سونامی استعفا در فدراسیون فوتبال با استعفای رئیس کمیته انضباطی و اخلاق | تماشاچی
کد خبر:47649
پ
۱۵۶۶۵۱۷۵۲

سونامی استعفا در فدراسیون فوتبال با استعفای رئیس کمیته انضباطی و اخلاق

رئیس فدراسیون فوتبال با استعفای اسماعیل حسن زاده رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال موافقت کرد و طی روزهای آتی جانشین او مشخص خواهد شد.     موافقت تاج با استعفای حسن زاده | رئیس کمیته انضباطی محروم کرد و رفت     مهدی تاج با توجه به انتصاب اسماعیل حسن زاده به عنوان معاون قضایی و رییس […]

رئیس فدراسیون فوتبال با استعفای اسماعیل حسن زاده رییس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال موافقت کرد و طی روزهای آتی جانشین او مشخص خواهد شد.

 

 

موافقت تاج با استعفای حسن زاده | رئیس کمیته انضباطی محروم کرد و رفت

 

 

مهدی تاج با توجه به انتصاب اسماعیل حسن زاده به عنوان معاون قضایی و رییس حوزه ریاست کل دادگستری استان تهران، با تقدیر از زحمات و تلاش‌های بی‌شائبه وی در دوران تصدی ریاست کمیته انضباطی، با استعفای او موافقت کرد.

رییس فدراسیون فوتبال با ارسال نامه‌ای در پاسخ به تقاضای مجدد دادگستری استان تهران با عنایت به مسئولیت جدید حسن زاده در آن نهاد، با استعفا وی از ریاست کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال موافقت کرد. این موضوع در ابتدا در شهریور ماه گذشته با مخالفت رییس فدراسیون همراه شد اما در ادامه با درخواست دوباره دادگستری استان تهران در مهر ماه با موافقت روبرو ریاست فدراسیون شد.

گفتنی است، سرپرست کمیته انضباطی فدراسیون در روزهای آتی معرفی خواهد شد.

نکته جالب که حسن زاده در آخرین حکم خود، گابریل کالدرون را به مدت یک جلسه از همراهی تیم پرسپولیس محروم کرده بود که طبیعتاً این حکم جنجالی با واکنش شدید باشگاه پرسپولیس مواجه خواهد شد.

 

آخرین حکم حسن زاده به عنوان رئیس کمیته انضباطی

 

کمیته انضباطی پس از بررسی مصاحبه گابریل کالدرون، سرمربی تیم پرسپولیس با جراید، مبنی بر اینکه «امیدوارم نتایج مسابقات در زمین فوتبال تعیین شوند» که متن آن به نوعی افترا به برگزارکنندگان مسابقات فوتبال بوده که نتایج تیمی خاص را در خارج از زمین بازی تعیین می‌کنند، حکم به محرومیت او از همراهی سرخپوشان داد.

این کمیته پس از بررسی طبق ماده ۷۱ آیین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال، مصاحبه کالدرون را مصداق افترا و نشر اکاذیب دانسته و وی را به یک جلسه محرومیت از مسابقه رسمی تیم خود محکوم کرد. ضمناً به ایشان تذکر داده می‌شود چنانچه این رفتار در آینده ادامه داشته باشد، مجازات‌های شدیدتری برای این سرمربی در نظر گرفته می‌شود. این رأی قطعی است.

به گزارش تسنیم، مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال امروز با کناره‌گیری اسماعیل حسن‌زاده از ریاست کمیته انضباطی موافقت کرد و می‌توان گفت محرومیت سرمربی آرژانتینی پرسپولیس آخرین حکم انضباطی مهم حسن‌زاده در این کمیته بوده است.

همچنین تیم سپیدرود رشت به دلیل داشتن پنج بازیکن اخطاری و استفاده تماشاگرانش از شعارهای موهن در دیدار برابر استقلال خوزستان به پرداخت ۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

 

تکمیلی / رئیس کمیته اخلاق هم رفتنی شد

 

در شرایطی که اسماعیل حسن زاده رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال از سمت خود استعفا کرده است، تغییر دیگری در انتظار این فدراسیون است.مرتضی تورک رئیس کمیته اخلاق که در مدت حضورش در این کمیته آرای جنجالی زیادی صادر کرده بود، درخواست استعفایش را به رئیس فدراسیون فوتبال ارائه کرده و منتظر موافقت نهایی با این درخواست است.

 

پی نوشت: حال باید منتظر ماند و دید برگ ریزان ارکان مهم فدراسیون فوتبال از جمله سعید فتاحی، اسماعیل حسن زاده و مرتضی تورگ همچنان ادامه دارد و آیا ارتباطی بین این موارد و افشاگری های حسین هدایتی  وجود دارد یا خیر؟

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید