ۹۳ به میدان بفرستد!

 

از نوع بازی استقلال در نیمه دوم اینطور بر می امد که این تیم برای تساوی به میدان رفته و میل چندانی برای حمله و گلزنی در بازیکنان این تیم دیده نمی شد و جتی در لحظات پایانی بازی نیز به جای اینکه مثلا میلاد ذکی پور توپ را به روی دروازه سانتر کند، با نگه داشتن بی مورد توپ، وقت بازی را آنقدر تلف کرد تا داور مجاب شود سوت پایان بازی را به صدا در آورد.

 

برزای برای چه جذب شده ؟

 

در هر صورت، اکنون دیگر بهانه اینکه هنوز بازیکنان و کیفیت آنها را نمی شناسد از شفر پذیرفته نیست و او نمی تواند با این توجیه که هنوز بازیکنان را نمی شناسد، توجیهی برای تعویضهای ضعیف خود بیاورد. او بهنام برزای را به هزار سر و صدا از ابتدای فصل در بوق و کرنا کرد که می خواهد اما اکنون که او حضور دارد، به نیمکت ذخیره ها پیچ شده است و هواداران استقلال باید شاهد بازیهای ضعیف مهاجمی مثل علی قربانی باشند!

 

افت فنی شدید خسرو حیدری

 

به نظر می رسد، خسرو حیدری نیز به پایان فوتبال خود نیزدیک شده و به محض خروج از استقلال، مجبور به خداحافظی از فوتبال شود! درست مثل همان اتفاقی که برای آرش برهانی رخ داد. با این اوضاف و با افت فنی خسرو که سالهاست گریبان استقلال را گرفته مشخص نیست با چه منطقی هنوز به این بازیکن پا به سن گذاشته در استقلال بازی می رسد. دیگر اثری از سرعت، سانترهای طلایی و یا توانایی عبور از بازیکن مستقیم در خسرو حیدری دیده نمی شود و سوال مهم از شفر این است که بازیکنی که حتی یکی از این فاکتورها را هم ندارد، چطور در فهرست ۱۸ نفره استقلال قرار می گیرد؟ اگر از خود خسرو حیدری هم اکنون سوال شود، آخرین گل یا پاس گلی که برای استقلال روی حرکت او به ثمر رسیده چه زمانی بوده، شاید خود او نیز فراموش کرده باشد!

حراج تابستانه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید