کد خبر:31042
پ
FC Ingolstadt v Karlsruher SC  – 2. Bundesliga

میشائیل هنکه دوای درد استقلال و شفر

پس از آشکار شدن ضعف کادر فنی استقلال و نبود کمک مربیانی که بتوانند در لحظات حساس به شفر کمک کنند، هواداران استقلال به یاد کمک مربی با دانش و تاثیر گذار سالهای نه چندان دور خود یعنی میشائیل هنکه که اتفاقاً او نیز آلمانی بود افتادند؛ او که در زمان حضورش در استقلال، تحول […]

پس از آشکار شدن ضعف کادر فنی استقلال و نبود کمک مربیانی که بتوانند در لحظات حساس به شفر کمک کنند، هواداران استقلال به یاد کمک مربی با دانش و تاثیر گذار سالهای نه چندان دور خود یعنی میشائیل هنکه که اتفاقاً او نیز آلمانی بود افتادند؛ او که در زمان حضورش در استقلال، تحول اساسی در سبک بازی این تیم ایجاد کرد و یک تئوریسین صاحب سبک در فوتبال آلمان محسوب می شود،  نقش اصلی در موفقیت های پرویز مظلومی داشت به طوری که پس از رفتن او از کادر فنی استقلال، استقلال هرگز رنگ موفقیت را به خود ندید.

 

بیشتر بخوانید؛ شفر در استقلال تنهاست؛ لزوم اضافه شدن فوری دستیاران با دانش

 

میشائیل هنکه دوای درد استقلال و شفر

 

میشائیل هنکه دوای درد استقلال و شفر

 

میشائیل هنکه که اکنون ۶۱ سال دارد در فصل ۲۰۱۱/۲۰۱۲ کمک مربی استقلال مدل پرویز مظلومی بود و در آن سالها استقلال هم خوب بازی می کردد و هم خوب نتیجه می گرفت؛ به طوری که ۴ بسیاری از کارشناسان موفقیت های استقلال در آن برهه را به نام هنکه زدند و نه مظلومی و همین عامل باعث شد تا مظلومی در اقدامی عجیب، هنکه را در فصل بعدش کنار بگذارد تا ثابت کند بدون هنکه نیز می تواند موفق باشد اما همین اتفاق منفی کافی بود تا روند نزولی استقلال آغاز شود و اتفاقات تاریک کارنامه مربیگری مظلومی در استقلال با شکست ۳-۲ معروف ایمون زائد و شکست ۴-۲ به پرسپولیس آغاز شود و در نهایت با شعار حیا کن و رها کن هواداران مجبور به ترک این تیم شود.

 

میشائیل هنکه دوای درد استقلال و شفر

 

در برهه فعلی، استقلال به واسطه کمبود دستیاران مجرب و با دانش در کنار شفر با مشکلات عدیده ای رو به رو شده و بعضا ً دیده شده بیژن طاهری، محمدرضا زرندی، اشکان نامداری در تمرین استقلال نکات فنی را به بازیکنان گوشزد می کنند!

بر هیچکس پوشیده نیست که یک کمک مربی خوب در کنار سرمربی با دانش و با تجربه می تواند یک تیم را به موفقیتهای زیادی برساند و این اتفاق در حالی در استقلال اکنون وجود ندارد که اتفاقات ابتدای فصل این تیم، دامن کمک مربی این تیم یعنی جری ساناک را گرفت و او به واسطه قرارداد عجیب شفر از استقلال جدا شد.

 

میشائیل هنکه دوای درد استقلال و شفر

 

با وضع موجود که ساناک اعلام کرده به دلیل مشکلات خانوادگی قادر به بازگشت به ایران نیست، به نظر می رسد مناسب ترین گزینه برای کمک به سرمربی آلمانی استقلال، میشائیل هنکه باشد.

او که تا دی ماه ۹۷ با شنهوای چین  قرار داد دارد، احتمالاً بدش نیاید تا بار دیگر در یکی از تیمهای معتبر آسیایی مشغول به کار شود و این موضوع وقتی برای او جذابتر می شود که بداند سرمربی استقلال، وینفرد شفر نام آشنا در فوتبال آلمان و جهان است.

 

دانش فنی هنکه جای بحث و چالش ندارد چرا که او در بایرن مونیخ و دوران طلایی اش، کمک مربی اوتمار هیتسفیلد بوده و در تیمهای معتبر زیادی به عنوان کمک مربی، تاثرگذار ظاهر شده است.

 

سابقه مربیگری میشاییل هنکه

 

با توجه به شرایط تیم شنهوا در لیگ شانزده تیمی چین که در رده سیزدهم قرار گرفته به نظر می رسد، اگر مسئولین استقلال به طور جدی پیگر حضور او در استقلال باشند، می توانند در نیمی فصل مسابقات، او را به خدمت بگیرند چرا که قراردادش با شنهوا به اتمام خواهد رسید و لیگ چین نیز به پایان می رسد.

حراج تابستانه

دیدگاه کاربران 2 دیدگاه
  • باواریا ۷ مهر ۱۳۹۷ / ۵:۱۶ بعد از ظهر

    عالیه
    فقط دشواری ما پوله اونم با این نرخ دلار بنظرم خود شفرم بره

  • فرشاد ۳ خرداد ۱۳۹۸ / ۳:۲۴ بعد از ظهر

    هنکه برگرد ب تیمت ک فرهاد ریده ب تیمت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید