کد خبر:34944
پ
معنای تغییر داور پرسپولیس و سپاهان | ضعف کمیته داوران مقابل یک شانتاژ

معنای تغییر داور پرسپولیس و سپاهان | ضعف کمیته داوران مقابل یک شانتاژ

در حالی که از زاهدی فر به عنوان داور پرسپولیس و سپاهان یاد می شد، پس از صحبتهای جنجالی برانکو در خصوص داوری ها درست در آستانه بازی با سپاهان، کمیته داوران نظر خود را عوض کرد و با تغییر داور بازی، علیرضا فغانی را به عنوان برترین داور حال حاضر فوتبال ایران برای این […]

در حالی که از زاهدی فر به عنوان داور پرسپولیس و سپاهان یاد می شد، پس از صحبتهای جنجالی برانکو در خصوص داوری ها درست در آستانه بازی با سپاهان، کمیته داوران نظر خود را عوض کرد و با تغییر داور بازی، علیرضا فغانی را به عنوان برترین داور حال حاضر فوتبال ایران برای این بازی انتخابکرد تا جای هیچ حرف و حدیثی پس از این بازی حساس از سوی هیچ یک از دو تیم باقی نماند اما این موضوع تنها ضعف کمیته داوران را به اثبات رساند و لاغیر.

 

معنای تغییر داور پرسپولیس و سپاهان | ضعف کمیته داوران مقابل یک شانتاژ

 

 معنای تغییر داور پرسپولیس و سپاهان | ضعف کمیته داوران مقابل یک شانتاژ

 

اینکه در مرتبه قبلی برانکو ایوانکویچ با سر دادن فریاد مظلومیت تیمش و تهدید به بازی نکردن مقابل پیکان توانست از مسئولین فدراسیون فوتبال امتیاز بگیرد و حکم خفیف کمیته انضباطی در خصوص خاطیان بازی سایپا و پرسپولیس را دریافت کند، این سیگنال اشتباه را به برانکو داده که در صورت تکرار همان سناریو، می تواند اوضاع را به نفع تیم خود تغییر دهد و بار دیگر با جوسازی عجیب علیه داوری توانست به هدف خود که تغییر داور بازی مهم و ۶ امتیازی پرسپولیس و سپاهان بود برسد.

 

در اینکه علیرضا فغانی بهترین داور حال حاضر فوتبال ایران است شکی وجود ندارد و از این حیث می توان گفت،  کمیته داوران سعی کرده راه هر گونه بهانه جویی را به روی برانکو پس از انجام این دیدار ببندد اما نفس اینکار بار دیگر این پیام را به برانکو و سایر مربیان لیگ برتری ارسال کرد که در صورت جوسازی، میتوانند اتفاقاتی را خارج از مستطیل سبز رقم بزنند.

 

علیرضا فغانی

 

به نظر می رسد برانکو در مدت حضورش در ایران به خوبی از کمک مشاورینش استفاده کرده و راه و قاعده مربیگری در لیگ برتر را به خوبی یاد گرفته است؛ این سیاست را می توان حتی در بازیکنان پرسپولیس نیز دید، به طوری که تقریبا بر روی هر صحنه ای به شدیدترین وجه ممکن به داور بازی اعتراض میکنند و چون داوران قبل از سید علی (داور بازی پرسپولیسو ذوب آهن) به واسطه ترس از فحاشی هواداران به ناموسشان، از دادن کارت زرد به دلیل اهتراض به داوری به نوعی خجالت کشیده اند و سید علی نص صریح قانون را برای اعتراض شدید به بازیکنان همیشه معترض پرسپولیس اجرا کرده، برای دوستان تازگی داشته و نسبت به اجرای عدالتی که با آن بیگانه هستند، معترض بودند.

 

در هر صورت، کمیته داوران با کاری که کرد اولاً به نوعی پشت داور خود یعنی زاهدی فر را به عنوان یک داور معتبر خالی کرد دوماً به سایر مربیان نیز این پیام را فرستاد که در صورت اعتراض روی داوری خاص، می توانند آن را تغییر دهند! آیا شانتاژ و فرافکنی یک مربی می بایست در تصمیمات کمیته داوران اثرگذار باشد؟ اگر پس از این هر مربی به خود اجازه دهد چنین رفتاری را از خود نشان دهد و خواستار تغییر داور بازیهای تیمش باشد، آیا باز هم کمیته داوران اینکار را انجام می دهد؟

 

حال باید به انتظار نشست ودید جنگ روانی برانکو که در بیرون زمین به راه افتاده می تواند در نقش جهان به این تیم کمک کند و یا همه چیز علیه این تیم می شود؟ آیا او به قضاوت فغانی که در رده بندی جام جهانی سوت زده هم اعتراض خواهد داشت؟

 

علت تغییر داور دیدار پرسپولیس و سپاهان (خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان)

 

 

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

دیدگاه کاربران 4 دیدگاه
 • برانگوه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ / ۵:۵۶ بعد از ظهر

  بدون تردید گاد فادر فوتبال ایران همین پولوفوسل ه . پارسال با یه اشاره جبارف بهترین بازیکن استقلال رو مرحوم کرد. امسال با یه تهدید ساده که بازینمیکنیم مقابل پرسپولیس هم کاپ سوپرجام رو قاقالی لی گرفت هم کمیته انضباطی رو نرم کرد شجاع رو محروم نکنن تو این بی بازیکنی و در مورد آخر هم که تنها با یه فرافکنی تونست داور بازی پرسپولیس سپاهانو عوض کنه . ریدم سر در این فوتبال که تیمی بخواد اینطوری قهرمان بشه. از لحاظ فنی حریف سپاهان نیستی برانگو مجبوری اینکارا رو بکنی و معلومه ترسیدی

 • آیمار ۱۵ آذر ۱۳۹۷ / ۶:۰۴ بعد از ظهر

  ینی حالم از این بشر به هم میخوره انقد ضعیفه . همه سودهایی که از داوری برده رو فراموش کرده چسبیده به اینکه چرا داور اوتو به نفع ما نگرفت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مافیا خودتی آل کاپون اداتو در میاره والا یه ناهارم به من بدن معلومه صدام در نمیاد از این حجم از کثافت کاری درود به شرف سایت تماشاچی که همیشه حق رو میگه. این آقای پروفسور خنگ که اینهمه سال تو ایران بوده و فارسی یاد نگرفته یادش رفته بازی ذوب اهن و پرسپولیس فصل پیش تو فولاد شهر برگشت گفت فوتبال ایران سیرک ه بعد یه نفر نیومد بگه آقا غلط کردی این حرفو زدی . فرداش تو نود بهش جایزه هم دادن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! آخه بدبخت همین سیرک نبود که تو قهرمان نمیشدی همه ش زد و بند همه ش پشت پرده همه ش لابی

 • لیلا خاتمی ۱۵ آذر ۱۳۹۷ / ۹:۴۳ بعد از ظهر

  کلا سردر این فوتبالو باید گل گرفت که ابرام شکوری شده دبیر کل فدراسیون فوتبال ??? بعد میگن لنگ مظلوم لنگ تنها …. اینم برنامه جدیدشونه . تا الان اه و واخ دستان خالی برانکو راه انداخته بودن از این به بعد باید بشینیم قصه های برانکو رو گوش کنیم بعد هر بازی که داورا میخوان سر ما رو ببرن تا ما قهرمان نشیم ??? بهانه دیگه ای برا نیم فصل دوم فعلاً جز این در دست نیست????

 • sawed ۱۷ آذر ۱۳۹۷ / ۷:۴۶ قبل از ظهر

  شماها چرا میسوزید…ابو بزیز همونجات ک میسوزه نگارنده کیسه کش ??????????

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید