مرجع ارزش گذاری و قیمت گذاری بازیکن و مربی در فوتبال ایران کیست؟ | تماشاچی
کد خبر:41671
پ
مرجع ارزش گذاری و قیمت گذاری بازیکن و مربی در فوتبال ایران کیست؟

مرجع ارزش گذاری و قیمت گذاری بازیکن و مربی در فوتبال ایران کیست؟

در حالی که صحبتهای علی خطیر در مورد درخواست ۶ و ۹ میلیاردی سید حسین حسینی و وریا غفوری جنجال زیادی را در بین هواداران فوتبال به پا کرده است؛ تامل در این مورد که مرجع ارزش گذاری و قیمت گذاری بازیکن و مربی در فوتبال ایران کیست بیش از همیشه ذهن فوتبالدوستان را به […]

در حالی که صحبتهای علی خطیر در مورد درخواست ۶ و ۹ میلیاردی سید حسین حسینی و وریا غفوری جنجال زیادی را در بین هواداران فوتبال به پا کرده است؛ تامل در این مورد که مرجع ارزش گذاری و قیمت گذاری بازیکن و مربی در فوتبال ایران کیست بیش از همیشه ذهن فوتبالدوستان را به خود مشغول کرده است؛ آیا بازیکنان مختارند هر قیمتی را به باشگاه پیشنهاد دهند؟

 

 

مرجع صدور مدرک مربیگری در فوتبال ایران کیست؟

 

مرجع ارزش گذاری و قیمت گذاری بازیکن و مربی در فوتبال ایران کیست؟

 

مرجع ارزش گذاری و قیمت گذاری بازیکن و مربی در فوتبال ایران کیست؟

 

در فوتبال ایران اصولاً متر و معیار خاصی برای قیمت گذاری روی بازیکنان و مربیان وجود ندارد و هر مربی یا بازیکنی با توجه به شرایط خود و باشگاه خواهانش سعی میکند از ابزارهای موجود از جمله قدرت رسانه، دلال ها، فشار هواداران و … برای بالا بردن قیمت خود در بستن قرارداد استفاده کند و برخی باشگاه های متمول نیز با سوء استفاده از شرایط و پیشنهادات اغواکننده غیررقابتی به بازیکنان به طور کاذب باعث بالا رفتن قیمت بازیکنان در فوتبال ایران شده اند به طوری که بازیکن مذکور باورش می شود که ارزش او، به همان میزانی است که فلان مدیر متمول به او پیشنهاد داده و در نتیجه در پیشنهاد اولیه به باشگاهش، از همان اعداد و ارقام استفاده می کند و همین موارد بعضاً موجب بن بست خوردن مذاکرات می شود.

 

حتماً با سایت ترانسفر مارکت و نمونه های مشابه آن در فوتبال جهان آشنایی دارید که با توجه به معیارهای از قبل تعریف شده ای که در آن سن و سال بازیکن، افتخارات و عناوینش، تعداد بازی ملی، کیفیت تیمهای باشگاهی، دقایق حضور در ترکیب اصلی، عملکرد فردی و … در بازه های زمانی مختلف رصد شده و در مجموع عددی پیشنهادی برای ارزش واقعی بازیکن مذکور، به دست می آید و در واقع این سایت اکنون به مرجع اصلی ارزش گذاری روی بسیاری از فوتبالیست های جهان تبدیل شده است.

 

حال سوال ما از سازمان لیگ فوتبال ایران که خود در مظان اتهام در ایجاد فساد و ابهام در قرارداد بازیکنان و قیمت آنها قرار دارد(حذف قیمت بازیکنان از سایت سازمان لیگ) این است که چرا به این مورد واضح رسیدگی نکرده و نمی کند تا شاهد بالا رفتن بی رویه قیمت بازیکنان در فوتبال ایران نباشیم؟

 

 

چطور ممکن است در فوتبال آماتور ایران، بازیکنی که حتی ملی پوش هم نیست دم از مبالغ میلیاردی برای امضای قراردادش بزند؟ بدون تردید پروفایل عملکرد هر بازیکن نزد سازمان لیگ بایگانی شده و آنها بهتر از هر فرد دیگری از ریز عملکرد بازیکنان با خبر هستند و می توانند با همکاری شرکتهای دانش بنیان و تحلیل داده ها، مرجعی جامع برای قیمت گذاری رو بازیکنان فوتبال در ایران به حساب بیایند.

 

اینکه بازیکنی در ۳۰ درصد بازیهای تیمش هم در ترکیب اصلی حضور نداشته و در انتهای فصل با درخواست مبالغ سنگین، بازار نقل و انتقالات را بر هم می زند، اتفاق مثبتی محسوب نمیشود و اصولاً یوفا نیز به جنگ بی نظمی مالی باشگاههای متمول و متخلف رفته تا نتوانند با استفاده از پیشنهادات مالی سنگین، نظم بازار نقل و انتقالات را بر هم بزنند و اکنون در اوضاع آشفته فوتبال ایران، لزوم ایجاد مرجعی برای تعیین قیمت بازیکنان بر اساس معیارهای از پیش اعلام شده، ضروری به نظر می رسد تا بازیکن بالای ۳۰ سال هرگز به خود اجازه ندهد با درخواست غیرمنطقی، باشگاه و هواداران آن را به چالش بکشد و تیمهای متمول نیز نتوانند خارج از ضابطه به بازیکنان مد نظرشان پیشنهاد مالی بدهند.

 

به نظر شما اگر قرار بر قیمت گذاری اصولی بر روی بازیکنان بود، قیمت بازیکنی مثل سید جلال حسینی با ۳۷ سال سن و البته سابقه ملی پوش بودن در بازار نقل و انتقالات چقدر تعیین می شد؟ نظرتان در مورد دریافتی فعلی وی از باشگاه پرسپولیس چیست؟  یا در مورد دیگر، بازیکنی مثل سید مهدی رحمتی که دروازه بانی غیر ملی پوش و پا به سن گذاشته محسوب می شود و در فصل گذشته نیز بعضاً نیمکت نشین بوده، در حال حاضر چقدر قیمت گذاری می شود؟ نظرتان در مورد قیمت بختیار رحمانی که روزگاری بمب نقل و انتقالات محسوب می شد چیست؟ یا در مورد دیگر، بازیکنی مثل محمدرضا خانزاده که سابقه حضور در ۴ تورنمنت مهم با تیم ملی را در کارنامه دارد، اکنون با این سن و سال  و عملکرد چه قیمتی باید داشته باشد؟

 

ناشی گری مدیران در فوتبال ایران

 

 

نکته درد آور در این زمینه این است که در باشگاه های به ظاهر حرفه ای فوتبال ایران نیز افراد متخصصی برای تعیین قیمت واقعی بازیکنان وجود ندارد و همین امر باعث شده تا بازیکنانی همچون الهیار صیادمنش، امید نورافکن، صادق محرمی و … با پائین ترین رقم ممکن ترانسفر شوند و دست باشگاه مبدا از سود ترانسفر آتی این بازیکنان به باشگاههای بزرگتر کوتاه بماند. به نظر شما باشگاه استقلال از انتقال الهیار صیادمنش به فنرباغچه ترکیه با مبلغ ۸۰۰ هزار دلار سود کرده یا ضرر؟ بازیکن ۱۸ ساله و با استعدادی که راه زیادی برای پیمودن در فوتبال دارد و اخیراً نیز ملی پوش  شده  و گل ملی نیز به ثمر رسانده مطمئناً به زودی با قیمتی به مراتب بیشتر در فوتبال اروپا خواهان پیدا می کرد اما ناشی گری مدیران استقلال و تعجیل آنها باعث شد تا این فرصت استثنایی برای درآمدزایی از این بازیکن که قراردادی ۵ ساله با استقلال داشت، از دست برود.

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

دیدگاه کاربران 1 دیدگاه
  • بهرام ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۸ قبل از ظهر

    بد ترین قسمتش اینه ک این پول داره از جیب مردم هزینه میشه
    اگه کسی دنبال پوله بره همون تیمای قطری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید