کد خبر:31672
پ
مهدی+تاج

مهدی تاج مایه شرمندگی مردم ایران شد

تماشاچی – به جرات می توان گفت دوران ریاست مهدی تاج در فدراسیون فوتبال پر حاشیه ترین دوران فوتبال ایران بوده و او که اکنون به طور فیرقانونی بر مسند قدرت در فدراسیون فوتبال تکیه زده با اقدامات اخیر خود موجب شرمندگی ملت ایران شده است.   مهدی تاج مایه شرمندگی مردم ایران شد   […]

تماشاچی – به جرات می توان گفت دوران ریاست مهدی تاج در فدراسیون فوتبال پر حاشیه ترین دوران فوتبال ایران بوده و او که اکنون به طور فیرقانونی بر مسند قدرت در فدراسیون فوتبال تکیه زده با اقدامات اخیر خود موجب شرمندگی ملت ایران شده است.

 

مهدی تاج مایه شرمندگی مردم ایران شد

 

مهدی تاج مایه شرمندگی مردم ایران شد

 

پس از اینکه تاج با نادیده گرفتن بسیاری از ملاحظات مالی و فرهنگی به تمدید قرارداد با کارلوس کیروش پس از جام جهانی اصرار کرد و در نهایت نیز در شرایطی عجیب و بدون اینکه مفاد قرارداد احتمالاً ترکمانچای کیروش به بیرون درز کند این مربی همچنان سکاندار هدایت تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا خواهد بود. کارلوس کیروش که با توهین های پیاپی خود به فوتبال ایران در طول مدت حضورش در ایران، هرگز با برخورد فدراسیون فوتبال ایران مواجه نشد اکنون گستاخ تر از همیشه بیانیه ای توهین آمیز منتشر کرده که باز هم با سکوت فدراسیون نشینان و علی الخصوص شخص مهدی تاج رو به رو هستیم.  اینکه کیروش از دستاورد خود در جام جهانی ۲۰۱۸ به عنوان یک افتخار بزرگ یاد می کند، جای تعجب دارد چرا که او هرگز حاضر به ارزیابی فنی تیم ملی در مقایسه با عملکرد سایر تیمهای آسیایی حاضر در جام جهانی نشده است؛ زیرا به خوبی می داند که سایتهای معتبر فوتبال جهان قبلاً اینکار را انجام داده اند و نتایج هرگز با آنچه کیروش با فرافکنی در حال القاء به مردم ایران است منطبق نیست چرا که تیم ایران، از هر نظر ضعیف ترین فنی عملکرد را در بین تمامی تیم های آسیایی در جام جهانی ۲۰۱۸ را کسب کرد و با سبک فوتبال موسوم به دفاع اتوبوسی حتی در زمره منفورترین تیمهای جام جهانی ۲۰۱۸ نیز قرار گرفت.

 

بیشتر بخوانید؛ ارزیابی عملکرد فنی تیم های آسیایی در جام جهانی ۲۰۱۸

 

اما حمایت های مهدی تاج از کیروش باعث استمرار حضور او در ایران با امتیازات ویژه شد به طوری که او با شروط خود کاری کرد تا وزیر ورزش ایران و سازمان نیروهای مسلح نیز تمهیداتی بیاندیشند تا او با شرایط ننگینی در تیم ایران ابقا شود.

 

اما این پایان اقدامات خجالت آور تاج در تیم ملی تحت هدایت کیروش نبود؛ حتما در جریان خداحافظی چند باره سردار آزمون از تیم ملی قرار گرفته اید و ترجیح خانواده و تعطیلات سردار به تیم ملی را مطلع هستید؛ در این شرایط  که او از تیم ملی خداحافظی کرده بود ولی دو بار توسط کیروش به تیم ملی دعوت شد و هر دو بار از حضور در تیم ملی امتناع کرد تا مهدی تاج با انتشار پستی اینستاگرامی فرش قرمزی شاهانه برای بچه لوس تیم ملی پهن کند و بدون حتی یک عذرخواهی ساده، سردار بار دیگر در تیم ملی دیده شود.

 

در هر صورت به نظر می رسد ادامه حضور جانباز ۵۳ درصد (!) در راس فدراسیون فوتبال بیش از این به صلاح فوتبال ایران نیست چرا که به نظر می رسد آثار جانبازی او بر قدرت تصمیم گیری او نیز تاثیر گذاشته و او به شکل عجیبی تن به شرایط ذلت باری در تیم ملی می دهد که به نوعی توهین به هر ایرانی محسوب می شود.

 

از اتفاقات دوگانه در کمیته اخلاق و کمیته انضباطی در برخورد با بازیکنان و تیم ها که بگذریم به نظر می رسد، فدراسیون فوتبال نیاز به انتخابات زودرس دارد چرا که جدای از موضوع قانون بازنشستگی که تاج را موظف به خروج از مسند قدرت می کند، او صلاحیت عملی برای ریاست فدراسیون فوتبال را ندارد.

دیدگاه کاربران ۱ دیدگاه
  • FARSHAD ۱۹ مهر ۱۳۹۷ / ۵:۱۷ بعد از ظهر

    تاج یه عمامه چرکینیست بر پیکره فوتبال
    خومم نفهمیدم چی گفتم ولی تاج انگار مزدور کیروشه به جای اینکه تاج بالا سر کیروش باشه الان برعکسه حالا انگار کیروشم خیلی سرمربی کار درستیه هاینکس و فرگوسن ک نیست ک تو هر تورنمنتی ک بودیم اخرش تو همون مرحله ایحذف شدیم ک با مربیای وطنی حذف شده بودیم اون وقت ادعای این مردک کون خر رو پاره میکنه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید