نکات مهم لو رفتن مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال | تماشاچی
کد خبر:44595
پ
نکات مهم لو رفتن مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال

نکات مهم لو رفتن مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال

روزنامه گل تیتر یک شماره امروزش را به رقم قرارداد بازیکنان استقلال برای فصل جدید اختصاص داده و نوشته که صفحه ثبت رقم قرارداد بازیکنان استقلال در هیات فوتبال تهران لو رفته است. اما نکات مهمی در لو رفتن مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال وجود داشت که در ادامه به آن می پردازیم.     برنامه […]

روزنامه گل تیتر یک شماره امروزش را به رقم قرارداد بازیکنان استقلال برای فصل جدید اختصاص داده و نوشته که صفحه ثبت رقم قرارداد بازیکنان استقلال در هیات فوتبال تهران لو رفته است. اما نکات مهمی در لو رفتن مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال وجود داشت که در ادامه به آن می پردازیم.

 

 

برنامه بازیهای استقلال در لیگ ۹۸

 

نکات مهم لو رفتن مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال

 

نکات مهم لو رفتن مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال

بر اساس اطلاعاتی که روی جلد این روزنامه دیده می شود، وریا غفوری، علی کریمی و حسین حسینی گرانترین بازیکنان استقلال در این فصل هستند که قرارداد امسالشان ۲٫۵ میلیارد است. مرتضی تبریزی چهارمین بازیکن گرانقیمت استقلال است که برای امسال ۲٫۲ میلیارد خواهد گرفت. فرشید باقری و فرشید اسماعیلی قراردادی ۲ میلیاردی بسته اند و سیاوش یزدانی هم با قراردادی ۱٫۷ میلیاردی از سپاهان به استقلال آماده است.

 

بعد از یزدانی، گرانترین خرید استقلال در این فصل آرش رضاوند است که با قراردادی ۱٫۲ میلیاردی به این تیم ملحق شده. جذب علی دشتی هم یک میلیارد تومان برای آبی ها هزینه داشته است و خریدهای دیگر استقلال به جز مسعود ریگی و دیاباته که هنوز رقم قراردادشان مشخص نشده، با قراردادهایی کمتر از ۶۰۰ میلیون به این تیم پیوسته اند. بلبلی، ۵۵۰ میلیون گرفته، میلاد باقری ۴۰۰ میلیون و عارف غلامی هم با ۳۵۰ میلیون تومان راهی استقلال شده است. البته این روزنامه دچار اشتباه شده است چرا که این رقم قرارداد بلبلی ۳۵۰ میلیون تومان بوده و این رقم قرارداد عارف غلامی است که ۵۵۰ میلیون تومان است و احتمالا جابجا دیده شده اند. ضمن اینکه رقم قرارداد آرش رضاوند روی جلد یک میلیارد و سیصد میلیون تومان بوده اما در صفحات داخلی یک میلیارد و دویست میلیون تومان ذکر شده است. دیگر بازیکنانی که رقم قراردادشان لو رفته، میلاد زکی پور و مهدی قائدی هستند که به ترتیب ۸۰۰ و ۷۰۰ میلیون تومان از استقلال می گیرند. البته امروز دیاباته و میلاد باقری و کادر فنی استقلال قراردادهایشان را ثبت کردند و هنوز رقم دقیق قراردادهایشان به بیرون درز نکرده و ممکن است درز کند.

 

اما انتشار این گزارش نکاتی را به دنبال داشته که بد نیست اشاره ای به آنها داشته باشیم:

 

اگر چه افشای رقم قرارداد بازیکنان استقلال، بازیکنان این تیم را تحت تاثیر قرار داده اما کسی نمی تواند از روزنامه گل بابت انتشار این ارقام انتقاد کند چرا که آنها بنا به وظیفه شان به دنبال شفافیت بودند و اگر در باشگاه کسی دنبال مقصر می گردد باید سراغ مدیر روابط عمومی و مدیر رسانه ای استقلال بروند که دیروز با غیبتشان در هیات فوتبال، اجازه دادند رسانه ها بدون هیچ مشکلی روی صفحه اثر انگشت وامضا و رقم قرارداد مسلط شوند و از آن عکس بگیرند و ارقام را منتشر کنند. بخش رسانه ای باشگاه آنقدر بی تفاوت بوده که چنین ماجرای مهمی بدون حضور آنها اتفاق افتاده و خود بازیکنان و روابط عمومی هیات فوتبال استان تهران، حضورشان در هیات فوتبال را مدیریت می کردند. امروز حامد حاجیلو مدیرروابط عمومی باشگاه استقلال به همراه یکی دو بازیکن و کادرفنی به هیات فوتبال استان تهران رفته بود اما باز هم تلاشی نکرد تا برگه ثبت امضا و ارقام از دید رسانه ها پنهان بماند. مدیریت ضعیف رسانه ای، موضوعی است که استقلال مدتهاست از آن رنج می برد و انتشار ارقام مطمئنا روی اعصاب بازیکنان استقلال رفته است. همانطور که فصل گذشته قراردادهای بازیکنان خارجی استقلال منتشر شد و فضای باشگاه و تیم را متشنج کرد. مطمئنا انتنشار رقم قرارداد بازیکنان استقلال در هیات فوتبال استان تهران باعث خواهد شد تا تیم های دیگر هنگام ثبت قراردادشان سعی کنند تا حد امکان نمایندگان رسانه ها را از دفتر ثبت قرارداد دور نگه دارند تا ارقام لو نرود.

