قرارداد ایسما با 3 گل و 1 پاس گل در 658 دقیقه چرا فسخ شد؟ | تماشاچی
کد خبر:43003
پ
قرارداد ایسما با ۳ گل و ۱ پاس گل در ۶۵۸ دقیقه چرا فسخ شد؟

قرارداد ایسما با ۳ گل و ۱ پاس گل در ۶۵۸ دقیقه چرا فسخ شد؟

با جدایی ناگهانی پاتوسی از استقلال و پیوستنش به بن یاس، هواداران استقلال در بهت و حیرت عجیبی فرو رفته اند به طوری که آنها هنوز صحبتهای فتحی و خطیر را در توافق نهایی با پاتوسی برای ماندن در استقلال را فراموش نکرده اند اما خروجی این اتفاق چیز دیگری از آب در آمد.   […]

با جدایی ناگهانی پاتوسی از استقلال و پیوستنش به بن یاس، هواداران استقلال در بهت و حیرت عجیبی فرو رفته اند به طوری که آنها هنوز صحبتهای فتحی و خطیر را در توافق نهایی با پاتوسی برای ماندن در استقلال را فراموش نکرده اند اما خروجی این اتفاق چیز دیگری از آب در آمد.

 

 

قرارداد ایسما با ۳ گل و ۱ پاس گل در ۶۵۸ دقیقه چرا فسخ شد؟

 

قرارداد ایسما با 3 گل و 1 پاس گل در 658 دقیقه چرا فسخ شد؟

 

شب گذشته جزئیات ماجرای چرخش پاتوسی به سمت تیم بن یاس امارات را در لایو اینستاگرام ایجنت این بازیکن مشاهده کردید که در آن، وینفرد شفر و بی پولی استقلالی ها در تاریخ مقرر برای دائمی کردن قرارداد پاتوسی به عنوان دلایل اصلی این اتفاق عنوان شد اما چند سوال در این بین مطرح می شود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

حتماً به یاد دارید که در بحبوحه مسابقات لیگ هجدهم و در زمانی که شفر به الهیار صیادمنش نیاز داشت، مدیریت این استقلال این بازیکن را به فنرباغچه ترکیه فروخته بود و با این ادعا که درامد نزدیک به ۸۵۰ هزار دلاری این انتقال که نصیب استقلال می شود، گره گشای بسیاری از مشکلات این تیم از جمله تمدید قرارداد پاتوسی می شود.

اکنون سوال واضح هواداران استقلال از امیرحسین فتحی این است که سرنوشت آن پول دقیقا چه شد و صرف چه اموری شده است؟ اگر در جواب به موضوع جذب استراماچونی و دیاباته و … برسیم که باز هم فتحی و دوستانش زیر سوال خواهند رفت چرا که هیچ عقل سلیمی بدون اینکه سرمربی فصل جدید مشخص شود، قبول نخواهد کرد که با بازیکنان خارجی همچون منشا و ایسما قطع همکاری نماید.

 

همانگونه که در اخبار احتمالاً شنیده اید، علی خطیر چندین بار مدعی این موضوع شد که باشگاه استقلال حتی یک ریال بابت فسخ قرارداد نیومایرف گرو، منشا و ایسما متحمل خسارت نشده است و اکنون وقت آن رسیده تا برگه فسخ قرارداد این بازیکنان از سوی مدیران استقلال رونمایی شود(همانطور که دوستان متن قرارداد بازیکنان خارجی را در اختیار رسانه ها قرار دادند) چرا کهشواهد نشان می دهد که اینگونه نبوده است و بسیاری از رقم درآمد ناشی از ترانسفر صیادمنش صرف پرداختهای ارزی برای فسخ قرارداد با چنین بازیکنانی شده است و به همین واسطه نیز پولی در بساط باشگاه برای تمدید قرارداد پاتوسی و یا پرداخت طلب پروپییچ نبود.

 

 

سوال دیگری که از مدیریت استقلال می توان پرسید این است که چطور ممکن است پول برای تمدید قرارداد پاتوسی در باشگاه وجود نداشته ولی مدیران این تیم توانسته اند با شیخ دیاباته قرارداد دو ساله امضا کنند؟ دیپورت اسماعیل گونکالوس نیز از آن اتفاقات نادر در فوتبال ایران است که هنوز به آن پرداخته نشده است.

اسماعیل گونکالوس که با سابقه بسیار عالی و به عنوان موتور گلزنی به استقلال آمد در همان بدو ورودش به این تیم نشان داد از شم گلزنی بالایی برخودار است اما به واسطه اضافه وزن در بیشتر بازیهای این تیم نیمکت نشین بود و چه بسا اگر از ابتدای فصل جاری در تمرینات بدنسازی تیم شرکت می کرد، او به یک مهاجم شش دانگ تبدیل می شد و نیازی به صرف هرینه فسخ قرارداد با او و هزینه جدید برای امضای قرارداد با دیاباته نبود چرا که ایسما با ۱۳ بازی و ۳ گل و ۱ پاس گل عملکرد بدی در استقلال نداشته است چرا که مجموع دقایق حضور او در میدان در این ۱۳ بازی به ۶۵۸ دقیقه می رسد که این آمار نشان می دهد او در هر ۱۶۴ دقیقه یک عملکرد مثبت برای تیمش داشته که این نرخ برای یک بازیکن در لیگ ایران بسیار مناسب ارزیابی می شود.

 

 

قرارداد ایسما با 3 گل و 1 پاس گل در 658 دقیقه چرا فسخ شد؟

 

در مجموع سوال اساسی از دوستان این است که با چه استدلالی برخی بازیکنان در حالی که هنوز سرمربی جدید انتخاب نشده بود از تیم کنار گذاشته شدند؟ بهتر نبود پتانسیل کلی تیم در اختیار مربی جدید قرار میگرفت تا او با توجه به دانشش و ارزیابی پتانسیل بازیکنان، اقدام به ارائه لیست مازاد می کرد؟ آیا فرهاد مجیدی در این بین بازی خورده تا اکنون او به عنوان فردی که بازیکنان خارجی را در لیست مازاد قرار داده معرفی شود و پس از خروج آنها، فرهاد را نیز از نیمکت استقلال دور کنند و گزینه های مد نظر خود را وارد کنند؟ بر هیچ کس پوشیده نیست که اگر فرهاد مجیدی بازیکنی مثل ایسما و منشا را از لیست استقلال خط زد، در نظر داشت بازیکنان با استعدادی همچون روح اله باقری و معراج پورتقی و زکریا مرادی را در پست مهاجم بازی دهد اما در کمال شگفتی، روح اله باقری و معراج پورتقی هم از استقلال دور شدند تا دورنمای منفی از اتفاقات چند ماه اخیر در ذهن هواداران استقلال نقش ببندد چرا که حضور این بازیکن روی نیمکت، فشار را بر روی مربی مورد نظر آقایان که بدون تائید کمیته فنی روی نیمکت استقلال نشسته افزایش می داد و ترجیح آنها این بود که گزینه خارجی مربی جدید(شیخ دیاباته) نیز بدون آلترناتیو در تیم حضور داشته باشد تا فشاری متوجه کادر فنی و مهاجم جدید نباشد چرا که حضور مرتضی تبریزی با ۲۳ بازی و ۵ گل زده با دقایق حضور ۱۷۳۰ دقیقه در استقلال با این شرایط کمی عجیب به نظر می رسد چرا که اگر ملاک، عملکرد بازیکنان باشد، عملکرد بازیکنانی همچون روح اله باقری و ایسما از او بهتر بوده و آن بازیکنان مجبور به ترک تیم شدند!

 

در هر صورت هر چه که هست، اتفاقات فصل گذشته در مورد مامه تیام و جپارف بار دیگر تکرار شد و با تعلل فتحی و تیمش، بار دیگر یک ستاره استقلال بنا به دلیل بی پولی از استقلال دور شد؛ اتفاقی که با مدیریت صحیح و پرداخت به موقع پول باشگاه مبداً (کیپ تان) جلوی آن گرفته می شد.

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید