کد خبر:3457
پ
۱۰۱۰۱۴۶

فیفا ۱۸ بهتر است یا pes 2018 ؟ + مقایسه کامل امکانات

با وجود آن که فوتبال فیفا همواره در جهان از محبوبیت خوبی برخوردار بوده اما این PES است که در ایران هواداران بیشتری دارد. اما آن چه که در این نوشته قصد پرداختن به آن را داریم مقایسه ای میان FIFA 18 و PES 2018 است تا مشخص کنیم که کدام یک از آن ها […]

با وجود آن که فوتبال فیفا همواره در جهان از محبوبیت خوبی برخوردار بوده اما این PES است که در ایران هواداران بیشتری دارد. اما آن چه که در این نوشته قصد پرداختن به آن را داریم مقایسه ای میان FIFA 18 و PES 2018 است تا مشخص کنیم که کدام یک از آن ها می تواند برای کاربران مناسب تر و جذاب تر باشد.

کیفیت ارائه ی محتویات

 

چه سلیقه ی شما  pes 2018 را بپسندد و چه فیفا را این امر قابل انکار نیست که در زمینه ی ارائه ی محتویات، این فیفا ۱۸ است که یک سر و گردن از  pes 2018 بالاتر است. در واقع، pes 2018 به سبب آن که از لایسنس های کافی، مثلا برای اجرا در ایکس باکس، برخوردار نیست از FIFA عقب تر می افتد. FIFA تمامی لایسنس های مورد نیاز را داراست و همچنین از لایه های گرافیکی بهتری برخوردار است. افزون بر این، در سال های اخیر شاهد پیشرفت FIFA در زمینه ی گزارشگر، صدای تماشاگران، نورپردازی، طریقه ی تشویق و موارد از این قبیل بوده ایم. علاوه بر این، فیفا ۱۸ در منو، طراحی چهره ی بازیکنان و همچنین انیمیشن های قسمت FUT نیز پیشرفت هایی داشته و باعث آن شده که آن را از pes 2018 بالاتر بدانیم.
در واقع در pes 2018 در چند سال اخیر منوهای بازی آن چنان تغییری نداشته و همچنین صدای تماشاگران همواره به شکل نوعی همهمه به گوش می رسد.

 

گیم پلی

با وجود آن که هر کاربر ممکن است به واسطه ی سلیقه ی خود یکی از این دو بازی را بپسندد به جرأت می توان گفت که این PES است که از گیم پلی سریع تر، روان تر و جذاب تری برخوردار است. حتی وب سایت گیم اسپات نیز به گیم پلی pes 2018 نمره ی ۸ از ۱۰ را داده است. در هنگام بازی با pes 2018 پاس دادن بسیار روان صورت می گیرد و همچنین به راحتی و با سرعت بالا می توان دریبل زدن را انجام داد. به طور کلی و با در نظر گرفتن نحوه ی بازی بازیکنان، می توان گفت در قسمت بازی های فوتبالی، این pes 2018 است که می تواند بهترین گیم پلی را به کاربر ارائه دهد.
اما در مقابل، با وجود ان که pes 2018 در این قسمت یارای رقابت با pes 2018 را ندارد، ولی پیشرفت های خوبی به نسبت سال های قبل داشته و در زمینه ی انوع پاس، دریبل و همچنین شوت از راه دور جذابیت بیشتری را به بازی خود اضافه کرده است.


در عین آن که گل زدن با استفاده از شوت از راه دور و همچنین گل زدن از گوشه ها در FIFA18 بهتر از قبل شده اما باز هم همچون FIFA17 برخی مشکلات وجود دارد. فی المثل، فرآیند دریبل زدن در FIFA18 کندتر از PES 2018 است. همچنین به هنگام بازی در فیفا ۱۸ میان بازیکنان آن چنان تمایز واضحی وجود ندارد. یعنی سوای برخی بازیکنان خاص، باقی بازیکنان از بازیِ تقریباً همانندی برخوردارند.
این ها همه باعث می شوند که دراین بخش، PES 2018 را برنده اعلام کنیم

برای مقایسه گرافیک pes 2018 و فیفا ۱۸ کلیک کنید.
 