 

وریا غفوری، سید حسین حسینی و علی کریمی که پروسه تمدید قراردادشان با استقلال طولانی شد، سه بازیکن گرانقیمت استقلال در این فصل هستند. پیش از این مصاحبه ای از قول معاون ورزشی سابق باشگاه استقلال منتشر شده بود که رقم درخواستی وریا و حسینی از استقلال، ۳ میلیارد تومان برای یک فصل است. مصاحبه ای که بعدها علی خطیر گفت آن را به اصرار مدیرعامل و اعضای هیات مدیره انجام داده و قرار بوده مذاکره کننده مستقیم یعنی کامران منزوی آن را انجام دهد و جملات هم توسط فتحی و منزوی تنظیم شده بود اما آنها از خطیر خواستند که مصاحبه را به نام خودش بزند. این مصاحبه به قول خود خطیر ۵ تا ۶ میلیارد تومان به سود باشگاه شده است اما اینکه منزوی زیر بار این مصاحبه نرفته جالب به نظر می رسد. او می دانست اگر مصاحبه را به نام خودش بزند، از طرف هواداران مورد هجوم قرار می گیرد. اتفاقی که برای خطیر افتاد و او پس از مصاحبه فرمایشی آماج حملات قرار گرفت.

 

نکته دیگر اینکه منزوی به همه بازیکنانی که با آنها مذاکره کرده بود قول ارقام بالای سه میلیارد و سه میلیارد و نیم تومان داده بود و مطمئنا بازیکنان پس از اینکه با رقم قرارداد دو و نیم میلیارد تومان قرارداد با امیرحسین فتحی بسته بودند، علیه منزوی مصاحبه می کردند. اما منزوی توپ را به زمین خطیر انداخت تا بازیکنان علیه او موضع بگیرند و مصاحبه های تند و آتشین علیه علی خطیر انجام دهند که این سناریو با موفقیت از سوی منزوی اجرا شد.

 

اگر چه بعد از تمدید قرارداد این دو بازیکن، خبرهایی درباره قرارداد نزدیک به ۲ میلیاردی آنها با استقلال منتشر شده بود. اینکه سید حسین حسینی دو میلیارد و یکصد میلیون و وریا غفوری دو میلیارد و دویست میلیون تومان بسته است. جالب اینجاست که منزوی در گفت وگو با خبرنگاران به آنها گفته بود قرارداد علی کریمی برای یک سال سه و نیم میلیارد تومان است اما حالا مشخص شده که قرارداد کریمی دو و نیم میلیارد تومان است! به نظر می رسد این بازیکنان، هر کدام بین یک میلیارد تا ۵۰۰ میلیون تومان به باشگاه تخفیف داده اند.

 

مدیر برنامه های سه بازیکن گرانقیمت استقلال، یکنفر است که اگر فرض کنیم او ۱۰ درصد قرارداد بازیکنان را برمی‌دارد، فقط از این سه نفر، ۷۵۰ میلیون تومان درآمدزایی داشته است، البته نفراتی نظیر تبریزی، عارف غلامی، میلاد زکی پور و رضاوند هم با این مدیر برنامه خاص همکاری می کنند که مجموع دریافتی او از این بازیکنان به رقم ۶۶۵ میلیون تومان می رسد. یعنی این مدیر برنامه خاص این فصل و بابت قراردادهایی که استقلال با بازیکنان او بسته، فقط از این بازیکنان که رقم قرارداد آنها لو رفته است نزدیک به ۱٫۴ میلیارد تومان دریافتی خواهد داشت. به این رقم یک میلیارد و چهارصد میلیون تومانی، ۱۰ درصد قرارداد داریوش شجاعیان را هم باید اضافه کنید که هنوز رقم قراردادش لو نرفته است. در هر حال بازیکنانی که با استقلال تمدید کردند، احتیاجی به مدیربرنامه و ایجنت نداشتند. می توانند رقم ایجنت را در خزانه باشگاه حفظ کنند چرا که این بازیکنان ، بازیکنان سابق استقلال بودند و برای تمدید قرارداد نیاز به ایجنت نداشتند، کاری که مهدی رحمتی و خسرو حیدری و چند بازیکن سابق استقلال در سالهای گذشته انجام می دادند و هیچ وقت برای تمدید قرارداد از کارگزار و ایجنت استفاده نمی کردند.

منبع
فوتبا لی

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید