لاکهید مارتین SR 72 ؛ نگاهی به سریعترین جنگنده جهان | تماشاچی
کد خبر:20158
پ
لاکهید مارتین SR 72 ؛ نگاهی به سریعترین جنگنده جهان

لاکهید مارتین SR 72 ؛ نگاهی به سریعترین جنگنده جهان

حتما نام هواپیمای فوق پیشرفته لاکهید مارتین SR 72 به گوشتان خورده است؛ هواپیمایی که سریعترین هواپیمای فعلی حال حاضر جهان نام گرفته و سرعتی معادل سه برابر سرعت صوت دارد؛ در ادامه نگاهی خواهیم داشت به این هواپیمای مدرن که در ارتش آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد.   مجله اینترنتی جهان منهای فوتبال  […]

حتما نام هواپیمای فوق پیشرفته لاکهید مارتین SR 72 به گوشتان خورده است؛ هواپیمایی که سریعترین هواپیمای فعلی حال حاضر جهان نام گرفته و سرعتی معادل سه برابر سرعت صوت دارد؛ در ادامه نگاهی خواهیم داشت به این هواپیمای مدرن که در ارتش آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مجله اینترنتی جهان منهای فوتبال 

 

لاکهید مارتین SR 72 ؛ نگاهی به سریعترین جنگنده جهان

 

لاکهید مارتین SR 72 ؛ نگاهی به سریعترین جنگنده جهان

 

لاکهید مارتین Sr 72 در واقع از نسل مدلهای Sr-71 است که یک هواپیمای جاسوسی به شمار می رفت. لاکهید مارتین SR-71 در دهه ۶۰ میلادی ساخته شد و تا قبل از ساخت مدل Sr 72 سریعترین هواپیمای جهان بود؛ سرعت این هواپیما ۳ ماخ یا ۲۲۰۰ مایل در ساعت اعلام شده است. اما پروسه ساخت و تولید این مدل در سال ۱۹۹۸ متوقف شد. طراحی و ساخت مدل جدید Sr-72 در سال ۲۰۰۳ اعلام عمومی شد. پروژه تولید این هواپیما توسط شرکت skunk works انجام می شود که طلق گفته شرکت لاکهید مدل Sr 72 سرعتی معادل ۶ ماخ یا ۴۵۰۰ مایل در ساعت دارد.  هدف از ساخت مدل Sr-72 برای حملات چند منظوره بود؛ چیزی که مدل قبلی از انجام ان عاجز بود.

 

بیشتر بخوانید؛ از جت اسکایلون چقدر میدانید؟

 

کارشناسان نظامی و هوایی معتقدند این هواپیما قادر است ظرف ۱ ساعت بر هر نقطه ای از جهان که اراده کند برسد اما با توجه به سرعت اعلامی ان، به نظر می رسد این اعلام کمی غلوآمیز باشد.

عکسهای رسمی این هواپیما محرمانه هستند و هنوز هیچ عکس رسمی از این جنگنده در حال پرواز شکار نشده است اما به تازگی برخی از کاربران موفق شده اند تصاویری از یک شی شبیه پهپاد را بر فراز شرکت skunk بگیرند که این شی را به sr-72 منتسب کرده اند.

مسئولین لاکهید مارتین اعلام کرده اند رونمایی رسمی از این هواپیما در سال ۲۰۲۰ خواهد بود و تا آن موقع هنوز اطلاعات بیشتری از ان در دسترس نیست.

 

 

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید