نقد مافیای فاسد در فدراسیون فوتبال | استعفا دهید تا ورزشگاه ها امن شوند | تماشاچی
کد خبر:44532
پ
نقد مافیای فاسد در فدراسیون فوتبال | استعفا دهید تا ورزشگاه ها امن شوند

نقد مافیای فاسد در فدراسیون فوتبال | استعفا دهید تا ورزشگاه ها امن شوند

به جرات می توان گفت فدراسیون فوتبال تحت مدیریت مهدی تاج ، پر حاشیه ترین و پر حرف و حدیث ترین فدراسیون فوتبال تاریخ فوتبال ایران بوده است و این موضوع به واسطه اقدامات و تحرکات مشکوک و شائبه داری است که در سالهای اخیر در رکن های مختلف آن انجام شده و هر وقت […]

به جرات می توان گفت فدراسیون فوتبال تحت مدیریت مهدی تاج ، پر حاشیه ترین و پر حرف و حدیث ترین فدراسیون فوتبال تاریخ فوتبال ایران بوده است و این موضوع به واسطه اقدامات و تحرکات مشکوک و شائبه داری است که در سالهای اخیر در رکن های مختلف آن انجام شده و هر وقت هم صحبت از تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال به میان می آید، با ترش رویی آقای رئیس و لابی با بالایی ها این موضوع منتفی می شود تا مشخص نشود دقیقا در فدراسیون فوتبال چه می گذرد که در سالهای اخیر مرکز فساد اداری فوتبال ایران شده است.

 

چرا ارکان مختلف فدراسیون فوتبال پرسپولیس هستند؟

 

نقد مافیای فاسد در فدراسیون فوتبال | استعفا دهید تا ورزشگاه ها امن شوند

 

نقد مافیای فاسد در فدراسیون فوتبال | استعفا دهید تا ورزشگاه ها امن شوند

 

پس از افشاگری حسین هدایتی مبنی بر در اختیار قرار دادن مبلغی به فدراسیون فوتبال در ازای به خدمت گرفتن دو بازیکن وقت تیم ملی برای پرسپولیس، کمتر کسی به این موضوع ورود کرد و مثل موارد قبلی، بر روی این موضوع نیز سرپوش گذاشته شد چرا که هیچ کس حق ورود به حوزه استحفاظی آقایان در فدراسیون فوتبال و بارخواست عملکرد آنها را در سالهای اخیر نداشته است. اما به نظر می رسد با ریاست جدید قوه قضائیه و درخواست عمومی از این نهاد برای ورود به اقدامات مغایر قانون فدراسیون فوتبال می توان به بازگشت پاکی به فوتبال ایران امیدوار بود.

 

شاید دوستانی که این روزها شروع لیگ برتر را به تامین امنیت ورزشگاه ها منوط کرده اند، فراموش کردند که این امنیت را خود آنها با تبعیض های رنگی به سود یک تیم خاص از بین برده اند؛ وقتی صدای فحاشی تماشاگران آن تیم خاص در بازیهای متعدد را کمیته انضباطی نمی شنود به طور طبیعی هواداران سایر تیمها نیز به خود این جرات را می دهند که در برخی موارد پا را از گلیمشان درازتر کنند چرا که انتظار عدم برخورد از سوی کمیته انضباطی را دارند اما در عمل اینگونه نمی شود و قانون برای سایر تیمهاست و نه تیم منتخب آقایان!

 

چرا دوستان فدراسیون نشین یکبار این سوال را از خود نمی پرسند که چرا یک پای ثابت تمام حواشی منفی در سالهای اخیر تیم پرسپولیس بوده است و چرا اصولاً برخوردی قاطع با عوامل به وجود آوردن این ناهنجاری ها صورت نگرفته است؟

 

چرا به موضوع جعل قرارداد طارمی ورود نشد؟

وقتی با موضوع دستکاری قرارداد مهدی طارمی (همان جعل) برخوردی نمی شود؛ نباید توقع داشت فدراسیون فوتبال در جهت منافع باشگاه پرسپولیس حرکت نکند چرا که آنها بارها در فصول گذشته همکاری های مختلفی در جهت منافع این باشگاه انجام داده اند و دستکاری در حکم کمیته انضباطی برای فرار از محرومیت انضباطی تماشاگران این تیم، تنها نمونه کوچکی از این نوع حمایتهای پشت پرده است که در چند فصل اخیر از این تیم شده است.

 

داستان عجیب سوپرجام

فصل گذشته دوستان در یک هفته نسخه سوپرجام را پیچیدند و بر خلاف قانون، پرسپولیس را قهرمان سوپرجام ایران کردند و کاپ ان را نیز تقدیم باشگاه محبوب خود کردند؛ پرونده ای که با اعتراض باشگاه استقلال همراه شد و آنقدر پیچیدگی داشت که بعد از یکسال هنوز دادگاه CAS موفق به صدور حکم قطعی خود نشده است و سوال اینجاست سعید فتاحی و اربابانش چطور ظرف یک هفته به این نتیجه رسیدند که پرسپولیس قهرمان سوپرجام است؟

 

یکسال گذشت و پرسپولیس به طور همزمان به عنوان قهرمانی لیگ و حذفی رسید و با استناد به اینکه در آئین نامه سوپرجام این مورد دیده نشده و به دلایل امنیتی قادر به برگزاری بازی سوپرجام بین پرسپولیس و سپاهان نیستند، این بازی را لغو و  با وضع قانونی جدید که در هیچ جای دنیا سابقه ندارد، پرسپولیس را قهرمان سوپرجام معرفی کردند و این در حالیست که در بدترین حالت وقتی تصمیم بر عدم برگزاری بازی به دلایل امنیتی بود، دلیلی بر قهرمان اعلام کردن تیم پرسپولیس وجود نداشت و این بازی نیز مثل بسیاری از دوره های لیگ برتر لغو می شد بدون آنکه قهرمانی معرفی شود. وانگهی دوستانی که دم از عدم برگزاری بازی به دلایل امنیتی می زنند، آیا به این فکر کرده اند که در لیگ برتر نیز این دو تیم دو بار مقابل هم صف آرایی خواهند کرد و گریزی از برگزاری این بازی نیست؟

 

انواع و اقسام همکاری با پرسپولیس

فدراسیون نشینان که به خیال خود کسی از اقدامات آنها به سود یک تیم خاص با خبر نیست، در فصل گذشته با علم به محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس نهایت همکاری را با آنها به طرق مختلف انجام دادند به طوری که یک پای ثابت درگیری های فصل گذشته تیم پرسپولیس بود اما وقتی به آرای کمیته انضباطی در خصوص این تیم نگاه می کنیم، گویی کم حاشیه ترین تیم لیگ برتر بوده اند! وقتی کمیته انضباطی با مماشات کامل با اتفاقات بازی پرسپولیس و سایپا برخورد کرد باید این انتظار می رفت که آنها محرومیت بیرانوند در آستانه بازی با سپاهان را نیز تعلیقی کنند تا سنگربان اصلی پرسپولیس قادر به حضور در بازی نیمه نهایی جام حذفی باشد.

 

ماجراهای زورگویی در جام حذفی

وقتی سعید فتاحی با قلدری قصد داشت تا بازی نیمه نهایی جام حذفی را از حالت ۹۰ به ۱۰ به ۵۰ به ۵۰ تغییر دهد، قانون کجا بود و چرا قانون مقابل این خواسته ناحق او نایستاد ؟ در کدام قسمت قانون نوشته شده که به دلیل مسائل امنیتی، قانون اجرا نشود و قانون ۷۰ به ۳۰ اجرا شود؟   در کدام قسمت قانون نوشته شده در بازی فینال قانون ۱۰۰ به ۰ به اجرا در آید؟   آقایان اگر توانایی برگزاری یک مسابقه ساده فوتبال را ندارید بهتر نیست استعفا دهید تا افرادی که توانایی مدیریت مشکلات فوتبال را دارند بر مسند کار قرار گیرند؟ چرا ناتوانی خود در مدیریت ورزشی را به مسائل امنیتی ارتباط می دهید؟ چرا در دوره های قبل لیگ برتر شاهد چنین مواردی نبودیم ؟ به یکباره فضای فوتبال ما اینقدر امنیتی شده که به خاطر ترس از تبعات آن، بازی سوپرجام برگزار نمی شود یا بر خلاف قانون در حق سهمیه تماشاگران تیم میزبان اجحاف می شود؟

 

دستکاری در حکم کمیته انضباطی

آخرین سکانس از سری سکانس های همکاری فدراسیون فوتبال با تیم محبوب خود، دست بردن در حکم کمیته انضباطی و به کار بردن لغت محرومیت تعلیقی برای آنهاست تا بازی افتتاحیه لیگ برتر با حضور تماشاگران این تیم برگزار شود و این در حالیست که سعید فتاحی و دوستانش در سازمان لیگ متوجه این اتفاق نبودند و با اشتباه خود، بازی افتتاحیه لیگ را انتخاب کردند. با رسوایی بزرگی که گریبان فدراسیون را گرفته احتمال اینکه در فصول گذشته نیز چنین اتفاقاتی برای صدور مجوز بازی بازیکنان آن تیم خاص رخ داده باشد کم نیست چرا که سابقه نشان می دهد، دوستان در هر مقطعی، قانون را به سود آن تیم خاص تغییر داده اند.