مدهای بازی

از جمله چیزهایی که همواره در رابطه با بازی های کامپیوتری فوتبالی از اهمیت زیادی برخوردار است، مدهای بازی می باشد. فیفا همواره در این بخش خوب عمل کرده و این امر برای فیفا نیز صادق است. فی المثل در مد The Journey کاربر می تواند یک بازی فوتبالی بسیار جذاب و یکتا را تجربه کند. هر چند می توان گفت این مد نیز از نقص هایی برخوردار است اما با این حال همچنان باعث لذت کاربر خواهد شد.
افزون بر این، در بخش FUT نیز پیشرفت هایی حاصل شده و کاربران می توانند با استفاده از آن نیز بازی جذاب و شاید جدیدی را تجربه کنند.
در فیفا ۱۸، Squad Battles با فراهم کردن امکان بازی با هوش مصنوعی توانسته یک بازی جدید را برای کاربران ارائه کند و دست آخر، Career Mode که تقریباً به نسبت نسخه ی قبلی فیفا تغییری نداشته هنوز هم از جذابیت خاص خود برای کاربران برخوردار است. تنها تغییری که در این مد انجام شده در قسمت نقل و انتقالات است. به گونه ای که با استفاده از این تغییرات در FIFA 18 کاربر می تواند در زمانی بسیار کوتاه با بازیکنان مطلوب خود رایزنی کند.


اما از دیگر سو، pes 2018 در قسمت Master League آپدیت های جدیدی را اجرا کرده و با استفاده از طراحی جدید منوها موجب آسان تر شدن پیمایش در بخش های گوناگون شده است. Challenge Mode، که به تازگی در pes 2018 مورد استفاده واقع شده، می تواند رقیبی سرسخت برای Career Mode فیفا ۱۸ باشد. اما برخی مشکلات در این قسمت وجود دارد که لازم است بسیار سریع به یکی از آن ها اشاره کنیم. متأسفانه یکی از مشکلات این بخش بودجه ی بسیار اندک بازیکنان جوان در هنگام نقل و انتقالات است که گاه این بودجه ی کم با نام های بسیار عجیب همراه است و می تواند از جذابیت این بخش بکاهد.

اما قابلیت جالبی که در pes 2018 به کار گرفته شده مد Random Selection است که با استفاده از آن می توان با انتخاب برخی لیگ ها و کشور ها، بازیکنانی به صورت تصادفی در اختیار گرفت و به مصاف با تیم های رقیب رفت. البته در این مد، از قابلیت های متعددی برای افزایش جذابیت بازی استفاده شده است و هر یک از کاربران می توانند با استفاده از آن قابلیت ها، بازی بهتر و دلچسب تری انجام دهند.
مدی دیگر که در PES 2018 به pes 2018 اضافه شده و نشان از تلاش کونامی برای جذب بیشتر کاربران دارد، حالت ۳v3 می باشد. ظاهراً این مد رقیبی سرسخت برای Pro Club فیفا است.
در این بخش، می توان گفت این فیفا ۱۸ است که بهتر عمل کرده و توانسته با ارائه ی مدهای بازی جذاب، عملکرد مطلوبی داشته باشد. اما این به معنای بد بودن و یا حتی متوسط بودن عملکرد PES نیست و می توان گفت pes 2018 نیز از عملکرد مطلوبی در این زمینه، خصوصاً در PES 2018، برخوردار بوده است.

 

فیفا ۱۸ بهتر است یا pes 2018

نمی توان گفت کدام یک از این دو بازی برای کاربران مختلف، مناسب تر است. در واقع، انتخاب هر یک از این دو بازی به معیارها و فاکتورهای هر یک از کاربران بستگی دارد. چنان که دیدیم، در حیطه ی ارائه ی محتویات، این فیفا ۱۸ یا FIFA 18 است که عملکرد بهتری دارد اما در حیطه ی انجام بازی، pes 2018 می تواند بالاتر از فیفا قرار گیرد.
در قسمت مدهای بازی نیز برتری هر کدام از این دو بر دیگری به معیارهای مخاطب وابسته است.

برای آموزش ترفندهای pes 2018 کلیک کنید.

برای آموزش حل مشکلات فیفا ۱۸ کلیک کنید.

کلیدواژه : PES 2018فیفا 18

حراج تابستانه(پرداخت در محل)

کيت جديد لباس ارجينال تيم هاي اروپايي

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کلید مقابل را فعال کنید