 

علت تاخیر در شروع لیگ چیست؟

امیدواریم شایعات و شائبه ها در خصوص زمان شروع لیگ برتر نیز اشتباه باشد چرا که برخی معتقدند این تاخیر در شروع لیگ برتر تنها به سود تیمهایی است که تیمشان کامل نشده و از بقیه تیمها عقب تر هستند و با رصد بازیهای دوستانه پیش فصل تیمها به وضوح مشخص است که چه تیم هایی در شرایط آرمانی قرار دارند و چه تیمهایی هنور برای رسیدن به شرایط مطلوب به زمان نیاز دارند!

هر چه که هست بالاخره لیگ برتر آغاز خواهد شد و قطعاً و حتماً ۳ شرط فدراسیون فوتبال در این مدت کم، محقق نخواهد شد و در واقع این اتلاف وقت یک بازی رسانه ای برای انحراف افکار عمومی از هدف اصلی آقایان محسوب می شود.

 

استعفا دهید تا فوتبال آرام شود

در نهایت باید برای فدراسیونی که دم از عدالت و پاکی در فوتبال می زند ابراز تاسف کرد چرا که آنها از همین ابتدای لیگ، بار دیگر تنور تبعیض بین تیمها را داغ کرده اند که این موضوع مسلماً در رفتار تماشاگران در استادیوم ها و فضای مجازی تاثیرگذار خواهد بود. به نظر شما فدراسیونی که این روزها به مرکز فساد اداری تبدیل شده چطور می خواهد با فساد مبارزه کند؟ به نظر می رسد بهترین گزینه در شرایط فعلی برای بازگرداندن امنیت اخلاقی و روانی به ورزشگاه ها استعفای دسته جمعی فدراسیون نشینان باشد چرا که نیروی انتظامی نیز بارها نشان داده در مقابل طغیان هواداران خشمگین تیمها کاری از پیش نمی برد و شاید استعفای مهدی تاج و عوامل فاسد دستگاه اداری فدراسیون فوتبال تنها راه نجات فوتبال ایران از باتلاقی است که به لطف دوستان در آن گیر کرده است.

 

برانکو بدون حمایت پشت پرده هیچ است

نکته جالب اینکه مربی موفق دوستان که به لطف حمایت های پشت پرده از تیمش در سه فصل اخیر به قهرمانی رسیده بود، بدون حمایت های پشت پرده از تیمش در عربستان در حد یک مربی درجه۳ تنزل پیدا کرده و احتمالاً چندی دیگر به دلیل کسب نتایج ضعیف از سمتش اخراج شود چرا که در فوتبال عربستان، فدراسیون فوتبال این کشور به عنوان حامی او و تیمش عمل نمی کند و همین موضوع، به شدت بر روی کیفیت کار او و تیم گران قیمتش تاثیر گذاشته است!

 

پی نوشت: اگر در فصل گذشته در استادیوم های ریز و درشت ایران شاهد به اهتزاز در آمدن پرچم ژاپن بودیم، این مورد به خوبی نشان از اتحاد اهالی فوتبال در مقابل جریان فاسدی است که فوتبال را از ریلش منحرف کرده اند. پرچم ژاپن نماد اعتراض به بی عدالتی در فوتبال و تبعیض بین تیمها بود که متاسفانه همچنان شاهد این موضوع هستیم. اگر  طرفداران سایر تیمها از عدم قهرمانی یک تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا در دو فصل گذشته شادمان شدند، علتش حضور مفسدانی بود که در بدنه فدراسیون فوتبال هر کاری را برای موفقیت آن تیم خاص انجام دادند و در نهایت به نتیجه نرسیدند که شکست جریان فساد در واقع پیروزی جریان حق علیه باطل بود و هست که با پرچم ژاپن در استادیوم ها به نمایش در آمد.

 

 

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید